[ nidzesi @ 03.10.2008. 19:28 ] @
Imam nekoliko pitanja u vezi Wireless-a. Od 1. sam na faxu u Nišu (ekonomski), stan sam iznajmio iza faksa (ulica paralelna sa ulicom Obilićev Venac), pa me zanima koje bi najbolje rešenje bilo da se uvede internet? Meni ne treba mnogo veliki protok, ali mi treba flat, pa mislim da je wireless najbolje rešenje. Može li neko da mi kaže nešta više o cenama wirelessa i antena za wireless? Takođe me zanima postoji li mogućnost uvesti wireless na laptopu (obično svaki laptop ima wireless karticu).


Hvala unapred...
[ milan016 @ 11.11.2008. 19:46 ] @
Ovako aku budes uzimao WI FI u Nisu najbitnija stavka ti je provajder, a druga bitna stavka ti je vizualni kontakt sa baznom stanicom s koje bi primao signal i time omogucio dobar protok ovo ti kazem zato sto pojedine zgrade u nisu nemaju dobru vidljivost ka baznoj stanici. Mozemo dosta toga reci o Wi Fi u nisu postoje dosta operatera pocevsi od Nineta i monogo drugih, ja trenutno imam Ninetov internet u Predejanu i nisam bas odusevljen njima ne daju javne IP adrese nisu mnogo azurni sto se tice kvara na uredjajima, ali u Nisu bi to bilo mozda malo drugacije jer je konkurencija odradila svoje pa sigurno ja da je i mreza bolja u Nisu i ne bih imao nikakvih problema sto se tice Wi Fi-a e sad posto si reko da koristis Lap top koji u sebi vec nosi odredjen cipset koji podrzava wireles ne bi bilo lose to da delis s nekim mislim wireles i da ujedno podelis racune jer kao sto si sam rekao ti bih to koristio samo za flet evo ovako ja cu da ti kazem sta ja znam uvezi opreme koju koriste wireles mreze najbitnija stavka ti je AP koji ima ulogu da prima signal cak stovise ako imas na lap topu prikljucak za Wi Fi antenu to bi bio pun pogodak jer bi mozda moga da ides i dzabe na internet ako samo znas kako, ali posto vecina ljudi to ne zna a nije ni bitno ja ti predlazem da se raspitas o ceni uredjeja sa sve montazom koja kosta negde stotinak eura, a ko razmsljas da ides u stanu preko lap topa bez ikakvog povezivanja putem Lan kabla odmah bi trebao da izdvojis jos nekih 30-50 eura za Wi Fi ruter i to bi bilo sve.