[ Parsifal @ 04.10.2008. 01:11 ] @
Veoma mi je vazan ovaj tutorial http://pixelsroom.blogspot.com...tic-photo-pint-curl-edges.html o dodavanju slici izgled fotografije, medjutim vec kod dela sa dodavanjem cliping maske potpuno se izgubim, pa nikako da odradim kako treba.

Ukoliko neko moze da mi objasni malo detaljnije ovaj tutorial ili ukoliko postoji neki jednostavniji nacin da se to odradi, bio bih mu neizmerno zahvalan, jer mi je neophodno da na jedno 30-ak slika dodam izgled fotografije.


[ skemamen @ 05.10.2008. 09:57 ] @
Naravno da postoji laksi nacin...

Da ne bi komplikovali, na paleti sa lejerima desni klik i "blending options", ili dupli klik levim. Izaberes poslednju opciju "stroke", zadash mu npr. size - 9, position - inside, color - white, i to je sve. Ukoliko zelis da ti slika izgleda kao tutorijal, odnosno sa crnim uglom levo gore i belim uglom desno dole, odes na "gradient tool ili shortcut G", odaberes transparent i poigras se sa tim uglovima (da ne idem u detalje)...

Pozdrav...!
[ Parsifal @ 06.10.2008. 22:32 ] @
Probao sam tvoj način, medjutim pomoću njega ne može da se dobije onaj prirodan oblik uzdignutih ivica fotografije, kao na tutorialu. Probao sam da tu nesto odradim sa wrapovanjem, medjutim stvar izgleda neprirodno.

Moraću ipak da se vratim u školu, pa da da ponovo naučim propuštene lekcije iz photoshopa.

Pozz
[ skemamen @ 07.10.2008. 10:08 ] @
Pa ako mislis na senku (uzdignute ivice), ubaci tako obradjenu sliku na neku pozadinu i opet idi duplim klikom na lejer na kome si sredio ivise i daj mu senku "drop shadow"... to ti je to!

Pozdrav!
[ Skandy @ 07.10.2008. 11:16 ] @
Pokusaj da dodas canvasa na izvornu fotografiju.

Otvoris fotku, pre bilo kakve obrade, odaberes "Canvas size"- Image/Canvas Size, tu odaberi koliko zelis da imas belog oko slike. Zatim primeni ono sto ti je rekao skemamen sa gradient tool-om. Tek tada tu fotku, kao zaseban layer prebaci na neku drugu, ako je potrebno dobiti finalni rezultat iz prikazanog tutorijala. Onda je mozes i dodatno oblikovati sa nekom od opcija iz menija "Transform".
[ Parsifal @ 09.10.2008. 22:07 ] @
Od svega rečenog, iskombinovao sam nešto što je na kraju ispalo kao uramljena slika na zidu, i izgleda dosta pristojno.

Poz