[ Emerald_MG @ 05.10.2008. 11:49 ] @
Pre 2 dana dobijem mail od firme za registraciju domena u Aziji da neki njihov klijent želi da registruje domen istog naziva koga sam ja registrovao pod .com. Izrazili su želju da navedeni keyword registruju kao .cn, .com.cn, .net.cn, .org.cn, .hk , .tw, .asia

Potvrdio sam im da sam vlasnik domena a odgovor je bio sledeći :

"We knew you have registered the domain name "___.com" and own the intellectual property, this is why we informed you. But now "Plubted Holdings Ltd " do not want to register your trademark or domain name "____.com", they wanted to apply for other domain names and internet keyword"____"you have not registered yet. Because domain name takes open registration, this is international domain name registration principle. So "Plubted Holdings Ltd " or every other third party all has right to register it. As a domain name registrar, we have no right to dispute their application. So required by our government to inform your company to protect your interest. As the owner of "__.com", These domain names directly connect with your intellectual property, you will get the priority to register these domain names and keyword.

Of course,each company has their own idea. If you don’t think their application will affect your company, you can give up, we will finish their registration. But if you think their registration will confuse your clients and harm your profits, we can send a dispute application form and price to you and help you protect these or several of these domain names within dispute period. This is the only way to prevent domain name grab. Hope get your decision ASAP, so that we can handle the next step."

Šta mi savetujete da učinim? Proveravao sam na http://www.websiteoutlook.com/ i vrednost domena po tom sajtu je $1.860 (PR 4). Da li je bolji scenario da tražim veći novac od ovog ili da registrujem i ostale ekstenzije po pravu prvenstva pa da kasnije pregovaram o prodaji ?
[ Emerald_MG @ 05.10.2008. 14:07 ] @
Radi se o novoj vrsti prevare. Malo sam proguglao po netu i našao ovaj link :

http://trusted.md/feed/items/s..._domain_name_registration_scam


Tako da sam im odgovorio e-mailom :

„Dear“ Henry,

Check this http://trusted.md/feed/items/s..._domain_name_registration_scam

And fuck of

With best regards

[ Tyler Durden @ 05.10.2008. 14:26 ] @
LOL, dakle oni su bili toliko fini da te obvijeste kako neki njihov klijent zeli da registruje isto ime domena koji ti imas pod .com u nekim drugim domenima, pa ako ti kojim slucajem zelis da zastitis svoj trademark i pod ostalim domenima oni bi ti poslali "dispute application form" gdje bi ti zapravo registrovao te domene preko njih.

Nije lose, nije lose... :D
[ bobiska @ 05.10.2008. 18:30 ] @
Dobro si im rekao, samo sto je trebalo da bude "fuck off".
[ Dusan Filiferovic @ 08.02.2009. 20:57 ] @
Sta li ce meni da kazu posto imam com/net/org/info/me LOL
[ srpsko gradjevinarstvo @ 11.02.2009. 14:09 ] @
meni nije jasno šta će mi gradjevinarstvo.cn i, da je bar civil.cn ili slično.
[ Dusan Filiferovic @ 11.02.2009. 15:13 ] @
Mozda nekad resis da se prosiris i na Kinu? :)

Jel su ti rekli cenu za gradjevinarstvo.cn? vidim da je oko 33$
[ srpsko gradjevinarstvo @ 11.02.2009. 16:49 ] @
Da, da pa pričam srpski da me ceo svet razume. Krenuo lik da kupi U planetu server i počne na chatu tuc muc engleski, i već nervozni operater ga prekine "Pričaj Srpski lakše nam je da se razumemo":
[ Majstor_Pućko @ 11.02.2009. 17:05 ] @
Ja pre nego sto sam video o cemu se radi, pomislio sam da je neka navlakusa za otimanje domena. Mada ni ova forica im uopste nije losa. Vidim ja ima Kinezi za par godina da "prepishaju" Nigerijce samo tako...
[ Dusan Filiferovic @ 11.02.2009. 20:15 ] @
Marketing je cudo :)
[ Radovan__III @ 11.02.2009. 22:12 ] @
definitivno se vidi da je malo genericki mail
[ Dusan Filiferovic @ 12.02.2009. 12:33 ] @
Najverovatnije da bot ide i salje mejlove, samo treba naci whois sajt koji email vlasnika domena ne stavlja kao sliku vec kao text.
[ Cartman @ 21.02.2009. 19:24 ] @
Meni su poslali na email adresi koja je napisana na zasticenoj slici, koja je razlicita od one iz whois inalazi se na kontakt stranici, tako da neko skuplja adrese rucno...
[ Dusan Filiferovic @ 21.02.2009. 22:43 ] @
Ta slika i nije neka zastita, botovi mogu da citaju i to, treba napraviti animiranu sliku za whois da bot ne bi procitao.
[ Cartman @ 22.02.2009. 07:01 ] @
Testirao sam je raznim OCR programima ;)
U svakom slucaju, evo dela emaila:
Citat:
We have received an application formally,one company named "Shengteng (China) Investment Co.,Ltd" applies for the domain names(www.*****.com.cn www.*****.cn etc.) ,and the Internet keyword(*****) on the internet Feb 14, 2009. We need to know the opinion of your company because the domain names and keyword may relate to the copyright of brand name on internet.