[ marija1012 @ 05.10.2008. 17:35 ] @
Plz, sta se desava ako se vlasniku kartice NESTO dogodi, da li je potrebno unapred napisati testament? Sta ako vlasnik promeni drzavu prebivanja (nisam bila na sajtu da vidim Intesu u Aziji, provericu), a kartica istice? Znam da 2 meseca pre isteka automatski pocinje proces izdavanja nove kartice (tako mi je receno u Intesi). Sta ako je vlasnik nerezident (mislim na VISA electron debitnu karticu, Internet kartica je samo za rezidente), u gore pomenutim slucajevima? Ima li sanse da novac "propadne" (ostane banci) i - opet - da li je testament neophodan? (Pita moj boss.) Tnx!M
[ valeksic @ 14.10.2008. 23:52 ] @
Prođi kroz opšte uslove. Trebalo bi sa tu piše:

http://www.bancaintesabeograd....l.pdf?mId=33467&mpId=33473
[ dragancesu @ 16.10.2008. 17:22 ] @
Mislim da je to sa testamentom preterano, pare ne propadaju.

Nije bas jasno koji je ovde slucaj, deluje da ce neko raditi u inostranstvu. Onda je najbolje zatvoriti racun i vratiti kartice. U slucaju da nema promena na racunu ne bi trebalo da se naplacuje nikakva provizija, vodjenje racuna i slicno, ali to zavisi od banke. Ako je na racunu malo para, a banka redovno naplacuje vodjenje (trosak od 50-tak dinara mesecno) moze da racun otera u minus, onda idu kamate i neprijatnost za male pare.

Inace, i zatvaranje racuna kosta.
[ anon115774 @ 19.10.2008. 21:29 ] @
Desava se isto kao i sa bilo kojom drugom imovinom. Ako govorimo o tome da je korisnik kartice ispustio kasiku onda ide ostavinska rasprava i sud odredjuje kome sta ide.
[ Raoul_Duke @ 26.11.2008. 23:26 ] @
Citat:
Informer: Desava se isto kao i sa bilo kojom drugom imovinom. Ako govorimo o tome da je korisnik kartice ispustio kasiku onda ide ostavinska rasprava i sud odredjuje kome sta ide.



Da. Do izvrsnog sudskog resenja racun ostaje blokiran. Naravno, treba banku obavestiti o smrti vlasnika racuna. Ako neko (ko je imao ovlascenje) posle smrti vlasnika raspolaze sredstvima, to radi na spostvenu odgovornost. Desavalo se da posle smrti pezionera, ovlasceno lice ne prijavi to ni Fondu PIO ni banci i nastavi da podize penziju. Te stvari zavrsavaju na sudu ...