[ Bluser @ 08.11.2003. 19:09 ] @
U xp ni se pojavio virus i to sophos kaže troj/vb-cq a nod32 32/Torvil.A worm u dvijema datotekama windows\SVCHOST.EXE i windows\SPOOLXF.EXE .Sophos zablokira i ugasi se a nod32 ne može obrisati virus.Pošto imam dual os iz drugih 98 sam uspio ukloniti virus ali sada mi uopče ne rade aplikacije kliknem na njih i windowsi xp mi javljaju da ne mogu naći gdje je .
Pomagajte ako znate kako jer stvarno ne bi da formatiram ako nije potrebno.
[ SoulFly @ 08.11.2003. 19:59 ] @
ti nisi uklonio viruse vec si obrisao te fajlove koji su zarazheni virusom..s toga ti se to i deshava...
mozhad bi pomoglo ako bi ta dva fajla snimio kod nekog i ubacio ih na svoje mesto gde se oni inache nalaze...nisam to probao sa XP ali sa `98. je palilo :)
[ Bluser @ 08.11.2003. 21:48 ] @
Fala Brate Soul probat ću viš nisam se toga ni sjetio.!!
kako inaće takve stvari očistiti a ne obrisat fajlove imali toga načina.
Vjerovatno nisam jedini koji ima takav problem kad sumo obasuti programima s kaza , edonkeya i ostalih.
[ Cybernoid II @ 08.11.2003. 22:11 ] @
Fajlove možeš raspakovati sa CD-a ili iz service pack-a sa winrar-om.
Pretpostavljam da ti je XP na FAT32 i da su ti virusi upali preko 98-ice pošto XP dok radi zaključa pristup otvorenim sistemskim fajlovima.
[ Cybernoid II @ 09.11.2003. 09:13 ] @
XP CD
x:\\i386\svchost.ex_
i treba da se raspakuje u
windows/system32

a onaj SPOOLXF.EXE zvuči kao drajver za štampač
[ Bluser @ 09.11.2003. 22:36 ] @
Ma nije uspilo nasao sam svchost.exe na xp cd u a spoolxf u win\prefetch folderu i kopirao ali nema pomoći .Moram formatirat .Fala na pomoći svima.
Iduci put cu vise paziti na zakrpe i osvježivanje antivirus drfinicija,isto savjetujem i drugima ,na kraju se isplati.

Keep the rock n roll alive boys !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!