[ RAIN--SONG @ 08.11.2003. 22:09 ] @
Bla ....


Pozdraf svima koji citaju i tako ti uvodi bla bla bla :

Buduci da mi je ova motorola sm56 dosla na vrh glavica a i frendov conexant nije daleko od toga trebao bih neki externi modem.

Sad me zanima par pitanjaca .
1)Vecina externih modema radi bez ikakvih drivera automatski se nalazi pod linuksom .
2) Kako sam kratak sa parama neki mi nudi jeftini externi modem 33 k pa sad bi li i njega naso automatski il trazo dodatno mucenje ili bi trebo iskeširat povecu svoticu na u.s. robotics modem.


tnx na odgovorima
[ tdjokic @ 09.11.2003. 10:52 ] @
Ako vec kupujes krsh, kupi novi "krsh": pre oko mesec dana sam kupio eksterni, seriski modem Lectron (!?), potpuno nov, u radnji, za manje od 35E, sa Agere cipsetom, sve komplet - kutija, modem, kablovi, adapter za struju, godinu dana garancije. Vidim da se kod prodavca gde sam ga ja kupio rasprodao, verovatno radi dobro i drugima kao i meni. Mozda je to neka promotivna prodaja kad je tako jeftin. Povezuje se redovno na preko 50k, dobro drzi vezu. NEMA one dzidze bidze - voice, sekretaricu i sta ja znam sta, samo modem normalan. Eto.
[ tdjokic @ 09.11.2003. 10:56 ] @
A, da, pod 1: Koliko je meni poznato SVI eksterni SERISKI modemi rade pod Linuxom ali USB NE RADE - oni su ti kao winmodemi, softverski i sa njima boli glava, ako uopste rade. Ne znam, priznajem.