[ hiphop28 @ 08.10.2008. 01:24 ] @
otvaram web dizajn firmu,i sad mi trebaju saveti od (osnivaci ,direktori),vasa licna iskustva.gde ste gresili ,sta,kako,gde.evo ovako dokle sam ja stigo,imam lokal,dao sam papire za otvaranje firme(stavio sam ih na stend bay dok ne krenemo)dao sam oglas i kontaktiralo me je 5,6 frilance dizajnera,sad na meni je ostalo da uplatim hosting,da napravimo dobar sajt za isti,i portafolio ,dobre reference.i polako krenemo,fokusiro bi se na strane klijente a domace na usput,stim da bi ciljo na kvalitet i da bi mi se reklamirali kroz preporuku.sta vi mislite,dajte i iskrene savete .pozdrav i hvala
[ vilyu @ 08.10.2008. 07:45 ] @
Samo da proverim. Prvo planiras da napravis portfolio i dobre reference, a onda da polako krenes sa stranim i nasim klijentima?

Bio bih ti veoma zahvalan ako bi mi objasnio kako se prvo prave dobre reference, a onda pocinje rad s klijentima.
[ srlexic @ 08.10.2008. 17:54 ] @
Prvo ti savetujem da pronađeš lektora, sa ovakvim stilom pisanja, zaista nećeš pronaći niti jednog klijenta.

Generalno, pokretanje firme za web design usluge ne razlikuje od pokretanja firme za bilo koju vrstu usluga. Napiši prvo klasičan biznis plan svoje firme, u to vreme odaberi svoje zaposlene i spremaj budžet.

Što se tiče referenci, portfolioa. Savetujem ti da se u početku orijentišeš na domaće klijente kako bi stekao korisne reference, a tek zatim da kreneš u potragu za stranim klijentima
[ nkrgovic @ 08.10.2008. 18:05 ] @
Slazem se sa prelogom za opismenjavanje 200%. Nepismena komunikacija je odlican razlog da neko ne radi sa tobom - jednostavno, ima mnogo firmi koje nude slicne usluge, a losa komunikacija je odlican razlog da ti ne budes odabran.

Drugo, ako ti treba portfolio, razmisli o pro bono radu za neke domace klijente. Neke humanitarne ustanove, bolnice ili slicno deluju kao dobro mesto za pocetak.
[ hiphop28 @ 09.10.2008. 14:54 ] @
hvala na iskrenim savetima.
[ SCOTT_project @ 24.12.2008. 16:15 ] @
:D strasno