[ dare023 @ 08.10.2008. 10:41 ] @
Možda će ovo izgledati glupo, ali stvarno ne znam kako da rešim problem.Moje znanje o bazama je malo, ali sam mislio da reba odnekud početi..
Evo o čemu se radi :u openofisu (base)pravim jednu malu bazu koju bih koristio za vođenje evidencije o kupcima i dobavljačima.Za sada ima samo dve tabele:Firme (u njoj preko forme unosim sve podatke o firmama) i Kartica.Za ovu drugu sam napravio formu u kojoj su neki najvažniji podaci od firmi i podformu u vidu tabele u kojoj se nalaze podaci o primljenim i izdatim računima(duguje,potražuje) i preko combo box-a menjam podatke vezane za određene firme.Povezao sam Firma_ID i Kartica_ID.Problem nastaje kada hoću da unesem dva podatka za istu firmu u tabelu kartica preko podforme (isto se dešava kada napravim formu samo za to).
Da li bi mi pomogli da ovo rešim pa da mogu da učim dalje?
I još nešto!
Video sam negde da je openofis dobar front end za mysql pa sam pokušao da preko tutorijala povežem bazu (sakila) i OO.Učita se JDBC drajver , ali kada treba da proveri vezu sa serverom OO jednostavno prijavljuje da ga nema.Kada iz konzole uđem u mysql sve je na svom mestu.(dodao sam i korisnika u bazu sakila).(imam neku literaturu iz koje pokušavan da nešto naučim).Kako da ova dva spojim?Da li je to dobro za učenje?
Unapred hvala!


Dobro, rešio sam ono sa povezivanjem na mysql - nisam obratio pažnju na fajervol...

[Ovu poruku je menjao dare023 dana 08.10.2008. u 18:48 GMT+1]
[ dare023 @ 10.10.2008. 18:04 ] @
Biće da sam rešio problem...