[ cdjole @ 08.10.2008. 11:38 ] @
Radim neki projekat sa bazama, odradio sam forme za unose koje mi trebaju. Onda sam ubacio na jednu od formi i listbox u koji bi klikom na dugme trebalo da se ucitaju svi radnici koje imam u bazi. Ubacio sam i ADOQuery, povezao ga sa ADOConnection, uneo SQL izraza, a za ButtonClick uneo sledeci kod:
Code:
lbRadnici->Items->Clear();
    qImeRadnika->Open();
    qImeRadnika->First();
    while (!(qImeRadnika->Eof))
    {
        lbRadnici->Items->Add(qImeRadnika->Fields[0].ToString());
        qImeRadnika->Next();
    }


Medjutim, kada pokusam da kompajliram, pri linkovanju mi izbacuje sledecu gresku:

[ILINK32 Error] Error: Unresolved external '__fastcall System::TObject::ToString()' referenced from D:\PROJEKTI\PROJEKAT - SAMO EVIDENCIJE\DEBUG\UNOSRADNIKA.OBJ

Bez ovog koda radi sve, ne znam da nisam nesto zeznuo u kodu, posto tek od skora radim sa bazama u Borlandu.
[ X Files @ 08.10.2008. 11:48 ] @
Probaj:
qImeRadnika->Fields[0]->AsString

... umesto ToString().
[ cdjole @ 08.10.2008. 11:57 ] @
Onda izbacuje sledecu gresku:

[BCC32 Error] unosRadnika.cpp(44): E2288 Pointer to structure required on left side of -> or ->*
[ X Files @ 08.10.2008. 11:58 ] @
U kontekstu punjenja ListBoxa, razmotri i metode:

1. TListBox:Items, BeginUpdate() i EndUpdate() da bi ubrzao (i ulepsao) upis u ListBox
2. TDataSet, DisableControls() i EnableControls() da se prolaz kroz slogove ne reflektuje na data-aware kontrole


[ X Files @ 08.10.2008. 12:03 ] @
Ispravka, nedostaje Fields (valjda):
qImeRadnika->Fields->Fields[0]->AsString
[ cdjole @ 08.10.2008. 14:03 ] @
E dobro je ovako, radi. Hvala. :) A pogledacu svakako i ove metode sto si predlozio, nov sam u ovome, pa ce mi dobro doci vise opcija da naucim.