[ andreti @ 09.10.2008. 18:35 ] @
Situacija je sledeca

U planu je kupovina nekog TFT 22`` sa HDMI znaci malo bolji monitor
e sad promenio bih i graficku -do 50 evra, jer je ova odsvirala svoje
e sad to bi sve koristilo za gledanje satelitske tel. preko skystar2 kartice, tj kasnije HD kanalA
procesor je na 2400 AMD, 1GB rama,ploca A7V600- da li to moze da zadovolji
tj graficka nema sanse da izbaci HD kanal-mnogo secka
i dal je graficka za AGP I PCI- expres slot - to mi nije jasno

hvala na komentarima
[ Achilles82 @ 09.10.2008. 23:26 ] @
Ti imas AGP slot na kartici, a to je vec praistorija. Ja ne znam da li taj tvoj procesor moze da pusta HD filmove, iskreno... ne verujem da moze. Sto se tiche same graficke karte, zbog AGP slota imas jako ogranichenu ponudu, i neverujem da ces moci da nadjes nesto, pogotovo do 50 evra.

Inace AGP slot, to je potpuno drugaciji slot, drugacija tehnologija. PCI-E (expres) su daleko brzi slotovi, pogotovo PCI-E x16, ne mogu da se porede sa starim AGP slotovima. I kartice koje mogu u PCI-E, ne mogu u AGP.


Dakle moj savet ti je da zamenis celu konfiguraciju, pogotovo ako planiras HD da gledas. U tom slucaju, ukoliko ne planiras igrice da igras, mozes za 30 evra da kupis karticu za gledanje HD-a, plochu i procesor za 90 evra... sa hard diskom od 250gb, sve zajedno izaslo bi te oko 250 evra.


Dakle odgovor je menjaj celu konfiguraciju, zao mi je jbg...
[ Fac Ut Vivas @ 10.10.2008. 09:47 ] @
Slažem se sa Achilles82, računari su sada toliko jeftini da nema smisla bacati pare kupovinom AGP kartice, znaš i sam da ćeš je kad tad morati promeniti.
Kakav to monitor želiš da kupiš od 22" sa HDMI-ijem? Prednost HDMI-ija u odnosu na DVI je u tome što može da prenese audio, ne znam šta će ti zvuk na računarskom monitoru, možda je bolje da razmisliš o nekom većem za te pare ili možda jeftinijem pa da ti ostane keša za komp.
Poz
[ andreti @ 10.10.2008. 16:42 ] @
Hvala na odgovorima

e sad meni treba takva konfiguracija da mogu da gledam HD kanale u full - u preko skystar2 kartice
tj. takav monitor max.22`` koji ce dati najbolju sliku i graficka koja to moze lepo da tera
jer igrice ne igram pa sam mislio dal moze od ovoga sta imam nesto da bude
ali pretpostavio sam da nema nista

e sad ja sam skontao da je HDMI digitalni ulaz, kao ono bolja slika i to ....gresim??????????
[ Achilles82 @ 10.10.2008. 19:25 ] @
Ne gresis, jeste bolja slika i to :)
[ andreti @ 12.10.2008. 18:19 ] @
e sad u upustvu za plocu koju ja imam ASUS A7V600-X
stoji

1xAGP 8X
6XPCI znaci obican PCI slot, vredi li to sto, tj. jel bi mogla tu da legne neka prosecna grafika?????
[ sasa022 @ 14.10.2008. 11:11 ] @
Ne - od PCI nema nista...
AGP kartica ti se ne isplati.Nova karta ( GF7600 ili ATI 2600 ) je 50-70€.
Kada saberes sve uz malu doplatu mozes dobiti mnogo jaci komp.
Plocu,procesor,memoriju i graficku prodaj za 50-ak €.

AMD Athlon X2 5000+ - oko 50€
1GB DDR2 memorije - oko 15€
ploca - oko 35€
PCI-E graficka sa HDMI podrskom ( 8500GT,ATI 2600PRO ) - oko 35€

mozda ces morati da promenis i napajanje,ali tu moze da posluzi i najjeftinije ( Frontier,KME... "450W" ) - oko 10€.