[ Mevi @ 11.10.2008. 02:29 ] @
Zasto nemogu na windows live messenger i skype da se gledam i pricam sa nekim preko cam i mic? Malo traje pa diskonekt samo da napomenem dobijem diskonekt i ne radi mi internet oko 5 sec.. Imam ovaj beli svemirski modem Huawei HG510...Imam 512/64 a kako mi se cini nije spor bogami...Desava mi se uglavom sa svakim ali potrefi se ponekad neka dobra riba pa i nece da prekine hehe! Znaci prekida mi sa bratom svaki put kad pricam sa njim a on je iz Svedske tamo za njihovu brzinu net-a da ne pricam ima covek 100mb/sec...Ali naprimer kad ukljucim cam+mic dolazi do diskonekta, ali kad samo ukljucim samo mic bez cam onda nece da prekine veza...Isto kao da ovaj modem ne moze da izdrzi toliko opterecenje mreze :S A ja kako znam da ovaj modem Huawei HG510 nema ugradjen firewall u njemu...imali neko resenje za ovo plz..?
[ Aleksandar Vasic @ 11.10.2008. 09:29 ] @
Moja pretpostavka je da ta je zbog upload protoka, jer kada ukljucis cam + mic salje i video i zvuk i nema dovoljno protoka da salje, time se zagusi saobraca i tvoj provajder te automatski izbacuje...