[ zoranidragan @ 13.10.2008. 11:22 ] @
Postovanje svima,
Odradio sam jednom klijentu baner u flash-u naravno i postavio na sajt. Baner se vidi u svim browser-ima ali klijent ne vidi flash baner na mobilnom telefonu. Kaze da na drugim sajtovima vidi flash aplikacije. Do sada nisam imao iskustva sa ovim. Baner je radjen u Flash 8 AS2. Da li mozda baner treba da se radi u nekoj od Flash Lite verzija ili je problem nesto drugo.
Inache u pitanju su mobilni telefoni Nokia N serija.
Hvala
[ anon157690 @ 13.10.2008. 20:41 ] @
Ja imam 6120 classic, nije N ali tu je, isti operativni sistem...
E sad, pošto me mrzi da ga kačim na komp i snimam nešto u F8 ne mogu ti sa sigurnošću reći da li podržvama baš osmicu ali to je prilično "visoka" verzija, baš sam ispitivao prošle nedelje ali se ne sećam, znam samo da devetku (F9) sigurno nemože ni jedan simbian da pusti (sem ako to nije moguće nakon instalacije nove varijante Flash plejera ali sa onim ugrađenim sigurno ne može) Uglavnom šesticu sigurno pušta a isto tako sam siguran da ako je baner u pitanju a ne neki meni ili komplikovana animacija da isti možeš bez problema snimiti kao F6.
Action Script sigurno radi u V2. provereno.

Druga stvar je: Čime je on gledao tu stranicu? Ugrađenim brovzerom ili recimo operom? Opera ima u sebi podešavanje da ne prikazuje flash! ili slike ili...

Čim transferiso budem nešto u phone ću da probam el vrti F8 pa da javim ću. :)
[ zoranidragan @ 13.10.2008. 20:58 ] @
i ja mislim da je upitanju samo do flash verzije. Prebacicu u Flash 6. Nisam do sada imao iskustva sa tim ali dobro, uci se covek dok je ziv :)
Hvala
[ @ 30.11.2008. 16:22 ] @
Da li je neko probao da nadje i instalira FlashLite3 na 6120 ili bilio koji Symbian?

Prosto recheno - neki klipovi sa YouTube-a se reprodukuju, neki ne!
Ja koristim emTube za reprodukciju FLV fajlova.

Mislim da je problem u verziji FlashPlayer-a koji je instaliran (2.0).

Da li je moguce 'update-ovati' FlashPlayer2.0 na FlashPlayer3 nekako?