[ Acolyte192 @ 13.10.2008. 16:10 ] @
Znaci, imao sam do prosle nedelje k610i, koji sam konacno odlucio da promenim, posle dva meseca neuspesnih pokusaja da ga popravim. Nosio sam ga u razne servise, svasta su mi radili, zeznuli me ovde, tamo. Ali nije bitno, uglavnom, problem je u tome sto se telefon stalno gasio sam od sebe, kao sto ste mogli da pretpostavite po naslovu.

U prvom servisu su rekli da je kontakt, sto ocigledno nije bilo tacno, u drugom servisu su rekli da je otisao centralni cip, njega su zamenili, ali telefon opet nije radio. Odneo sam ga opet u taj drugi servis, rekli su mi da je procedura stavljanja tog cipa dosta pikantna i da cip treba da ulegne tacno kako treba u svoje mesto. Znaci, opet sam ga ostavio da ga sad postave kako treba. Kad su mi vracali telefon, rekli su da je problem bio i u bateriji, tako da sam i bateriju dobio novu. Telefon sam uzeo i stavio sam memorijsku karticu u njega (ona je ostala kod mene za vreme popravke), telefon je radio jako kratko, nakon cega mu se izbrisao softver. Onda sam ga opet odneo u taj drugi servis, tamo su rekli da je sad i memorijska problem, trebali su da je flash-uju, ja mislim, ali ne verujem da su to uradili. Uglavnom, rekli su da sad telefon radi kako treba. Telefon je radio dobro, medjutim, vec iduci dan, problem se opet pojavio, samo sto sad nisam mogao da upalim telefon posle njegovog gasenja (upalio bih ga, radio bi mozda 2 sekunde i onda bi se opet sam iskljucio). Posle nekoliko sati, opet bih ga mogao upaliti i onda bi opet prestao da radi, i tako sve u krug.

Tu sam stavio tacku na taj telefon i odlucio da uzmem k800i. Njega imam sad vec drugu nedelju, i pazite sad, danas je i on poceo da mi se gasi. Strasno, stvarno nemam srece sa telefonima. Onda sam odlucio da uzmem jednu svesku i napisem sve "simptome" jednog telefona i sve "simptome" drugog i stavih ih jedne pored drugih, kako bih uporedio. "Simptomi" su se razlikovali, medjutim, jedan potencijalni uzrok se poklapao. To je bila memorijska kartica.

Na oba telefona sam primenio SE PCSuite, sa kojim sam prebacivao fajlove na telefon i obrnuto, pisao ponekad poruke, pravio back-up fajlova (samo na k610i, na k800i nisam). Pocinjem da sumnjam da taj program stvarno nije dobar za moje telefone.

Medjutim, mislim da sam ja kriv sto je k800i poceo da se gasi, kad sam odneo memorijsku karticu od k610i na pregled u drugi servis, rekli su mi da su tamo neki neidentifikovani fajlovi, i da sumnjaju da su neka vrsta virusa. Iste takve fajlove sam primetio i danas, na svojoj memorijskoj kartici, i obrisao ih. Nazalost, mislim da su to sistemski fajlovi bili.

Izvadio sam memorijsku karticu i sad telefon radi normalno, nadam se da nece biti problema sa njim. Moje pitanje je, da li je jos neko imao ovakvih problema i da li cu moci da opet koristim svoju memorijsku karticu ako je odnesem na formatiranje (ili uradim nesto drugo po vasem savetu)?

EDIT: Ok, problemi, tacno kad sam stisnuo Posalji Poruku, keva me je nazvala i telefon se iskljucio. Molim vas, pomagajte. Hvala unapred.

EDIT 2: Stanje telefona se jos vise pogorsalo, sad ne mogu ni da ga upalim, a ni na punjac nesto ne reaguje, stavim ga na punjenje, pise da se puni, i onda se opet iskljuci. Ne razumem kako moze da se iskljuci dok se puni. Ovo je stvarno strasno, tek sam dobio telefon.

[Ovu poruku je menjao Acolyte192 dana 13.10.2008. u 17:52 GMT+1]
[ svakaVamcast @ 13.10.2008. 20:53 ] @
1. Menjaj servis (ovo su ti neki sarlatani)
2. Menjaj telefon (izabrao si dva najlosija telefona iz SE familije)
3. Na K800 ti je pukao soft
4. Za sve si ti kriv (iskljucivo).Cackanjem i brisanjem,kopiranjem,brisanjem........... zapamti da se svak put kada ti ubacis u memorijsku karticu ili obrises nesto,soft detektuje promene i upisuje u soft telefona neki podatak (puni i telefonsku memoriju)

Resenje :

1. Nemoj toliko da cackas po telefonu (citaj : koristiga za sta je namenjen)
2. Promeni telefon (ako bas zelis da cackas i brljavis po njemu imas iz PDA serije SE-a ili od A2 platforme dosta dobar izbor)
3. I da ti jos jednom napomenem L Za sve sto se desava si kriv iskljucivo ti nikako telefon.

P.S. Da nebi zaboravio : izlevatili su te za menjanje procesora (i to dva puta) jer tako nesto se ne moze uraditi niti u DB2020 platforni (K600,K800) ne zato sto je sam procesor zalepljen,nego sto to nema smisla i ne postoji niti kod jednog uvoznika rezervni "procesor".I da isti je OTP (OneTimePrograming) i nemoguce ga je upariti sa plocom (citaj "ne pije vodu") !

P.S.S. Sve ovo oko "procesora" vazi samo ako si ti dobro razumeo sta su ti rekli (a mislim da jesi).

poz. i vise srece drugi put !
[ miki069 @ 14.10.2008. 00:04 ] @
Cenim misljenje servisera, al me buni otkud K800i medju 2 najgora modela SE?
K610 sam prodao relativno malo komada ali K700, K750 i K800 mnogooooo.
Na svakom K700 i K510 je 100% crko dzojstik. Najcesce u prvih par meseci.
Na K700 vrlo cesto je rikavao i čipić za zvuk. Nikad mikrofon već uvek kolo. I onda se telefon kopa. Seče. Zreo za kantu.
Na mnogooo K750 je crkla kamera (ima fleke, izgubi autofokus).
Na mnogooo K750 je crkla kompletna tastatura (ne kucka ništa).
Na novim K850 ne radi tatstatura.
Ovih bisera je mnogo manje (skoro ništa) bilo na K800.

Za prodavce bi K800 mogao da bude samo medju 2 najbolja modela SE.

[ svakaVamcast @ 14.10.2008. 07:36 ] @
@miki

Ocigledno se bavis trgovinom iz hobija....

- Na svakom K700 i K510 je 100% crko dzojstik. Najcesce u prvih par meseci. - <- Normalnim koriscenjem niti jedan (ja licno imam par prijatelja koji ih i dan danas imaju a nisu menjali dzoj)

- Na K700 vrlo cesto je rikavao i čipić za zvuk. Nikad mikrofon već uvek kolo. I onda se telefon kopa. Seče. Zreo za kantu. - <- Da crkava,ali opet ne sam od sebe,vec korisnik istog koristi telefon za sta nije namenjen,isto tako vlaga cini svasta (a taj problem sa "staklencom" je na 99% Nokija i SE koje nemaju MIC).Da ne zaboravim.....i ti promeni servisera jer kod zamene istog (staklenca) nema nikakvog kopanja po ploci i bacanja,sve se to kulturno zavrssava za nekih 10 min i cena je stvarno skromna (bila i ostala)

- Na mnogooo K750 je crkla kamera (ima fleke, izgubi autofokus). - <- Opet ti kazem,greska korisnika (koliko se god oni bunili da nije),znoj iz dzepa ucini svoje vremenom

- Na mnogooo K750 je crkla kompletna tastatura (ne kucka ništa). - <- Pitaj samo koliko je poruka otkucala musterija i koliji je nivo presla na igricama

- Na novim K850 ne radi tatstatura. - <- Vazi isto kao i gore

- Ovih bisera je mnogo manje (skoro ništa) bilo na K800. -

E ovde je kraj,a razlog je sto ono gore sto si naveo sve kvar koji nastaje usled nepravilnog koriscenja telefona.te telefone da si poslao u ovlasceni servis bio bi ti ili vracen ili bi ti snosio popravku jer ne podleze garranciji.I sta onda ? A da ti nesto kazem tebi i svim korisnicima telefona koji ponekad ovde banu,K800 je telefon sa greskom koji je u zadnjoj seriji povucen iz pordaje......oko razloga necu ni da ti govorim,trebao bi da znas (isto kao i za NOKIju 6020). A dali si upoznat sa cinjenicom da smo mi (serviseri),barem ja svakodnevno menjali FLASH cip na istom i to do 5 komada dnevno ? Dali ti to nesto govori ? To nije staklenac,nije emmi filter,ovo je FLASH cip ? Isto ti vazi i za K610.Neznam dali si upoznat kada je prestala proizvodnja istog ? Izasle su samo dve serije i fajront !
[ Acolyte192 @ 14.10.2008. 11:51 ] @
E, ljudi, hvala vam mnogo na odgovorima, medjutim, telefon radi opet, sad normalno. Nadam se da ce tako i da nastavi.

E sad, ne usudjujem se da u njega ubacim memorijsku karticu, pa opet pitam, da li ce se popraviti problem (kartice) ako odnesem karticu da se formatira?

EDIT: U slucaju da ne mogu da vise stavim memorijsku, postoji li neki siguran nacin da prebacujem muziku na telefon? Posto to radim iskljucivo, treba mi par pesama na fonu.

[Ovu poruku je menjao Acolyte192 dana 14.10.2008. u 21:59 GMT+1]
[ miki069 @ 29.10.2008. 00:48 ] @
"Ocigledno se bavis trgovinom iz hobija...."

Al ga dobro hobiram, Svaki dan 5-6 novih komada. Plus polovnjaci.
Plus dupliranje cena mušterijama u odnosu na one koje imam kod svog Servisera.
Istrči hobi i na 200 jevreja neki dan. Ispod 100 kad je pišem sebi minus.
Ustalio sam se na 140-160 jevreja dnevno-noćne zarade od hobija.
PDV 0. struja 0. račun za fiksni telefon 0. radnici 0. grejanje 0. lokal 0. knjigovodja 0...
Malo gorivo, al je danas pojeftinilo. Idem dosta i taxijem.
Kad otkidaš nekog 50e na telefonu od 150e ništa nije skupo.
Dobar hobi. Djilas nam ga je extra, nesvesno, razradio do savršenstva.

"Na novim K850 ne radi tatstatura. - <- Vazi isto kao i gore"
"Pitaj samo koliko je poruka otkucala musterija i koliji je nivo presla na igricama"


Ne prodajem K850i zbog loše nabavke i što se loše pokazao.
Radi se o telefonu starom 1 sat. Vitla po menijima ko slepac.
Otišli senzori. 1100 dinara drugarska cena. Jbt telefon.
Nisam ga ja prodao. Djubre ne uzimam.
Samo naplatim čoveku 1800 dinara i idemo dalje.
Nisu mu priznali G od garancije.

Sad sam uzeo Nokiu 6233 staru tačno godinu dana. U brojaču poruka piše 8832 odlazne i 7654 dolazne.
Tastatura radi kao da je nov telefon.
Otkucaće ta 6233 još 100 000 poruka i biće OK.


[Ovu poruku je menjao miki069 dana 29.10.2008. u 01:59 GMT+1]
[ ZZIKA @ 30.10.2008. 07:55 ] @

Ulični prodavci - takozvani pilićari, ma koliko zarađivali, se nikada nisu mogli smatrati kompetentnim što se GSMa tiče.
Cilj im je da obrlate mušteriju i što više para pokupe, a posle šmugnu - nema tu ni trunke znanja.
[ miki069 @ 30.10.2008. 10:43 ] @
Čovek je u radnji kupio nov K850i. Došao kući i posle 1h telefon počinje da vitla po menijima sam. Otišli senzori.
Nema garancija na senzore. Posle 1h?
Popravka 1100 dinara. Ja odno kod servisera i naplatio mu 1800 dinara.

Toliko o garancijama radnji.

Da ne pričamo o MTS ili Telenor garancijama.
To su tek biseri.