[ Ognjen90 @ 13.10.2008. 19:24 ] @
Ima li ikakav fakultet vezan za Astronomiju ili nesto slicno tome...Svjestan sam da takvo nesto vjerovatno nema kod nas,ali nedgje vjerovatno ima...Ako ima,molim vas da mi kazete nesto o tome i da li je moguce nekome sa nasim prostora da to studira i da li imaju neke stipendije i slicne stvari...Hvala unaprijed...

P.S.Znam da ovo odudara od teme ovog foruma,ali ovdje ima mnogo obrazovanih ljudi sa širokim vidicima,pa se nadam da mi neko moze pomoci...
[ Mikky @ 13.10.2008. 23:54 ] @
Imas na PMF Beograd smerove "Astronomija" i "Astrofizika".
[ Miroslav Jeftić @ 14.10.2008. 00:02 ] @
Drugar je studirao jedan od ta dva na PMF-u, mislim astronomiju i batalio posle godinu ili dve studiranja. Jako mnogo matematike i slabo šta od astronomije, mislim da je tako nešto prokomentarisao.
U svakom slučaju dobro prouči program studija i vidi koliko ti odgovara, da ne bi došao u sličnu situaciju. Takođe razmisli i o eventualnom zaposlenju posle studija, ne verujem da ljudi koji to završe imaju puno šansi da rade u struci (kod nas barem).
[ Aleksandar Ilić @ 17.10.2008. 02:18 ] @
Link za studijski program Astronomija na MATF-u (PMF-u) u Beogradu. Pitanje je da li je to što tebe interesuje, jer ima dosta matematike, fizike, a čini mi se da ima i programiranja.