[ tibor @ 14.10.2008. 15:11 ] @
Pisem seminarski rad u kojem opisujem UML na primeru blog-a (koji sam u trenucima dokolice uradio u php-u :)). Posto sam davno slusao predavanja malo sam nesiguran i potrebna mi je potvrda da se krecem u dobrom pravcu. Jel ovaj diagram ok?


[ bags @ 14.10.2008. 15:34 ] @
Samo ukratko opis gresaka:

1.) fale ti labele na ovim isprekidanim linijama (Extend i Include)
2.) Podaci o linkovima (tekstovima , komentariam) ne idu u use case jer ne predstavljaju akciju korisnika

Tipican primjer za include ti je recimo kad administrator hoce da unese novi tekst, mora biti ulogovan.

Primjer za extend je recimo "Izmena tekstova" u odnosu na "Citanje teksta". Znaci mozes da menjas tekst ali i ne moras.


[ tibor @ 14.10.2008. 17:33 ] @
Ok, hvala za primedbe i sam sam se dvoumio za ono pod stavkom 2 ali eto takav primer postoji kod drugara u seminarskom mada je moguce da sam ja nesto lose protumacio. Uglavnom, ispravicu. Nego da ja opisem kako moj skript radi. Frontend je jedna jedina klasa (show_all, show_tekst, add_comment) Backend ima po klasu za manipulisanje tekstovima (create, edit, delete), komentarima (edit, delete) i linkovima (create, edit, delete, sort). Linkovi se prikazuju pored tekstova na glavnoj strani. Korisnici se ne loguju a pristup backendu se ogranicava http autorizacijom. Znaci sve maksimalno jednostavno. Jel ima jos predloga za konacno resenje use case diagrama?