[ Ognjen90 @ 14.10.2008. 15:41 ] @
Čuo sam da ima navedeni fakultet negdje u Srbiji...Šta mislite koliko je to teško završiti i kakve su šanse za nekoga odavde da se zaposli u nekim svemirskim agencijama kao NASA i sl...Mene je svemir uvije fascinirao i nisam disao dok sam gledao dokumentarce o njemu i baviti se time bilo bi ispunjene mojih snova...Samo da li je sve to moguce?
[ pri3rak @ 15.10.2008. 21:54 ] @
Sanse su prosto svemirske
[ Rumpletstilskin @ 16.10.2008. 07:01 ] @
Auuuuuuuuu sunce ti lebovo, ima odmasadodma da otvorim jedan (skolarina 25k € godisnje unapred za 4 godine)
[ ptak 13. @ 04.11.2008. 14:42 ] @
Fakultet svemirskih nauka nisam cuo da postoji u Srbiji. A stose tice sanse da odes u NASA pa sanse su stvarno SVEMIRSKE kako neko rece. Tesko je to veruj mi. Jel smo mi takva zemlja da svaki onaj ko se zaposli u nekoj stranoj jako poznatoj firmi, on je srecnik. Moj savet ti je da se manes toga, jel u Srbiji neces naci posao, nije ti ovo Rusija, a sto se tice ljubavi prema svemiru nista ti ne preostaje nego da sam ucis i uzivas u gledanju kroz teleskope i sl. Mislim da ima nekih opservatorija u Srbiji, raspitaj se malo vise o tome. Ali za ovaj FAX nisam do sada cuo.
[ WOW @ 22.11.2008. 20:47 ] @
Imas astronomiju i astrofiziku na Matematickom fakultetu u Beogradu, i to je, ja mislim, jedini takav kurs u Srbiji... Sanse da se zaposlis u (prvenstveno) ESA-i, NASA-i ili nekoj drugoj (privatnoj ili (inter)nacionalnoj svemirskoj agenciji) i nisu toliko svemirske koliko su neki ovde navodili, ali moras stvarno jako puno da ucis, i to ne samo ovo sto ce da ti predaju na fakultetu nego i van...
Ja bar tako mislim...
Nema razloga da ne pratis svoje snove...
[ vukad @ 23.11.2008. 14:11 ] @
Imas smer dipl. inzenjer svemirske tehnolologije kod profesora Mileta u Pozarevcu, vec je bila slicna tema:
http://www.elitesecurity.org/t264843-0
[ Miroslav Jeftić @ 23.11.2008. 14:43 ] @
Sad sam gledao prezentaciju... smrdi na neku prevaru na kilometar. Mislim, fakultet gde je "udarna stavka" besplatni Windows, a školarina 2000€ ili koliko već...