[ steva77 @ 14.10.2008. 22:50 ] @
Pozdrav svima.
Da li neko radi video obrade u programu NERO VISION EXPRES, iz Nera 8 ili 9. Ja vec neko vreme radim u 8-ci i zadovoljan sam. Vecina ljudi s kojima saradjujem ne rade uopste u ovom programu, vec samo u Adobe Premiere-u, Pinnacle-u,
Sony Vegas-u, Ulead-u, Edius-u itd. Hajde malo da razmenimo iskustva oko toga. Hvala unapred.


[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 16.10.2008. u 17:43 GMT+1]
[ bytefx192 @ 16.10.2008. 12:28 ] @
Ja bih napomenuo da ta montaza u NERU nije "ozbiljna" ako mi dozvoljavate da se tako izrazim.... Nero se vise koristi za neke amaterske montaze. Ja sam mozda samo video nesto malo, nikad nisam to radio, ali ako hoces nesto ozbiljnije da radis, preporucujem da predjes na neke od gore navedenih programa ( Premiere ili Vegas preporucujem)

Citat:
steva77:........ u Adobe Premiere-u, Pinnacle-u,
Sony Vegas-u, Ulead-u, Edius-u itd......
[ steva77 @ 16.10.2008. 16:17 ] @
Hvala u svakom slucaju. Problem je sto sam navikao na NERO od samog pocetka, ranije sam imao BARTON 2500+, i nista nisam mogao da postignem sa njim. Sada mislim da imam ozbiljnu mashinu za video obrade:
-INTEL Q6600
-ASUS P5K
-2X2GB TAKE MS/800 Mhz
-WD 500 GB
-P.COLOR 4850 DDR 3
-BRIZA+THERMAL TAKE 420 w...
Renderovanje ide kao ludo, kazem da probate u NERU, vredi pokusati, montaza je prosta, odnosno prosto je postavljena paleta svih efekata i tranzicija, u odnosu na druge programe, i vrlo brzo se barata secenjem videa. Sto sam pokusao kod drugih programa i koncipirano je nekako slozenije... Ipak iskustva govore drugacije, ne mogu da tvrdim. Voleo bih da me neko uputi koji je najlaksi za rukovanje, tj. znam da za PREMIERE moze da se nabavi knjiga na srpskom, za ostale nisam cuo... Pozdrav.
[ bytefx192 @ 17.10.2008. 06:06 ] @
Po meni, najbolje ti je da pored Nera, pocnes sam, ovako da raduckas Vegas, Edius, Premiere.... sta ti je volja. Ja sam oduvek, bez knjiga, pomocu tutorijala izucavao programe, sto je po meni najbolje ;).
Pozdrav !
[ motorola123 @ 27.02.2009. 13:59 ] @
Zavisi sta ti treba od video montaze, za najprostije stvari (staviti nek tekst, izbaciti nepotrebne delove videa i sl) ti je dovoljan Nero express, ali za ozbiljniju montažu ti treba neki profesionalniji program ;) moja preporuka je Edius