[ kawasaki @ 15.10.2008. 14:57 ] @
Code:

body { width: 100%;
    background-image: url(images/poz.png);
    margin-top: 0px;
    margin-left: 0px;
    margin-right:4px;
        }


Problem je u tome sto je slika 1024x768 i na wide screanu mi ostaje prazan prostor sa desne strane!
Slika ima vaznu komponentu u desnom donjem uglu, tako da je ne mogu staviti u wide rezoluciji jer mi se na normalnoj nece vidjeti!
Treba mi nesto kao razvlacenje slike preko cijelog ekrana, bez obzira na rezoluciju!

Svaka pomoc je dobrodosla!!!
[ Aleksandar Ružičić @ 15.10.2008. 23:00 ] @
hmm... razvlacenje nemas, imas ponavljanje (repeat, repeat-x i repeat-y)... sve zavisi od slike kakva je (mogao si da je linkujes ili okacis ovde).

ako ti slika ima vaznu komponentu (sta god) u donjem desnom uglu sa ovim kodom:
Code:

background: url(images/poz.png) right bottom no-repeat;

ce ti pozadinska slika uvek biti "zalepljena" za donji desni ugao na bilo kojoj rezoluciji, ali kao sto rekoh sve zavisi od slike... mozda ti gornji-levi ugao, gornja i leva ivica imaju neke manje vazne komponente (znaci nije solid color) pa u tom slucaju pozadina moze da izgleda ruzno ako je uvek u donjem desnom uglu...
[ kawasaki @ 16.10.2008. 09:22 ] @
ima i u gornjem lijevom uglu a i u donjem desnom, nesto kao luk.
Pala mi je ideja da sliku podijelim na 2 dijela i stavim istu pozadinu.
ovu koja je u lijevom gornjem stavicu kao topik align="left"
a ovu u donjem desnom cu uraditi kako si ti rekao!
hvala puno!
[ Nikola Poša @ 16.10.2008. 09:48 ] @
Postoji josh i ovo: background-size: 100%;, ali to, chini mi se, nijedan browser ne podrzhava (za sada), a sluzhi za "strech-ovanje" slike preko celog ekrana. Al' evo ovde imash primer kako da "na silu" postignesh to rastezanje bilo koje slike, kao alternativu na background-size...
[ kawasaki @ 16.10.2008. 10:36 ] @
Pogledovao sam ovo, dobra inprovizacija, ali kod kompleksnijih stranica, kao moja, koja ima vise DIV-ova, javlja se problem sto ne mozes reci div-u da ide preko drugog div-a....
Pa se sadrzaj spusti ispod stech-ovane slike...
[ Aleksandar Ružičić @ 16.10.2008. 12:16 ] @
pa mozes da mu kazes da ide preko drugog diva, z-index sluzi tome (ako mislimo na istu stvar)...

a sto se tice tvog problema najbolje ti je da sliku podelis na dve, recimo bg-tl.png i bg-br.png i onda bi ovako resio problem:
Code:

<body>
   <div id="bgbr"></div>

   .... ovde ubaci sadrzaj strane
</body>

Code:

body
{
   background: #fff url(../img/bg-tl.png) no-repeat;  /* ovo #fff zameni sa bojom pozadine */
}

#bgbr
{
   position: absolute;
   top:0;
   left:0;
   width: 100%;
   height: 100%;
   z-index: -100;
   background: transparent url(../img/bg-bg.png) right bottom no-repeat;
}
[ kawasaki @ 16.10.2008. 15:23 ] @
OKEY, to je vise manje to.
Napravio sam male prepravke koje ze odnose na margine, zdog estetike sadrzaja i to je to.
Hvala puno