[ tionisal @ 15.10.2008. 21:37 ] @
Uzeo sam Genius Look 317 Web Cameru, radi pod XP-om, sve ok, ali podignem Slackware-a kad ono problem, sound server ne moze da se inicijalizuje, tako nesto... i ja nemam zvuka uopste. Pogledam sa dmesg a ono ni traga od Look-a 317, probam sa lsmod i vidim dodatna cetiri modula: snd_usb_audio, snd_usblib, snd_rawmidi i snd_hwdep.
Normalno, kada je kamera iskljucena nemam nikakvih problema sa zvukom...
Zasto ucitava ove module i pavi problem sa zvukom, kamera ima integrisan mikrofon u sebi, pa mozda zbog toga ju prepoznaje kao nekakav audio uredjaj. Jos nesto, u /dev nemam fajl video*, pogledao sam gspca driver koji se vec spominjao u jednoj od tema i na listi podrzanih WebCam-ova nema moje...
Sta ciniti?
Hvala i pozdrav
[ nemysis @ 15.10.2008. 22:40 ] @
Instalisi esound i probaj sa njim. Meni rade i po 3-4 aplikacije istovremeno i sve daju zvuk.
[ tionisal @ 16.10.2008. 02:02 ] @
hm, izvinjavam se, mozda sam pogresno objasnio, ali nemam ja takav problem...slackware mi uopste ne detektuje kameru, preko dmesg-a vidim da ne postoji ni jedna stavka koja govori da je kamera detektovana i plus mi pravi problem sa zvukom jer ucita te module koje sam naveo, pa mi treba odredjeni modul, odnosno drajver za kameru, pa valjda ce onda da prestane da me smara sa zvukom...
hvala

[Ovu poruku je menjao tionisal dana 16.10.2008. u 03:13 GMT+1]
[ Rubber88 @ 16.10.2008. 02:09 ] @
vidi da'l nisi se zeznuo,ako imash 5,1 sistem,pa pogledaj u podesavanjima,cackaj. . .mene je to zenulo. . .pa sam provalio ocemu se radi