[ pretorian @ 15.10.2008. 21:47 ] @
Zanima me je li moguće i kako se izvodi to da moj računar ne šalje nikakvu identifikaciju kad sam na netu, da ne bude vidljiva ni moja IP adresa, odnosno da budem totalno kako američki F117A. ;)))

Imam Kubuntu i kačim se na net preko ADSL sa ruterom.
[ momsab @ 15.10.2008. 22:09 ] @
mozda da laziras preko nekog svog proxija?
[ Majstor_Pućko @ 15.10.2008. 22:21 ] @
Pa nesto najpribliznije tome jeste anonymous proxy, potrebno je samo da uneses IP adresu istog i port na kome radi. Cak imas plug-in za Firefox gde mozes da uneses listu tih anon. proxy servera pa da ih "na klik" menjas. Samo ja mislim da je bezbednost uvek kompromitovana jer opet ne znas ko upravlja tim serverom i sta on tu loguje. A i ti serveri cesto budu zatrpani sa mnogo korisnika, tako da brzine budu ocajne. Imaju neke verzije gde se placa, pa je mozda bolje, a mozes i za doplatu da dobijes neku vrstu enkripcije pa si tako "safe". A sto se tice tvog racunara, uvek mozes da definises IPchainove kojim ces dozvoliti uspostavljanje veze samo sa odrednjenim IP adresama, tako da "nezvani gosti" nemaju sta da traze kod tebe.
[ pretorian @ 15.10.2008. 22:28 ] @
A Tor, na primer?
[ pretorian @ 15.10.2008. 22:30 ] @
Upravo sam instalirao Torbutton plagin za Firefox, i vidim mi ispod imena stoji druga IP adresa i za operativni sistem piše Windows XP, izgleda da radi, to nisu moji tačni podaci
[ nemysis @ 15.10.2008. 22:37 ] @
Koristi kombinacije Tor i Privoxy, JAP (JonDo) i kombinaciju JAP i Privoxy.

Brisi kolacice, ne koristi ako ne moras JavaScript.
[ jovica016 @ 15.10.2008. 22:40 ] @
Citat:
nemysis: Koristi kombinacije Tor i Privoxy, JAP (JonDo) i kombinaciju JAP i Privoxy.

Brisi kolacice, ne koristi ako ne moras JavaScript.


Sasvim dovoljno... a ako si paranoik, mozes da dignes i svoj proxy...
[ pretorian @ 15.10.2008. 22:41 ] @
Ok, instalirao sam Tor i Privoxy, ali nisam uspeo da podesim TorK. Dobijam poruku:

TorK cannot connect to Tor!
Message: Nothing. TorK tried to connect to Tor and failed.
Reason: If you are trying to manage a remote or already-running instance of Tor you may not have configured the address and/or port of the Tor server correctly.
Would you like to configure the address and port now?


Pokušao sam da menjam podešavanja, ali ne dobijam ništa, ima li nešto što treba da znam da bih ovo uspešno podesio?
[ Majstor_Pućko @ 15.10.2008. 22:46 ] @
Uvek mozes proveriti ovde pod kojom te IP adresom vide web serveri kada surfujes.
[ fade @ 16.10.2008. 08:29 ] @
Meni je ipak bolji proxychains. Dok na tor ti zaguse vezu, posebno ako imas mali bandwith. Proxychains sveze 2-3 proxija u lanac i nema te niko vidi. Jeste, tor radi na istom principu, ali ovako bar drugi ne idu preko moje masine. Jedini problem je naci dobre proksije.