[ wiktor91 @ 15.10.2008. 23:03 ] @
Imam Linux Ubuntu 7.10 i za surfanje koristim Operu ali pošto sam Linux početnik još nisam uspio namjestiti Flash Player u Operi pa za gledajne filmiča na YouTubeu koristim Firefox 2.5. Nekad mi se zna dogoditi da se Firefox smrzne i ugasi dok za redom pregledam 2-3 filmiča, nekad se ni nakon 20 ništa ne dogodi ali nekad odma kada pokrenem video.
Imate li riješenje mojeg problema ili da samo čekam noviju verziju Firefoxa u kojoj bi to moglo biti rješeno?
A najbolje bi bilo kad bi uspio namjestiti Flash Player u Operi ali mi nikako ne uspjeva...
[ fade @ 16.10.2008. 16:15 ] @
Ne znam sto je toliko tesko namestiti firefox u operi, upalis operu, otvoris stranu sa flashom, on te pita da instalira, skine sam i instalira, bar je tako kod mene na slackware, a ako na ubuntu to nije na 2 klika, jb. ga. Uglavnom ,mozes flash player da skines rucno i da instaliras, pokrenes ga u konzoli sa ./sh fajl.run ili kako vec, on te pita gde da installira, uglavnom, samo cepas yes i radi u svim browserima.

Help http://www.google.com/search?h...r+ubuntu+linux&btnG=Search
[ nemysis @ 16.10.2008. 23:13 ] @
Instaliraj najnoviju verziju Firefox-a i eventualno najnoviji Ubuntu. Sa starijim verzijama verovatno ima problema.
[ Srđan Pavlović @ 18.10.2008. 00:34 ] @
Kakva crna 2.5 verzija Firefoxa... pa aktuelna verzija je 3.0.3

Sto se tice Flash-a, bar u Ubuntu-u, to izgleda ovako:

Kada instaliras Ubuntu, i kada otvoris prvu stranicu koja na sebi ima neki Flash,
Ubuntu ti ponudi da instaliras pakete potrebne za flash, sve je automatski posle
samo restartujes browser i gotovo.