[ parmin @ 16.10.2008. 22:32 ] @
Dobio sam jedan mail sa znakovima, koji zamenjuju naša slova č, š,đ itd. Jednom prilikom mi se isto desilo i nekim čudom sam našao rešenje. Koliko se sećam bila je neka opcija gde bih prekopirao taj znak i u drugoj rubrici bih napisao koje slovo tu odgovara i onda bi u čitavom tekstu bila ispravljena greška. Evo već dva dana pokušavam da nađem tu opciju, ali je nema. Može li mi ko pomoći?
[ Ivek33 @ 17.10.2008. 08:04 ] @
Citat:
parmin: Dobio sam jedan mail sa znakovima, koji zamenjuju naša slova č, š,đ itd.
Probaj oddmah u e-mail programu potražiti promjenu prikaza kodiranja poruke ( View => Code.... )

U Wordu možeš pomoću Edit => Find => Replace ( bar ja ne znam drugi način
Trebao bi kombinacijom ALT+broj dobtit određeni znak ( zadrži tipku ALT dok pišeš broj, i isključivo ga piši na numeričkom dijelu tipkovnice )
npr:
ALT+142 = Ä
ALT+146 = Ł
itd....
za simbole raznih kodnih stranica pogledaj link Kodne stranice 437, 852, 8859-2, 1250, 1252
[ calexx @ 17.10.2008. 12:12 ] @
Koji su to znaci koji zamenjuju naša slova, da li su [{~` i slični ili su kockice i razni čudni znaci? Ako je ono prvo, uradiš ovo što je Ivek predložio, samo replace znaka odgovarajućim slovom, jedino što može da se desi da i pravi znaci, ako ih ima u tekstu, budu zamenjeni. Onda pošalji mejl tome što ti je pisao da se to tako ne radi. Ako su neki kvadratići i slično, promeni Regional Settings kod sebe i sve će da bude normalno.