[ virtualVoid @ 19.10.2008. 09:11 ] @
Ako napravim precac do nekog foldera na desktopu i otvorim ga preko tog precaca, onda se u location baru pojavi putanja /home/username/Desktop/Link. Medjutim kada kliknem na dugme UP, odem na Desktop, umjesto u stvarni parent folder tog otvorenog foldera.

Na koji nacin da odem u pravi fizicki parent, a ne u ovaj logicki parent folder?
[ fade @ 20.10.2008. 15:06 ] @
Kod mene radi normalno, kliknem na up , ne vraca na desktop. Ili nisi napravio link dobro, probaj hard link, ili je bug do nautilusa.

[Ovu poruku je menjao fade dana 20.10.2008. u 17:32 GMT+1]
[ virtualVoid @ 22.10.2008. 15:57 ] @
Pa ne moze kod tebe raditi a kod mene ne . Tj. nadam se da koristis Nautilus pod Gnomeom.
Nisam probao sa hard linkom. Moze li se to uraditi preko GUI-ja (kao soft link prevlacenjem foldera) ili moram u konzoli (ln komanda)?

Znam ovo drugo, ali me zanima postoji li GUI nacin.

ps.hard linkove izbjegavam jer cesto desktop cistim tako sto brisem precace koje vise ne koristim a time je velika sansa da pobrisem originalni fajl.
[ Srđan Pavlović @ 22.10.2008. 16:20 ] @
Alt + strelica gore bi trebalo da bude bas "UP"...
[ virtualVoid @ 22.10.2008. 16:31 ] @
Citat:
Kernel-1: Alt + strelica gore bi trebalo da bude bas "UP"...


to sam prvo probao ali nije. i dalje me vodi u logicki UP tj. vodi me na desktop umjesto u fizicki parent folder. PRobao i sa altgr ali ni to ne pomaze. cak drzao alt pa kliknuo na UP dugme , ali nista.