[ Marti Misterija @ 19.10.2008. 13:59 ] @
Vec nekoliko dana ne mogu da pregledam svoje e-mailove zato sto kasda startujem incredimail prilikom pokusaja konekcije na server dobijem sledecu poruku:

"Failed to connect to incoming server 'pop3.verat.net'. Please try again later"

U details stoji "Socket error 10051, POP 110, protocol POP. A socket operation was attempted to an a unreachable network."

Probao sam da rekonfigurisem account medjutim nista se ne desava.

Nakon toga sam probao i sa MS outlookom 2003 ali ni on nije mogao da se konektuje vec dobijam samo sledecu poruku>

"Task 'pop3.verat.net - Receiving' reported error (0x80042108) : 'Outlook is unable to connect to your incoming (POP3) e-mail server. If you continue to receive this message, contact your server administrator or Internet service provider (ISP).''

Sta bi moglo da uzrokuje navedeni problem i kako da to resim?
[ Aleksandar Vasic @ 19.10.2008. 16:21 ] @
Moze da prouzrokuje samo losa podesavanja za POP3 server(proveriti na Veratovom sajtu) ili da neki firewall blokira pristup.
[ Marti Misterija @ 19.10.2008. 17:26 ] @
Podesavanja su sasvim OK a firewall ne bi trebalo da smeta jer sam pokusavao da se konektujem i kada mi je firewall bio disableovan, tako da mislim da on ne bi trebalo da uzrokuje probleme, narocito sto nisam menjao nikakva podesavanja niti u user accaunt settings niti za firewall.
[ Rubber88 @ 19.10.2008. 17:29 ] @
Ko ti je provajder ?
[ IT_DooX @ 19.10.2008. 17:38 ] @
Ping do Veratovog sajta prolazi ali do pop3 servera ne... DNS uradi
resolve imena ali nema odgovora,moja pretpostavka je da imaju problema
sa serverom...Pozovi podrsku njihovu neka ti potvrde.
[ Marti Misterija @ 19.10.2008. 17:38 ] @
Verat.

Inace podesavanja sam zadnji put ponovio kao sto stoji na njihovom sajtu, cisto da eliminisem mogucnost nastanka greske pri podesavanju, mada je i ranije sve bilo kako treba.
[ Rubber88 @ 19.10.2008. 17:55 ] @
e pa vidish,rekoh ti ja,ko ti je provajder on zeza,imam jednu preporuku za tebe,javi se na pwt,pa ce da resimo mislim da bi radilo. . .



pozz
[ Marti Misterija @ 19.10.2008. 18:39 ] @
Sad sam probao i uspeo sam da se konektujem i da skinem mailove, znaci sad sve radi kako treba, tako da mislim da nema svrhe da ih sad ni zovem.

Pretpostavio sam i ja da moze da bude do njih i probao sam da ih pozovem ali nisam uspeo da ih i dobijem.

U svakom slucaju hvala na pomoci.