[ Srđan Pavlović @ 20.10.2008. 17:47 ] @
Ako budete imali problema sa instalacijom Skajpa, probajte u konzoli:

sudo apt-get install ia32-libs lib32asound2 libasound2-plugins; wget -N boundlesssupremacy.com/Cappy/getlibs/getlibs-all.deb; wget -O skype-install.deb http://www.skype.com/go/getskype-linux-ubuntu; sudo dpkg -i --force-all skype-install.deb; sudo dpkg -i getlibs-all.deb; sudo getlibs -p libqtcore4 libqtgui4


[ nemysis @ 20.10.2008. 21:23 ] @
Ne koristite niposto Skype, jer prolazi kroz svaki zastitni zid i moze da salje vase podatke kome hoce. Koristi zatvoreni protokol.

Bolje koristite Twinkle, Ekiga, IHU koji su Open Source protokoli.
[ Srđan Pavlović @ 20.10.2008. 22:06 ] @
Dobro de nemysis, pa ne radi svako za CIA i FBI da mu je toliko stalo do sigurnosti :)))

(salim se naravno! - to stoji da je zatvoren i da ne mozes biti siguran sta radi, no to je izbor
korisnika da li zeli ili ne da se stiti i u kojoj meri)

Pozdrav, Srdjan.
[ mulaz @ 20.10.2008. 23:08 ] @
Citat:
nemysis: Ne koristite niposto Skype, jer prolazi kroz svaki zastitni zid i moze da salje vase podatke kome hoce. Koristi zatvoreni protokol.

Bolje koristite Twinkle, Ekiga, IHU koji su Open Source protokoli.


pokreni wireshark pa ces tacno da vidis sta salje... nema nista specialno inace
[ maksvel @ 21.10.2008. 07:24 ] @
Lako bih ja prešao na neki os protokol, a kako ubediti prijatelje sa kojima komuniciram da ga koriste?
[ Srđan Pavlović @ 21.10.2008. 11:55 ] @
pa ovi na windowsu su svi 99% ili na msn ili na skype ili na yahoo - ostalo je u mizernim procentima...
pa mora se i sa njima komunicirati... :)

msn i yahoo resava Pidgin na Linuxu, a za skajp mora skajp... 'ebiga :)

Psi mi se inace svidja za jabber, moze naravno i enkripcija.
[ _AxeZ_ @ 27.10.2008. 19:57 ] @
Citat:
nemysis: Ne koristite niposto Skype, jer prolazi kroz svaki zastitni zid i moze da salje vase podatke kome hoce. Koristi zatvoreni protokol.

Bolje koristite Twinkle, Ekiga, IHU koji su Open Source protokoli.


Ekiga je djubre neopevano i stvarno me zabole dal je free ili nije, meni je vazno da to radi bez mnogo muke a skype, cinjenica je...radi.
[ Srđan Pavlović @ 28.10.2008. 11:05 ] @
Citat:
...meni je vazno da to radi bez mnogo muke a skype, cinjenica je...radi.


Ovo je sasvim uredu, svako ima svoje prioritete i zna sta mu je vazno. Naravno cinjenica je da je
Skype zatvoren i potpuno je jasno kakve to sigurnosne implikacije ima, oko ovoga zapravo ne
treba nesto mnogo rasprave - svako zna sta je NJEMU vazno, pa ce i koristiti ono sto zeli.
[ component @ 02.11.2008. 18:48 ] @
Hvala Kernel-1. Instalacija je uspela. Inače, isprobavam Kubuntu 8.10 i686 i Skype nisam uspeo da instaliram na klasičan način pošto mi je prijavljivao da mora da bude i386
[ nemysis @ 13.11.2008. 19:30 ] @
ldd /gde-se-nalazi/Skype ---> izvršna fajla tog programa

Pokazaće vam šta je od potrebnih biblioteka instalisano i šta nedostaje. Ono što nedostaje instališite ili linkujte kako se traži i onda ćete moći traženi program koristiti.
[ virtualVoid @ 16.11.2008. 12:59 ] @
Da ne otvaram novu temu jer je vezano za Skype na Intrepidu.

Ne znam je li to povezano sa Intrepidom, ali od prije 20tak dana na Skypeu imam delay kad pricam sa Madridom. I to ne obicni delay od par sekundi, nego bukvalno im zvuk dodje za 30+ sekundi. Neki maxi delay cini mi .

Pretpostavljam da mi se Skype nakacio na neki nod koji stvara taj delay. Pokusao sam promijeniti IP i ponovno se spojiti nadajuci se da cu izbjeci taj nod, ali to nije pomoglo. Zna li itko jel ovo problem nesto do skypea ili do neceg drugog? Ako je do noda na kojeg sumjnam, zna li itko kako locirati problematicni nod i izbjeci ga?

U totalu, skype mi je postao toliko neupotrebljiv da sada razgovaram preko msn-a iz xp-a.
[ nemysis @ 19.11.2008. 18:06 ] @
Citat:
virtualVoidNe znam je li to povezano sa Intrepidom, ali od prije 20tak dana na Skypeu imam delay kad pricam sa Madridom. I to ne obicni delay od par sekundi, nego bukvalno im zvuk dodje za 30+ sekundi. Neki maxi


Skype nije zavistan od nekih podešavanja zaštitnog zida. On koristi normalni http protokaol za uspostavu veze, a koristi bilo koji slobodan Port. Pogledajte Skype i zaštitni zid, pa sami prosudite.

Da li ti radi normalno internet u drugim aplikacijama?

Ako da onda probaj da deinstališeš i ponovo instališeš Skype.

[Ovu poruku je menjao nemysis dana 25.11.2008. u 14:12 GMT+1]
[ Srđan Pavlović @ 09.12.2008. 11:41 ] @
Citat:
na Skypeu imam delay


However, even then, Skype doesn't give up. In such cases a Skype server is then used as a relay. It accepts incoming connections from both Alice and Bob and relays the packets onwards. This solution is always possible, as long as the firewall permits outgoing UDP traffic. It involves, however, an additional load on the infrastructure, because all audio data has to run through Skype's servers. The extended packet transmission times can also result in an unpleasant delay.


http://www.heise-online.co.uk/...d-firewalls--/features/82481/1

- ovde procitaj detaljnije o tome kako Skype "na fore zaobilazi" firewall. A ovo za delay, moguce
da je ovo sto kaze na ovom sajtu, sto sam podebljao.
[ virtualVoid @ 09.12.2008. 15:55 ] @
hvala