[ DigiTal007 @ 21.10.2008. 00:11 ] @
Skinuo sam sa neta br film od 40GB, znaci ne kompresovan, sa kojim soft playerom mogu da ga pustim?
[ Shon3i @ 21.10.2008. 07:35 ] @
Arcsoft Total Media Teathre, je najbolji za pustanje Blu-Ray i HDDVD naslova sa harddiska.
[ DigiTal007 @ 21.10.2008. 16:28 ] @
Ja taj soft ne mogu da pokrenem, imam vistu64, mozda zbog toga, instalira mi se sve i onaj update u systray ali player nece?
[ mcdoc @ 22.04.2009. 21:03 ] @
I ja imam problema sa pokretanjem BR sa HDD. Pod Vistom, Arcsoft pusta film bez problema kao i PowerDVD 8. Neobicno je da devetka nece.
Veslje nastaje pod XP. E, sad neki kazu na netu da XP i ne moze da pusta BR diskove i da se ne treba truditi. Posto je film komprimovan jednom vrstom WMV kodeka, prvo sam instalrao WMFDist11-WindowsXP-X86-ENU_1.exe i onda sam dobio mogucnost da direktno startujem m2ts file od 33 GB, konkretno iz GOM player-a. Ovde opet nastupa PowerDVD 9 koji pusta m2ts file, ali nece BR disk.
Elem, preko meGUI sam ekstrahovao mkv i audio file iz m2ts i odradio mkv x264 kompresiju koristeci x264: SA Bly ray profil, stim sto sam mu povecao bitrate na 15000 (default 8000) prilicno lako i to za jednu noc film od 2,5 h. Dobio sam file od oko 17 GB, taman za dva dual DVD-a

Na osnov gore iznetog imam dva pitanja.
1 ima li nacina pustanja BR iz Windows XP-a
2 Ima li boljeg profila za kompresiju x264 od gore pomenuto i nisam li malo preterao sa bitrateP
[ Stranger2 @ 23.04.2009. 00:43 ] @
Citat:
E, sad neki kazu na netu da XP i ne moze da pusta BR diskove i da se ne treba truditi.

pa nema razloga da ne moze. u svemu u vezi videa je bolji od drugih operativnih sistema. Sigurno ne moze po defaultu, i za prostije formate trebaju odgovarajuci kodeci i plejeri a kamoli za Blu-ray.
Dakle treba ti softver... a mozda i hardver.

Citat:
PowerDVD 9 koji pusta m2ts file, ali nece BR disk.

power DVD 9 koliko znam za reprodukciju Blu-ray zahteva da imas graficku karticu i monitor sa HDCP (sistem zastite od kopiranja za digitalne signale). I trebalo bi da je monitor spojen digitalno sa DVI-D ili HDMI kablom da bi HDCP zastita funkcionisao.
(
citat sa http://ati.amd.com/products/radeonhd4600/index.html
Citat:
some features or technologies may require you to purchase additional components in order to make full use of them (e.g. a Blu-Ray or HD-DVD drive, HDCP-ready monitor, etc.

)

---
Citat:
pusta m2ts file

KMPlayer isto pusta m2ts fajlove pa mozes probati gledati i sa njim. Automatski pusta redom sve fajlove koji su slicnog naziva pa ces mozda sa njim moci odgledati taj blu-ray film.

Citat:
2 Ima li boljeg profila za kompresiju x264 od gore pomenuto i nisam li malo preterao sa bitrateP

pa ne treba da ga kompresujes. treba da ga remultipleksujes iz m2ts u MKV container (potrazi temu "TS u MKV"). A i to samo u slucaju ako ne budes nasao bolji nacin da pustas taj blu-ray.

Citat:
i nisam li malo preterao sa bitrateP

Ako radis jednoprolazno enkodiranje onda i nisi. Ali ako radis dvoprolazno enkodiranje onda moze i 8000 kbps ali u tom slucaju sve ce da traje duplo duze.

[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 23.04.2009. u 17:03 GMT+1]
[ mcdoc @ 23.04.2009. 08:25 ] @
Hvala na izuzetno preciznom i kvalitetnom odgovoru.


Citat:
 power DVD 9 koliko znam za reprodukciju Blu-ray zahteva da imas graficku karticu i monitor sa HDCP (sistem zastite od kopiranja za digitalne signale). I trebalo bi da je monitor spojen digitalno sa DVI-D ili HDMI kablom da bi HDCP zastita funkcionisao.

Hardver ne bi trebalo da je problem, sobzirom da pod Vistom radi bez problema. Graficka je ATI 3870 koja, kako pise u specifikacijama, cita HDDVD i Blu ray, monitor Asus 24" spojen preko DVI kabla, a TV se Sharp Aquos 42" Full HD spojen preko HDMI kabla.

Citat:
pa ne treba da ga kompresujes. treba da ga remultipleksujes iz m2ts u MKV container (potrazi temu "TS u MKV"). A i to samo u slucaju ako ne budes nasao bolji nacin da pustas taj blu-ray.


HD streams extractor iz meGUI-a daje mkv file komprimovan u VC-1 kodeku ali je mnogo veliki, 20 GB, tako da moram da ga smanjim.
[ Stranger2 @ 23.04.2009. 16:21 ] @
Citat:
Graficka je ATI 3870 koja, kako pise u specifikacijama, cita HDDVD i Blu ray, monitor Asus 24" spojen preko DVI kabla

- ATI Radeon kartice koje imaju oznaku "HD" u nazivu imaju u svojim cipovima ugradjenu HDCP, ako nema oznaku HD onda ne znam.
- Monitor mora isto biti osposobljen za HDCP, to mora pisati na kutiji ili u nekim specifikacija.
- Osim toga za HDCP monitor treba biti podesen na digitalni signal jer se uglavnom koristi DVI-I kabl a kroz njega ide i analogni i digitalni signal. Ako je koriscen DVI-D kabal onda ide samo digitalni signal pa ne mozes pogresiti.

ako nema nesto od to troje onda PowerDVD 9 nece pustati...

inace ja nemam Blu-ray drive ali to pise na dosta ozbiljnim stranicama pa verujem da je tako.

Citat:
HD streams extractor iz meGUI-a daje mkv file komprimovan u VC-1 kodeku ali je mnogo veliki, 20 GB, tako da moram da ga smanjim.

Ako ti je velicina fajla problem onda moras da kompresujes ali pitanje je koliko si ga smanjio sa 15000 kbps. Ja na primer nista ne kompresujem ako necu smanjiti fajl bar na trecinu.
[ Stranger2 @ 23.04.2009. 16:58 ] @
Citat:
Posto je film komprimovan jednom vrstom WMV kodeka

taj video je u VC-1 formatu. Verovatno zato kazu da je blu-ray malo problem na windowsu XP. Za VC-1 je potrebo instalirati Windows Media Player 11 a on nece na piratski windows (zahteva genuine windows XP).

Za Blu-ray koji je u MPEG-2 ili H.264 formatu nece biti takvih problema.

Citat:
prvo sam instalrao WMFDist11-WindowsXP-X86-ENU_1.exe

to je pretpostavljam zamena za Windows Media Player 11
pretpostavljam da nemas WMP 11 ?

p.s.
ja nemam WMP 11 ali kod mene VC-1 radi pomocu mainconcept VC-1 dekodera koji sam dobio u sklopu jednog programa.
[ Stranger2 @ 23.04.2009. 17:05 ] @
vidim sada da kada pokusam otvoriti VC-1 u windows media player 10 on krece da downloaduje codec automatski. verovatno je to najjednostavnije resenje. kada wmp skine odgovarajuci codec fajl ce proraditi u svim plejerima.
[ Shon3i @ 23.04.2009. 19:36 ] @
Citat:
E, sad neki kazu na netu da XP i ne moze da pusta BR diskove i da se ne treba truditi.
Ovo je verovatno bila predpostavka ljudi jos u pocetnim danima blu-ray-a, inace sada jedna od netacnih informacija. Sa druge strane ljudi ovo nisu zakljucili zato sto ne mogu pustiti VC-1 a WMV DMO decoder nije jedini, a i vecina blu-rayeva je AVC koja je totalno drugcija vrsta kompresije a tu je i MPEG2, nego zato sto XP ne moze po defaultu da cita UDF 2.50/2.60 diskove inace default filesystem za Blu-Ray, bez externog drajvera koji je procureo iz Toshibe i HP-a, oba drajvera se nisu mogla koristiti bez odredjenog Blu-Ray citca, ali su naravno posle napravljenje i svemoguce verzije :)

Citat:
1 ima li nacina pustanja BR iz Windows XP-a
2 Ima li boljeg profila za kompresiju x264 od gore pomenuto i nisam li malo preterao sa bitrateP


1. Ima naravno instaliras Arcsoft TotalMedia Theatre i pustas najnormalnije, a ako pustas direktno sa Blu-Ray diska (BD50, BD25, BD9, BD5) trebace ti i Toshiba UDF 2.5 driver http://tom.niko.users.sbb.co.yu/thdudf.exe

2. Kada komresujes gledaj samo da ti izlazni fajl ne bude veci od originalnog, jel cemu onda kompresovanje. A sa druge strane original filmovi obicno ne prelaze 20GB main move, tako da je video fajl u proseku oko 15GB. A ako koristis veci bitrate ne trebas koristiti super opcije, tipa subme 9, metesa itd, jel razliku neces ni osetiti ni na najvecoj fullhd plazmi

Citat:
power DVD 9 koliko znam za reprodukciju Blu-ray zahteva da imas graficku karticu i monitor sa HDCP (sistem zastite od kopiranja za digitalne signale). I trebalo bi da je monitor spojen digitalno sa DVI-D ili HDMI kablom da bi HDCP zastita funkcionisao.
Ma jok, nema veze, graficka karta samo doprinosi rasterecenje procesora, i bolji deinterlace. E sada za max uzitak svakao je preporucljivo, ali nije razlog zasto PowerDVD nece da pusta. Inace PowerDVD je dobio zabranu od MPAA da sme da dozvoli pustanje Blu-Rayeva sem sa original optickih medija, ovo je zato sto je PowerDVD glavni krivac zbog nalazenja prvih nacina za prolazenje kroz AACS sistem.
[ Stranger2 @ 23.04.2009. 22:38 ] @
Citat:
Ma jok, nema veze, graficka karta samo doprinosi rasterecenje procesora, i bolji deinterlace. E sada za max uzitak svakao je preporucljivo, ali nije razlog zasto PowerDVD nece da pusta.

govorimo o PowerDVD verzija 9, na gomili foruma imas teme o problemima PowerDVD 9 i HDCP a citao sam i u casopisu.

Citat:
XP ne moze po defaultu da cita UDF 2.50/2.60 diskove inace default filesystem za Blu-Ray, bez externog drajvera koji je procureo iz Toshibe i HP-a, oba drajvera se nisu mogla koristiti bez odredjenog Blu-Ray citca, ali su naravno posle napravljenje i svemoguce verzije :)

Pa zar uz blu-ray drive ne bi dobio sve potrebne drajvere? (mislim koliko kostaju pa jos da ne daju drajvere...)
[ Shon3i @ 24.04.2009. 06:58 ] @
Citat:
govorimo o PowerDVD verzija 9, na gomili foruma imas teme o problemima PowerDVD 9 i HDCP a citao sam i u casopisu.
Kao sto ti rekoh ne zahteva te stvari da bi pustao Blu-Ray, ali te stvari su pozeljne i opcione za full performanas. Ja imam instaliran PowerDVD 9 i pustam Blu-Ray preko diskova, sve radi normalno.

Citat:
Pa zar uz blu-ray drive ne bi dobio sve potrebne drajvere? (mislim koliko kostaju pa jos da ne daju drajvere...)
Nazalost ne, jedino su Toshiba i Panasonic (u predhodnom postu sam napisao HP greskom :)) izasli u susret svojim korisnicima i izbacili driver za XP, koji su posle hackovani da rade na svim drajvovima i od drugih proizvodjaca, A neke firme tipa Slysoft su integrisale njihov drajver unutar aplikacije, tako da su diskovi ctljivi preko njihovih aplikacija bez externog drajvera.
[ Stranger2 @ 24.04.2009. 16:09 ] @
Citat:
i pustam Blu-Ray preko diskova, sve radi normalno.

a jesi li probao iz foldera ili sa mountovanog image fajla?
misli da su spominjali da u nekim slucajevima hoce a u nekim nece.

p.s.
nije previse bitno. ima ui drugih plejera a i necu kupiti blu-ray jos dugo.
[ Shon3i @ 24.04.2009. 17:27 ] @
Citat:
a jesi li probao iz foldera ili sa mountovanog image fajla?
Sa HDD-a ne moze, postoje slucajevi ali to su stvarno slucajevi jel je MPAA zabrano da se dilmovi pustaju HDD-a. Sa druge strane mountovani image nekad radi nekad ne jel SlySoft AnyDVD ostavi dovoljno smeca prilikom ripovanja i to smece treba ukolniti da bluray struktura bila ispravna.
[ Stranger2 @ 24.04.2009. 23:27 ] @
A radi li kod tebe Arcsoft Total Media Teather na Windowsu XP?
[ mcdoc @ 25.04.2009. 08:21 ] @
Citat:
A radi li kod tebe Arcsoft Total Media Teather na Windowsu XP?


Tek je on interesantan. Verzija 3 mi radi samo pod Vistom. Pod XP se racunar resetuje kad startujem program.
Verizja 2.1.6 radi pod XP ali ne pusta BR film. Ni jedna od verzija ne radi pod Windows 7.
[ Shon3i @ 25.04.2009. 15:32 ] @
Citat:
Stranger2: A radi li kod tebe Arcsoft Total Media Teather na Windowsu XP?
Da najnormalnije. Koristim zadnju verziju 2.1.6.130, dok je Arcsoft 3 dosta probirljiv bar za sada, ali i on radi na XP-u normalno. Inace oba pustaju direktno sa HDD-a, diska, image-a, dok PowerDVD kao sto rekoh ima MPAA zabranu reprodukcije sa HDD-a jel je dopustio da ljudi vide VUK brojeve.

@mcdoc, ocigledno da imas neki problem sa pc kada ti se resetuje, verovatno je problem sa VGA drajverom koji je nekompatibilan, ili nesto drugo. Arcsoft na XP-u radi normalno, ne samo kod mene, vec i kod mnogih ljudi sirom sveta, tako da sigurno nije do arcsofta i samog playera, inace ne bi bio najpopularniji player :) za pustanje BD filmova.
[ mcdoc @ 25.04.2009. 20:24 ] @
I ja pretpostavljam da nesto nije uredu sa XP-om, sobzirom da pod Vistom sve radi kako treba.
[ Shon3i @ 25.04.2009. 20:30 ] @
Jedino da probas da reinstaliras drajvere za graficku i sl. Jednostavno ne vidim razlog zasto ne bi radilo.
[ mcdoc @ 27.04.2009. 11:52 ] @
Kad smo vec kod Blu ray citaca, odnosno rezaca, jos uvek razmisljam da li je vreme da uzmem rezac, jer mi dileri hardvera stalno govore da nema medija i da se tesko nalaze.
Ne znam sta da radim i dokle ce ovakvo stanje da traje?