[ Pajpo @ 21.10.2008. 00:16 ] @
Posto vodim buseve po raznim a ponekad i nepoznatim mi gradovima Evrope, bio bih vam zahvalan za preporuku nekog jeftinijeg (oko 200eur) gps uredjaja, sa restrikcijama puteva koji nisu odgovarajuci za autobuse. Jedini uredjaji koje sam ja pronasao a da im je to navedeno su Garmin Nuvi 350 i Galeb GND 002. Galeb je tu negde po ceni ali mi proizvodjac ne uliva poverenje a ni specifikacije mu nisu bas dostupne. Ako neko ima neki uredjaj da preporuci bio bih mu zahvalan jer nije lako vracati bus pun putnika unazad kad se negde "zabodete".
[ knyazs @ 12.06.2009. 15:03 ] @
U iGO8 softveru imas mogucnost izbora od pesaka do kamiona a tu je naravno i bus :)

Ako imas nekoga ko ti moze srediti, nabavi bilo koji uredjaj u koji moze lako da se ubaci iGO8 a ako nemas onda kupi uredjaj koji vec ima u sebi iGO...


Pozzzz
[ astery @ 19.06.2009. 13:34 ] @
ni jedan od pomenutih nema opciju koja tebi treba....ima je samo tomtom...ali za neke zemlje europe...i treba da izadje novi garmin iskljucivo radjen za tetrtna vozila...ali i cena ce biti paprena...
[ barcode @ 20.06.2009. 02:12 ] @
^^ Ovo, naravno, nije istina. IGO8 ima opciju izbora vozila.

Drugo pitanje je da li su mape korektne, odnosno da li je u njih uneta zabrana kretanja kamiona/autobusa u odredjenim ulicama. S obzirom da ne vozim autobus, ne znam.
[ astery @ 20.06.2009. 13:31 ] @
ovo je tacno posto koristim igo vec dugo...i provezao sam europu uzduz i popreko.... potpuno je nevazno koji tip vozila koristis on rutu racuna u zavisnosti od setingsa rute ..brza..laka..itd....ako je u bus modu nista se ne menja nego samo ti poveca vreme dolaska na cilj.....

kao sto sam rekao tomtom ima mapu za teretna vozila i posaban program u koji mozes upisati duzinu, sirinu, visinu, tezinu i osovinsko opterecenje....i odradjen je samo jedan deo europskih zemalja u mapi za teretni program..verovatno ce biti vremenom vise....

druga polovina godine izlazi u prodaju garmin nuvi mislim da je 465T...koje ce imati iste opcije kao pomenuti tomtom.....toliko sto se tice toga.....