[ 01011011 @ 21.10.2008. 15:27 ] @
Imam problem sa UPDATE PANELS i javascriptom pa mi kada promjenem nesto u update panel ne registruje evente ponovo koji mi trebaju, pa mi na "updateovanom screenu" ne radi neka funkcionalnost...

Sta sam uradio..

Code:

<script type="text/javascript">

        var prm = Sys.WebForms.PageRequestManager.getInstance();
        prm.add_endRequest(onEndRequest);

        function onEndRequest(sender, args) {
            toolTipsInit();
        }
    
    </script>


Stavio sam ovaj kode na dnu stranice i sve radi kako treba. E sada... kako moze da se ovo odradi iz Code behind zato sto bih trebao da uradim ovo na dosta stranica, a necu da kopiram i reprodukujem kod non stop. Hocu da napravim tako da ga stavim negdje kao string u common file, i onda samo da registrujem uz pomoc te string promenjive na stranici posle u code behind.

Pitanje je: Kako registrovati sckriptu tako da kad je registrujem ona se nadje na dnu starnice, i da li je ovo moguce?

Hvala.


[ deerbeer @ 21.10.2008. 15:42 ] @
Citat:
01011011
Stavio sam ovaj kode na dnu stranice i sve radi kako treba. E sada... kako moze da se ovo odradi iz Code behind zato sto bih trebao da uradim ovo na dosta stranica, a necu da kopiram i reprodukujem kod non stop. Hocu da napravim tako da ga stavim negdje kao string u common file, i onda samo da registrujem uz pomoc te string promenjive na stranici posle u code behind.
Pitanje je: Kako registrovati sckriptu tako da kad je registrujem ona se nadje na dnu starnice, i da li je ovo moguce?
Hvala.

Pa moguce je samo nisam siguran da li moze bas na dno strane da je postavis :
http://msdn.microsoft.com/en-u...registerclientscriptblock.aspx ili
http://msdn.microsoft.com/en-u...gisterclientscriptinclude.aspx
U svakom slucaju napravis test pa vidis gde ce IE da emituje javascript


[ 01011011 @ 21.10.2008. 15:47 ] @
Ma znam za ovo, o ovome i pricam :)

znaci imacu string gore neki i koristicu Page. ClientSCRIPT.RegisterClientsRCIPTBLOCK... ALI Me interesuje kako bi to moglo da se uradi da bude na dnu stranice.. OVo ce mi kreirati ovaj script na vrhu stranice...
[ mmix @ 21.10.2008. 15:55 ] @
MIslim da je trik sa RegisterStartupScript()

iako pise startup u stvari se registruje na kraju stranice da bi se inline aktiviralo pre Load eventa tokom ucitavanja stranice nakon sto se html ucita (i tako bilo startup). Ako ubacis skriptu sa f-jama onda ce posledica biti samo da se f-je nalaze na kraju stranice

[ deerbeer @ 21.10.2008. 15:55 ] @
Pa onda izgenerises js kao string i zakacis ga na dno stranice sa <%= %> tagom .
Znaci server-side code koji generise client-side code :)

[ 01011011 @ 21.10.2008. 16:02 ] @
Ma poenta je sto je ovo tweak za dosta stranica, a necu da moram da mjenjam sve... E sada kad bi bilo perfektno dodas samo u code behind stranica nesto malo coda i to radi :)

Tako da cu vidjeti ovo sto mmix sugestira pa vam javim..

iance gde da je stavim u zadnji deo PAGE_PreRender, zadji deo page cyclea?

Opet ja:

mmix, postoji li razlika zasto se koristi RegisterStartupScript() umjesto ClientScript.RegisterClientScriptBlock() zato sto mi VS2008 POKAZUJE DA Je ovo Obsolete, sto znaci da se vise ne bi trebalo koristiti?

[ mmix @ 21.10.2008. 16:34 ] @
ClientScriptManager.RegisterStartupScript()? ne bi trebalo da je obsolete, cekaj pogledacu...
[ mmix @ 21.10.2008. 16:46 ] @
A ok, nisam razumeo rvoje pitanje. Da, RegisterClientScriptBlock u Page objektu je obsolete, treba da se koriste razni metodi iz ClientScriptManager klase koju imas vec instanciranu u Page-u unutar ClientScript, a razlog je to sto sa ovim metodama moze da se indeksira script blok da se tako spreci da dve kontrole emituju identican skript blok i slicno.


Elem, ovaj kod:

Code:

    public partial class WebForm1 : System.Web.UI.Page
    {
        protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
        {
            ClientScript.RegisterStartupScript(typeof(string), "mojkljuc", "function onEndRequest(sender, args) { toolTipsInit(); }", true);
        }
    }


je emitovao scrip na kraju form-e:

Code:

<script type="text/javascript">
//<![CDATA[
function onEndRequest(sender, args) { toolTipsInit(); }//]]>
</script>
</form>
</body>
</html>


Jel to to sto si hteo?
[ 01011011 @ 21.10.2008. 20:32 ] @
To je to, izvini bio sam na sastancima... ubise me danas, samo melju melju a nemam vremena nista da zavrsim radim ko konj po 12 sati... hvala..