[ BranislavV @ 22.10.2008. 15:13 ] @
Nije poskupela ISDN pretplata, ali zasto nigde nema ISDN telefona ili dodatnih slusalica za ISDN, 9813 kad zoves nemaju pojma nista a u jednom drugom gradu u kom sam bio u njihovom korisnickom centru kazu da su svi ISDN telefoni povuceni iz prodaje??!! Zasto, kako!!?? Pominju se "nove tehnologije" kao sto je isdn a povlace se iz prodaje uredjaji sa kojima se moze u pravom smislu koristiti isdn, aj nek mi neko to objasni!
[ markom @ 22.10.2008. 17:31 ] @
Pa vrlo prosto... ISDN je toliko daleko od nove tehnologije u ostatku sveta, da me cudi da se ISDN telefoni jos uvek prave :-).
[ mmix @ 23.10.2008. 18:13 ] @
Vidis, nisam uopste o tome razmisljao. Na stranu VoIP, cable phone i slicno, sta se sada desava sa POTSom? Umire? Uklanjaju se parice?

[ waikiki @ 23.10.2008. 19:21 ] @
ISDN mozda jeste stara tehnologija ali i to sto moze da pruzi kod nas se ne koristi. Kad sam uvodio ISDN pre par godina bilo je reci o usluzi SMS i MMS.. i evo prosle su nekoliko godina i nista od toga. ISDN omogucava i video komunikaciju.. tek to necu videti...
[ BranislavV @ 24.10.2008. 13:12 ] @
za sms i mms, nisu kupili softver, a centrale podrzavaju. Ali nigde to ne pominju!
[ fastbyte @ 03.11.2008. 20:06 ] @
Gledajuci od kada je ISDN na trzistu u Evropi moze se reci da je stara tehnologija. Mada sto se tice novih tehnologije vecina firmi se jos uvek drzi ISDN i tek poneko ide u pravcu IP Telefonije.....
[ ORCA 2 @ 03.11.2008. 20:17 ] @
Citat:
BranislavV: Nije poskupela ISDN pretplata, ali zasto nigde nema ISDN telefona ili dodatnih slusalica za ISDN, 9813 kad zoves nemaju pojma nista a u jednom drugom gradu u kom sam bio u njihovom korisnickom centru kazu da su svi ISDN telefoni povuceni iz prodaje??!! Zasto, kako!!?? Pominju se "nove tehnologije" kao sto je isdn a povlace se iz prodaje uredjaji sa kojima se moze u pravom smislu koristiti isdn, aj nek mi neko to objasni!


--
ISDN aparati trenutno nisu u ponudi, jer ih nema na zalihama "Telekoma Srbija" a.d.

Trenutno je aktuelna promocija prodaje ISDN aparata + priključak, za korisnike koji podnesu zahtev za novi ISDN priključak ili žele da ustupe analogni priključak za bazni ISDN. Više o tome: http://www.telekom.nadlanu.com...sti.aspx?ac=snews&ui=31764

U korisničkom servisu "Telekoma Srbije" a.d. je moguće podnošenje zahteva za kupovinu ISDN telefonskog aparata, a nadležna Služba obaveštava korisnika o realizaciji zahteva u najkraćem mogućem roku. Ukoliko trenutno ne postoji aparat na zalihama, postoji mogućnost trebovanja u magacinu, u slučaju da postoji zainteresovanost većeg broja korisnika za taj aparat, tako da se onda čeka nabavka istih.
[ zzz @ 04.11.2008. 10:50 ] @
Moram da se nadovezem, pre par dana sam trazio da kupim ISDN aparat, i posto na informacijama nisu mogli da mi kazu ni da li ih ima, ni gde ih ima, ni brojeve telefona poslovnica, preporuculi su mi da odem do par poslovnica i vidim sam...

Nazalost, u poslovnicama sam dobio odgovor da vec neko vreme ne prodaju ISDN aparate, niti znaju kad ce ih opet biti.