[ CodeZero @ 11.11.2003. 01:44 ] @
Da li je kod moguce lociranje telofona.Ako neko zna neku foru sa cime bi se to moglo uraditi???
[ Ivan Dimkovic @ 11.11.2003. 09:14 ] @
Moguce je, ali to moze da uradi samo neko ko ima odredjen pristup opremi mobilnog operatera (BSC, MSC) - dakle, samo neko ko radi u mobilnoj kompaniji.
[ S a l e @ 11.11.2003. 23:59 ] @
Mislim da je neki od operatera u HR (bice da je Vip) omogucio da slanjem porukice dobijete informaciju da li se u okolini nalazi neko pozoriste, bioskop, apoteka... A imaju jos neku uslugu, naravno ako korisnik to omoguci i kojim brojevima da mogu da dobiju informaciju gdje se trenutno nalazi
[ annoying_master_c @ 24.11.2003. 11:17 ] @
poslednjih dana u Engleskoj ili ti VB u novinama se vrti nesto oko omogucivanja roditeljima da lociraju svoju decu preko mobilnih telefona umesto da ih zivkaju i zapitkuju gde su!


isto to se spominje i u Norveskoj.....


A sto se tice programa ili tako nesto slicno, nama obicnim smrtnicima to je









BRAVO>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>NEDOSTUPNO.


Osim ako uspes da se zaposlis u Mobtelu ili se ozenis s nekom od DnD pevacica.
[ mca @ 24.11.2003. 12:30 ] @
Pa mobilni telefon je zbog toga i napravljen. Da bi se ljudi lociracli = prisluskivali.
Jos sami kupuju opremu za to.... i divota.
Jel znate da je neko od cecenskih vodja (mislm da je Dudajev ili Basajev) ubijen tako sto je koristio (doduse satelitski) telefon, pa je lepo lociran automobil, spustio se avioncic, spicio raketu, i dzaba sto je auto bio blindiran.
[ Serdar_Janko @ 24.08.2006. 17:36 ] @
Citat:
Jel znate da je neko od cecenskih vodja (mislm da je Dudajev ili Basajev) ubijen tako sto je koristio (doduse satelitski) telefon, pa je lepo lociran automobil, spustio se avioncic, spicio raketu, i dzaba sto je auto bio blindiran.


Ja sam na ovom blogu ( http://phone-satellite.blogspo...20-worlds-first-satellite.html ) nasao vise detalja o tome kako se vrsi lociranje korisnika satelliteskog telefona. Tu vele da je iz tog razloga amerckim vojnicima u Iraku zabranjeno da koriste Thuraya satelitske telefone jer je firma u vlasnistvu arapa.


[ momsab @ 26.08.2006. 19:25 ] @
ovo o cemu uglavnom pricate je fora ORTAK LOKATOR koju nudi MTS064, recimo (nudi i slicnu uslugu, u vezi pozorista itd)
to je u BGDu mal onestabilno (ne znam kako je u ostatku sveta) posto se ta usluga bazira na baznim stanicama, koje se na nasim telefonima menajju samo tako (recimo, neko je u stanu u novobeogradskom bloku 70 a pise mu Cukarica)

odgovor na pitanje je dao Ivan Dimkovic :)


pitanjce: to sto se reklamira da roditelji znaju gde su deca, da li se to donosi na deo grada ili na tacnu adresu?
[ Mister Big Time @ 04.09.2006. 09:02 ] @
Citat:
momsab:
(recimo, neko je u stanu u novobeogradskom bloku 70 a pise mu Cukarica)
pitanjce: to sto se reklamira da roditelji znaju gde su deca, da li se to donosi na deo grada ili na tacnu adresu?

Ili ako ste na Cukarici pise vam na telefonu Blokovi
Dakle bice krvi kada ovo zazivi vidim ja...

Valjalo bi da ima ovako nesto za proveru gde vam je voljena osoba: http://www.teapetece.com/moviles/

Boles'
[ Jagnjeca brigada @ 06.09.2006. 14:31 ] @
Taj servis vec postoji

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2248&Type=1


samo se placa.
[ radoznala.bg @ 26.12.2011. 02:35 ] @
..jedno pitanje
a da li moze da se koristi ortak lokator bez znanja i pristanka te osobe
,,ili recimo
da li postoji pozivnica u formatu poruke da te neko doda na listu prijatelja?
ako postoji koji je format te poruke...
pa onda ide ona fora...
daj mi telefon ..da posaljem poruku
[ deki77 @ 26.12.2011. 06:36 ] @
srecna nova 2006g.
gde iskopa temu..