[ cumke @ 22.10.2008. 17:01 ] @
Pozdrav svima
Imam problem za koji molim da mi neko od posetilaca da resenje.Imam Samsungovu DVD kameru sa mini dvd/jem,neke smimke sa letovanja koji mi puno znace sam zarobio na disku koji nisam uspeo da finalizujem na kraju snimanja,pitam da li posoji neki program koji ce izvrsiti naknadnu finalizaciju i sacuvati snimke,inace konpjuter ne prepoznaje vido zapis sa diska.Unapred zahvalan
[ MachorBG @ 03.01.2009. 23:24 ] @
ima li neko resenje za ovaj problem, i ja sam napravio nekoliko istih gresaka.
Ako postoji, mozda bi mogao i neki softver da pomogne, bar sam tako cuo.
Pomagajte!!!!!!!!

Samo da napomenem da kada vrati disk u kameru ne mogu da ga finalizujem, nije mi jasno zasto, ima li resenja za ovo?!
[ macedo @ 05.01.2009. 08:58 ] @
Ukoliko posedujete neki od navedenih Samsung-ovih camcodera:
VP- DC171(i)/DC171Bi/DC171W(i)/DC171WB/DC172W/DC173(i)...

u samom startu trebate znati osnovne dve stvari, a to su razlike izmedju osnovna dva rezima snimanja kod ovih uredjaja:
- Video (Video Mode) : Ukoliko je disk finalizova vi cete biti u mogucnosti da gledate sadrzaj na vishe DVD Playera/Recordera;
- VR (VR Mode) : Vi mozete editovate disk na DVD Camcorderu, ali playback ce Vam biti jedino omocen na DVD Recorderu koji podrzava VR mode.

Finalizirajte disk (osim DVD+RW).DVD-RW disk snimljen u VR mode ne moze biti prikazan na Vashem PC.
Ponekad se deshava da video i audio fajlovi budu preskoceni prilikom ocitavanju pa i sam Samsung predlaze da se sadrzaj diska presnimi na PC pa tek onda izvrshi njegovo ocitavanje.

U svakom slucaju najpre instalirajte DV Media PRO software na vashem kompjuteru cime bi imali potrebnu softversku podrshku : DV Driver - DirectX9.0 - Video Codec na vashem kompjuteru normalno pri tome imati ocishceni DVD.