[ pedjabu @ 22.10.2008. 20:11 ] @
Imam 2 racunara, wireless acces pointna krovu zgrade i switch.
Upocetku sam imao dinamicku IP adresu, kasnije mi je provajder dao staticku IP adresu, medjutim nije mi ukinuo dinamicku.
Na prvom racunaru ima integrisan LAN i on je izlazio na internet sa statickom adresom a drugi racunar se konektovao na internet PPPoE konekcijom. Onda je provajder primetio da koristim obe konekcije i ukinuo mi dinamicku adresu, i nemam sada internet na drugom racunaru.
1. Da li mogu bez rutera da ostvarim internet na drugom racunaru ali da ne koristim dodatnu LAN karticu.
[ morpheusxxx @ 22.10.2008. 22:02 ] @
mozes preko proxyja a mozes i da kazes provajderu da ti ukljuci nalog za dva racunara.... njemu ni iz dzepa,ni u dzep,jer se deli protok
Ja mogu preko istog usera i pass sa dva da se konektujem,jer su mi ukljucili tu opciju...
Ako ne mozes tako,skini program "ccproxy" i peglaj.... lagan je... ako neznas da namestis,javi se na pp

http://i37.tinypic.com/depkq1.jpg
[ fade @ 23.10.2008. 08:41 ] @
Da li koristis oba racunara u isto vreme? Ako ne koristis, mogao bi da kloniras mac adresu kartice sa onog racunara na kome radi net.
[ pedjabu @ 23.10.2008. 19:24 ] @
Naravno, da mogu da koristim drugi racunar kad ne koristim prvi i to tako sto se samo se postavi isti IP adresu i DNS kao na prvom. Medjutim problem je da se koriste oba u isto vreme. Probacu prvi predlog pa javljam sta sam uradio.
[ pedjabu @ 12.11.2008. 23:06 ] @
Hvala morpheusxxx, na savetu radi.