[ boske22 @ 23.10.2008. 09:03 ] @
Molim vas za pomoc, koristimo u firmi ADSL Beotel, od juce ceo dan i danas, ne mozemo da pristupimo odredjenim sajtovima (misrosoft.com, alti.co.yu, itd...) koji provereno rade, takodje imamo problema i sa Windows Live Messenger-om(od kuce mi radi), nece da se konektuje izbacuje Error code 801000306, a to nam treba ko leba za posao.Neznam u cemu je problem, da li je do MTU, zvao sam beotel podrsku oni sve nesto okolo naokolo pricaju, pogledace i sl.Da li se neko susreo sa tim problemom ili ga mozda trenutno ima kao i ja.Molim vas za pomoc!

Hvala
[ west_herc @ 23.10.2008. 09:31 ] @
Mislim da problem nebi trebao biti MTU, on je i onako automatski. Problem jedino može biti firewall na tom ruteru ili neki patch an OS-u!

Ja sam isto imao tih problema ali mi je kod drugog prizvođača bio upaljen firewall!
[ boske22 @ 23.10.2008. 09:59 ] @
Sto se tice firewall-a, imamo u firmi mikrotik na kom je podesen firewall, na o.s. XP SP2 su nam pogaseni firewall-ovi.Pokusao sam i da zaobidjem mikrotik, tj. direktno se laptopom nakacio na adsl ruter, ali i dalje ne pomaze.Uostalom kako nam je pre dva dana radilo.
Menjao sam i MTU na mikrotiku sa 1500 na 1492, pa na 1350 ali i dalje nista.
Ako neko ima neku ideju, molim za pomoc jer mi je poprilicno hitno...
[ west_herc @ 23.10.2008. 10:13 ] @
Ja bih prvo promijenio ruter pa probao sa novim!
[ acatheking @ 24.10.2008. 08:50 ] @
Cemu Mikrotik iza, ako vec imas ADSL ruter?
Na kom portu na MT si menjao MTU?
Ocigledno je da je problem sa ADSL ruterom, jer ti ne prolaze ti sajtovi i kad si direktno nakacen na njega?
Lici mi da je ipak problem sa MTU, na PPPoE interfejsu na ADSL ruteru.
[ boske22 @ 24.10.2008. 09:14 ] @
Pa Mikrotik mi sluzi kao firewall i obezbedjuje mi razne servise.Uostalom to je firma od 30-tak racunara, nemogu da ADSL ruter stavim tek tako na swith u LAN, mogu misliti sta bi tek sve ispalo.Probao sam i da se nakacim direktno laptopom na ADSL ruter, tj. preskocio sam celu LAN i mikrotik i dalje nisam uspeo.Menjao sam i MTU na ADSL ruter-u sa 1492 na 1480,1436,1380 i dalje nista nisam dobio, i na kraju sam trazio zahtev beotelu za zamenu modema jer i oni nemogu da provale tacno sta je.Javi cu vam kad zamenim modem da li je problem resen.Ako neko ima jos neku ideju nek javi.
Hvala svima na pomoci...
[ acatheking @ 24.10.2008. 09:52 ] @
Ako vec imas MT iza ADSL, moj je savet da ti ISP da ADSL modem ili da se postojeci uredjaj prebaci u bridge. Nakon toga na MT kreiras PPPoE interfejs sa username/pass koji ti daje ISP (laicki receno, funkciju ADSL rutera preuzima MT). U praksi mi se pokazalo da je ovo bolje resnje, jer su ADSL ruteri umeli da zaglupe.
[ markom @ 24.10.2008. 17:51 ] @
Da, ovo moze da bude MTU. Iako generalno ne bi trebalo da ga menjas, probaj da ga drasticno smanjis na svom kompjuteru - recimo na 1400. Ako se sajtovi tako otvaraju, onda je definitivno MTU. Ako se i dalje otvaraju, problem trazi negde drugde.

Obrati paznju da smanjivanje MTU-a na ruteru nece pomoci, posto tvoj kompjuter i dalje misli da ima MTU 1500.
[ optix @ 24.10.2008. 18:01 ] @
Osim ako na MT-u nema ono sto je na ciscu - ip tcp adjust-mss
[ jorganwd @ 24.10.2008. 20:04 ] @
Citat:
optix: Osim ako na MT-u nema ono sto je na ciscu - ip tcp adjust-mss


Tacno. Imao sam par slucajeva kada sam podesavao Cisco ASA-u iza nekih adsl rutera bas ovaj problem sa mss-om.
[ markom @ 24.10.2008. 21:51 ] @
Da, naravno, ali nisam tamo hteo da zalazim ako ne znamo da li je problem MTU ili ne.

Takodje, to bi trebalo ISP da radi na svojoj strani i problema ne bi bilo, ali avaj :-)
[ boske22 @ 26.10.2008. 21:25 ] @
Evo ovako, prvo da vam se zahvalim na pomoci.Problem je resen, do MTU-a je bilo.Zamenio sam ADSL rutar za novi i sve sljaka bez problema.
Pozdrav svima.