[ Bračinac @ 23.10.2008. 11:47 ] @
Razmisaljam se o kupovini nekog od paketa, posto cesto putujem, pa me interesuje kakvi su utisci, protok itd.., u gradskim sredinama kao i van, bilo koja informacija je dobro dosla, ukoliko neko koristi neki od paketa MTS ili TELENOR.
(Zet je uzeo Telenor internet, zemun centar, skoro je otvralo stranice sporije od dial-up) ja sam kod starog merkatora, pa me plasi dali ce biti ista situacija, s obzirom da na protok uticu razne stavri, zagusenje stanice itd.
[ petarta @ 25.10.2008. 18:40 ] @
Evo iskustvo. MTS paket sa Huawei usb modemom, Medak III i upravo sam se diskonektovao i konektovao na Eunet dial-up da bih pristupio nekom siteu! To je iskustvo.
[ sanja2010 @ 25.10.2008. 22:17 ] @
Telenor, blizu Zvezdinog stadiona, ne radi nikako... Naucila sam da cenim dial-up...
Mislila sam da predjem na telekom, ali me petarta razocarao :(
[ TheMagnum @ 26.10.2008. 19:58 ] @
Imam mt:s paket. Protok mnogo varira, ali meni je redovno brzi od dial up-a
ceo dan sam u sobi (Beograd, Banjica) i imao sam slucajeva kada jedva izvlaci po 30-40Kbps, ali bogami i slucajeva kada ide i preko 1.5Mbps (danas). Max koji sam izvukao (a da sam primetio) bilo je na 2.5Mbps, a cuo sam da je lik u gradu u blizini autobuske imao protok 7.0Mbps!!! Samo sam cuo, ne i video.
Inace, ja sam iz Prokuplja. Pre nedeljudana, na moje veliko odusevljenje imao sam kod kuce protok od 1.5Mbps! Za ostale lokacije ne znam...
[ TheMagnum @ 26.10.2008. 20:07 ] @
I, da! Za studente (a ja sam jedan od takvih) mt:s daje vrlo privlacne ponude. Npr, paket od 2GB besplatnog saobraacaja koji inace kosta 1300din +pdv, za studente je 700din +pdv.
Jedan MB preko ovih 2GB u mt:s kosta 3din a kod telenora (ako sam dobro shvatio) kosta koliko i GPRS protok na telefonu, tj 50din.
P.S. Izvinjavam se unapred ako sam pogresio poslednji podatak, nisam 100% siguran za telenor
[ dr.da @ 26.10.2008. 21:11 ] @
Posto toliko kudite telenor internet evo jedna pohvala za njih.
Ja sam konstantno u rezimu HSDPA signala i prezadovoljan sam(do 1,5Mbit/sec) a download i do 300KB/sec.
Probao sam i video pozive putem skype i slusanje radia i gledanje tv i streaming,skidao programe i muziku.
Jednom recju prezadovoljan tamo gde je HSDPA I WCDMA.
Lokacija na kojoj sam je zemun(muhar).Koristim express card e 800.
Za sada jesu skupi sa cenom ali su najavili spustanje cena i povecanje free GB u okviru tarifnih paketa.
Sto se tice gprs i edge po mom misljenju mislim da mobilni internet nije za to.Previse sporo bez obzira na mrezu.
Za "the magnum":
Posto koristis mts mobilni internet jesi zadovoljan sa njima,sa tim usb modemom,sa brzinama.
Mnogi su se zalili na njihove modeme.I da li u okviru za mts net aplikacije imas merac protoka(daily,monthly,yearly statistics).
I jel postoji sms upit da proveris preostale free MB.Posto mts zaokruzuje na 100KB da li si primetio vecu potrosnju ili ne.Kod telenora je na 10KB.
Pozdrav.
[ TheMagnum @ 26.10.2008. 23:17 ] @
Pozzz dr.Da

Ovako, s obzirom da nisam imao drugih mogucnosti po pitanju interneta, bio sam na neki nacin prinudjen da uzmem neki od ovih paketa. I mogu da kazem da sam veoma zadovoljan! Kako si naveo, brzine idu i do 1.5Mbps, sto je svakako za pohvalu!
Sto se tice merenja protoka, preko aplikacije moze da se prati protok po sesijama (svaki log in posebno) i ukupan protok od trenutka instalacije modema. Ovaj modem imam nepunih mesec dana pa ne mogu tacno da kazem nista o vecoj potrosnji. Nisam jos otkrio, mada sam skoro siguran da nema podeljeni protok po danima, nedeljama i mesecima vec samo po sesijama kako sam malopre naveo. Provera stanja moze da se izvrsi pozivanjem korisnickog servisa (789), pozivanjem broja 788, ili kucanjem koda *797# i poziv.
Preko aplikacije se moze upravljati sms porukama i imenikom na sim kartici i na racunaru, ali ne mogu se obavljati pozivi.
Modem ima na sebi drivere i veoma se jednostavno instalira (po principu next, next, next, finish)

Jedna napomena: imao sam problema po pitanju otvaranja nekih sajtova (npr yahoo, msn...) i nekih aplikacija (opet MSN), ali kontaktirao sam servis i poslali su mi na mail registry kljuc koj se instalira samim dvoklikom. Sad sve radi kao sat. Ako neko ima slicnih problema, neka kontaktira kor servis ili mene

P.S. Dugujem jedno izvinjenje! Kod telenora se svaki MB saobracaja nakon besplatnog u okviru paketa naplacuje 10din, a ne kako sam ranije rekao 50. Kod mts zavisi od paketa, ali krece se od 2.5 do 3din po MB.

[ dr.da @ 27.10.2008. 02:11 ] @
"the magnum"


Hvala puno.posto koristim telenorov net (free period) trebale su mi info o mts internetu posto je za sada jeftiniji(studenski paket).
Da vidim da su mnogi imali problem sa tim registry file.Bilo je u jednom od postova.
Da li u aplikaciji imas reset funkciju da bi za svaki mesec mogao nacelno da pratis potrosnju.

Ipak je prekoracenje preko free GB koje dobijas u pretplati skupo.Koliko si utrosio GB za tih mesec dana,meni je za mesec dana oko 4GB a bas sam ga koristio(bez skidanja filmova,nekoliko pesama skinuo,video pozivi na msn i skype,streaming,programi download,mailovi po 2gb ivise;nisam ga stedeo jer sam zeleo da vidim koliko zaista GB mi je neophodno za mesec dana).Na banjici,tj. prokuplju imas hsdpa ili wcdma.

Ostaje da se nadamo da ce posle 1 januara pasti cene interneta i vise GB u tarifnim paketima.Voip vec dolazi.

ps.pa zar na akademiji nemate neki free net.i da posto koristis vistu nisi imao problema sa usb-om i drajverima

pozdrav
[ Bračinac @ 27.10.2008. 15:51 ] @
Pozdrav svima i VELIKO IZVINJENJE sto nisam stigao da odgovorim pre,
Pa koliko vidim postoje i dobre i lose strane, sada stvarno ne znam ni ja sam sta da radim ipak cu sacekati jos malo.
A cuo sam i ja nesto o tome za net od nove godine ali ko zna sta ce tacno biti.
[ TheMagnum @ 27.10.2008. 17:32 ] @

Paket sam uzeo 15og oktobra. Ovog trenutka na brojacu mi pise 1.22GB. Nisam ga stedeo (osimpo pitanju downloadovanja filmova), ali u principu mi i ne treba vise od ovog.
Postoji opcija CLEAR u brojacu, ali necu jos da je isprobavam, do kraja meseca, da bih tacno propratio protok. Vrlo moguce da je bas to potpuni reset brojaca.
Pri instalaciji nisam imao apsolutno nikakvih problema. Jedini problem bio je vec navedeni MSN i sl, ali i to sam resio registry kljucem koji su mi poslali na e-mail.
I u Prokuplju i ovde u BGu sam hvato max HSDPA, nisam jos imao srece da naletim na WCDMA, ali protok je bas pristojan
Postoji net na akademiji, ali ne mogu da imam stalni pristup i, jos bitnije, ne mogu da ga koristim u sobi. Ne bih o detaljima, to bi bilo odavanje vojnih tajni



[Ovu poruku je menjao TheMagnum dana 27.10.2008. u 20:02 GMT+1]
[ dr.da @ 27.10.2008. 18:15 ] @
Mislis 15 oktobra si uzeo paket.
A sto se tice tajni, u vojsci je i jelovnik sta vojska jede vojna tajna tako da razumemo.
Diskrecija zagarantovana;-)
pozzdrav
[ sanja2010 @ 27.10.2008. 18:42 ] @
ja nisam cula nista za net od nove godine :)
O cemu se radi? Povecanje paketa?
[ TheMagnum @ 27.10.2008. 19:03 ] @
hvala za ispravku
P.S. Baci pogled na sliku protok.jpg ispod mog posta
[ dr.da @ 27.10.2008. 19:57 ] @
Vec jesam.Slicno je i kod telenora ta aplikacija.
za Sanju2010:
Bice jer se regulise trziste sto se tice interneta pa ce ti i fixni net a i mobilni pojeftiniti.Eunet ja danas povecao protok sa istim cenama
a uskoro nas ocekuje i Voip za pozivanje inostranstva putem neta za male pare u odnosu na fixnu i mobilnu telefoniju.
pozz.
[ Bračinac @ 30.10.2008. 11:44 ] @
evo linka oko interneta http://www.vesti.rs/izvor/Internet-jeftiniji-za-30-ili-50.html.
a nema VIP operatera, da li će on ponuditi neke pakete.
[ xenox @ 31.10.2008. 11:08 ] @
Imam mt:s sa ovim jeftinijim ZTE modemo. Radi OK. Ponekad mora da se diskkonektuje pa rekonektuje jer prestane protok.

Onaj db.dat file je u stvari obican .mdb fajl koji se moze otovriti sa Access-om. Nista posebno nema unutra, ali nije lose za znati kako bi mogli da drzite azurno stanje ako korisitie modem na vise racunara...
[ Bračinac @ 31.10.2008. 12:11 ] @
Pitanjce jedno,
dali dodje do skoro totalnog zagusenja saobracaja, pa nema nista od koriscenja neta, na lokacijama gde postoji 3G pokrivenst?
[ Boris @ 05.11.2008. 03:35 ] @
Još jedno pitanje, da li mi moćete reći koliki vam je odziv(ping) prema recimo google-u?

Pretpostavljam da varira od lokacije i operatera, načina konekcije, ali interesuju me različita merenja(lokacije) i načini konekcije(hsdpa...)?

Kome nije problem ako može da pinguje googlei kaže koji je operater/način konekcije u pitanju, bio bih zahvalan.

Pozdrav.
[ EviYan @ 09.11.2008. 01:53 ] @
Iz iznetog,nisam došao do nekog određenog stava ŠTA UZETI MTS ili TELENOR - po svoj prilici,odlučujuće će biti KO PRE STIGNE do mene.Inače sadašnji protok mi je 2kb/s i to smatram za sada idealnim,dok ne dođe - AKO DOĐE - nešto bolje.
[ Librabicboj @ 09.11.2008. 17:07 ] @
Citat:
EviYan: Iz iznetog,nisam došao do nekog određenog stava ŠTA UZETI MTS ili TELENOR - po svoj prilici,odlučujuće će biti KO PRE STIGNE do mene.Inače sadašnji protok mi je 2kb/s i to smatram za sada idealnim,dok ne dođe - AKO DOĐE - nešto bolje.



MTS
[ brajko85 @ 12.11.2008. 15:02 ] @
Uzmi mts,jeftinije a i radi lepo....ja imam mts i veza mi nikad nije pukla,zato sto imam veoma jak signal uvek mi radi u hsdpa rezimu.Ti ako mozes uzmi od nekog pa proveri kako hvata kod tebe ako imas dobar signal bez razmisljanja uzimaj mts,neces da se pokajes,telenor je ipak skuplji
[ Bračinac @ 03.02.2009. 12:03 ] @
Pa evo ja kao pokretac ove teme da kazem nesto jos ;)
Uzeo sam studentski paket sa 5gb podatkaka Apsolvent i posle koriscenja neko iskustvo u mom slucaju:
Kada postoji EDGE mreza prenos podataka nije nesto specijalan.
U mom slucaju se krece od 1 kbps :( - 125 kbps malo bolje tako da otvaranje sajtova i neki download nisu odusevljavajuci zbog variranja u brzini.
Kada je u pitanju UMTS i HSPDA protok varira ali ide nesto preko 2000 kbps tako da otvaranje sajtova i download uzivancija ;) sa jedne strane, ali gutanje kilobajta sa druge strane i nije bas opasno ;) kao sto izgleda.
Na samom pocetku je postojao problem sa mesingerima i nekim Microsoft-ovim sajtovima li se to resava instalacijom MTU.reg registry-em koji resava sve probleme.

Pa eto sa neke moje tacke gledista neke prednosti :
1. Cena
2. Mobilnost
3. Brzina sa odgovarajucom mrezom (download, gledanje videa..)
4. Za sada nema nekog zastoja ili zagusenja zbog opterecenosti odredjene bazne stanice
a neke mane:
1. Ogranicenost u kolicini prenosa podataka u zavisnosti od paketa
2. Spora veza sa losim baznim stanicama (1kbps :( u mom slucaju, ali bice bolje )
3. Ponekada se desi prekid u protoku na par sekundi
Sve u svemu nije lose od mobilnosti, brzine i cene sa jedne strane, do odgovarajuce ogranicenosi protoka sa druge strane (sto i nije neki problem ako nije u pitanju neka velika kolicina podataka od limita ) mislim da je sasvim zadovoljavajuce za vecinu korisnika.
Ja sa Apsolventom od surfovanja po netu, koriscenjem mesingera email-a i slicnih stvarcica za te stvari, skidanja programa neke muzikice i gledanja videa pa i downloada "nekog" filma zadovoljavam svoje potrebe.
Za sada je tako, ali bice bolje, a i ko zna zasto je to dobro hehe.
[ bgexplorer @ 29.03.2009. 17:10 ] @
telenor internet radi bar 2 x bolje
[ Brain raider @ 30.03.2009. 09:54 ] @
Cuo sam da Telenor nudi neki flat paket za 1300din
sto mi je malo verovatno a nisam uspeo da nadjem nista ni na njihovom sajtu

Zna li neko nesto o tome?
[ Sonic021 @ 31.03.2009. 20:57 ] @
^Verovatno misliš na standard Telenor postpaid paket. Mada daleko je to od flat-a, evo i zašto:

http://www.telenor.rs/?section=private&page=6513

Citat:
Tokom prvog meseca korišćenja Telenor interneta, plaćate fiksnu mesečnu pretplatu, dok će internet saobraćaj ostvaren u Srbiji biti potpuno besplatan. Ukoliko u toku ove promocije ostvarite više od 10GB saobraćaja, Telenor zadržava pravo da suspenduje Vašu pretplatu, o čemu ćemo Vas pravovremeno obavestiti. Vaša pretplata, u slučaju suspenzije, može biti ponovo aktivirana nakon perioda promocije.
[ component @ 31.03.2009. 22:38 ] @
Ha ha ha... Ne mogu da verujem! Izmislili su flat paket sa ograničenjem od 10 GB
[ rumeni @ 04.05.2009. 08:54 ] @
nisu ga oni izmislili, nego samo primenjuju ono sto se trenutno praktikuje po celoj evropi!!!

ja recimo zivim u nemackoj i koristim 3G internet ovde, ali ako vam kazem da u celoj nemackoj postoji samo jedan jedini ( !!!! ) operator, koji nudi 3G internet sa protokom od 10 GB u tarifi koji svi oni nazivaju internet flat, a da pored njega postoji jos barem dvadeset drugih ponudjaca za istu stvar ( ali uz protok od max. 5 GB mesecno) i da cela stvar u zavisnosti od mreze i operatera ( ili resellera... ) kosta od 20-50 € sa ugovorom od min. 2 godine, onda mislim da svako moze da zamisli koliko ce kod nas jos trajati dok bude stigao "pravi" internet flat preko mobilne mreze...

samo da napomenem da u nemackoj postoji 4 operatera ( 4 samostalne mreze sa svojim repetitorima ) i negde oko 30 reseller-a, koji zakupljuju odredjene kapacitete od ta 4 operatera pa onda prave neke svoje ponude, pakete, itd...

dakle, ja mislim da trenutna situacija sa 3G internetom u Srbiji u poredjenju sa sadasnjim stanjem istog u "zapadnoj evropi" uopste ne zaostaje, nego da smo sto se toga tice na nivou "zapadne evrope"...
[ ivan i. @ 06.09.2009. 07:59 ] @
Juče sam uzeo telenorov net, paket ista cena tj. 1480din mesečna pretplata za protok 5GB.
Na slici skidam Kaspersky Internet Security 2009 sa telenorovog sajta:

Bzina varara između 220-270kB/s u downloadu. Stranice otvara brzo, veza nije pucala. Imam 3 dana fore da isprobam i vratim ako nisam zadovoljan.
Vidim da se na MTS za studente dobija više GB za iste pare tj. dobio bih 15GB. Interesuje me kako MTS-ov net radi, brzine itd. Da li je brzina ista kao na telenoru ili bar približna? Da li da vratim telenor i da pređem na mts zbog 3 puta većeg protoka koji dobijam za skoro iste pare?
[ espresso @ 06.09.2009. 09:25 ] @
Džaba ti 3 puta veći paket ako ne možeš to da iskoristiš. Kod mts-a internet radi očajno; protok ne može da se meri sa ovim što si ti dobio i još puca veza. Pročitaj iskustva korisnika njihovog interneta na ovom forumu pa ćeš videti. To je lutrija, nekome radi korektno a neko ne može da otvori sajt.
Takođe, korisnici studentskih paketa su dobijali račune od nekoliko hiljada dinara u kome im je naplaćen saobraćaj koji nisu ostvarili. A na žalbe ne stiže odgovor. Tako da praktično ne možeš ni da dobiješ odgovor na žalbu u ugovornom roku od 15 dana.
Drži se telenorovog neta, jer za sada stvarno nema alternativu. Možda izgleda da ćeš proći jeftinije kod mts-a ali će te zapravo izaći skuplje. Računaj izgubljeno vreme i svoje živce.
[ Ivan Dimkovic @ 06.09.2009. 09:34 ] @
Citat:

Ha ha ha... Ne mogu da verujem! Izmislili su flat paket sa ograničenjem od 10 GB


Bas sam pre neki dan produzio moj ugovor sa Vodafone-om - i evo sta kaze ugovor za "FLAT" internet:

- 5 GB limit, posle 5 GB te shape-uju na 64 kbit/s
- Zabranjen VoIP
- Zabranjen Messaging (HAHAHAHHAHA LOOOL, sta ne smem da koristim Jabber vec moram da saljem SMS-ove?)

Sta kazes za "flat", a? A cena cak i veca od te Telenorove u Srbiji.

Tako da... ta Telenorova ponuda u Srbiji je SUPER (S-U-P-E-R)
[ ivan i. @ 06.09.2009. 12:39 ] @
@espresso hvala na odgovoru. Prelistao sam par tema, baš kako si rekao "izgleda jeftinije ali ispada skuplje" i veći protok koji bih dobio nema trika da potrošim.
Što se tiče brzine mislio sam da je ovo sporo kod mene jer se MTS reklamira brzinama do 7,2 Mb/s a kako vidim treba da budem srećan, plus na telenoru uz njihov paket dobija se besplatno Kaspersky 12 meseci.
[ drvac @ 12.09.2009. 12:54 ] @
Jedno pitanje da li neko koristi telefon kao modem za kacenje na 3G mrezu. Konkretno imam n82 i kao pripaid korisnik sam uplatio MB kod Telenora. U windowsu su instalirani driveri za telefon i u opciji modems se vidi n82 kao modem. Povezujem ga USB kablom, medjutim brzina porta je uvek 406kbita i ne moze da se poveca. Kad se povezem na net na telefonu se ikonica 3G prebaci u 3.5G ali brzina je uvek tih max 406kbita. Probao sam na 3 racunara i uvek je taj port speed te brzine.
Probao sam kod druga na laptopu preko bluetooth-a da povezem, ponovo win instalira n82 modem i max port speed je tix 406kbita. Da napomenem da mi na svim lokaciama u gradu gde sam probao islo oko 50K sto je tih 406kbita. Uvek se kaci na 3.5G mrezu. Oznaka 3,5G je u stvari oznaka za HSDPA koji omogucava velike brzine prenosa podataka. Da li neko koristi 3Gnet ovako i da li zna mozda kako da se zaobidje to usko grlo odnosno taj port speed. Neka varijanata kao sto ortak ima HTC, kod njega sam HTC pravi konekciju a ne windows a kabl samo sluzi kao veza izmedju kompa i telefona.
[ espresso @ 12.09.2009. 13:33 ] @
Ja sam koristio. Brzina porta nije bitna. Meni je brzina porta bila 921600 bita a imao sam brzinu 1,5 megabita.
Verovatno je u pitanju ograničenje same mreže na tom mestu gde koristiš pa ne možeš da izvučeš više.

Pretpostavljam da si instalirao Nokijin "PCSuite" koji u sebi sadrži drajvere za telefon.
Inače ako se spajaš preko Nokijinog softvera, mislim da ćeš uvek imati brzinu porta od tih 400k. Možeš da probaš pa napraviš sam svoju konekciju sa pomenutom brzinom od 921600.

Kao broj telefona konekcije stavi *99# a kao "Extra initialization commands" upiši at+cgcont=1,"IP",internet (na xp) ili +CGDCONT=,,"internet" (na visti).

Meni je tako bilo jednostavnije nego da dižem pisi sjut.
[ drvac @ 12.09.2009. 14:43 ] @
Da probao sam i sa Nokia PC suite a i pravio sam sam svoju konekciju, Video sam da moze da se podesi konekcija na 921600 bita. Interesantno da gde god sam probao signal je bio full i uvek telefon nakacen na 3.5G. Probao sam i u Zemunu i na Vracaru. I to lepo radi ali uvek oko 50-55K. Moguce onda da je do ogranicenja same mreze ako kazes da si izvlacio 1.5Mbita a port speed bio 921600 bita. Hvala na informaciji.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.09.2009. 14:59 ] @
Moguci su padovi brzine kod obicnih prepaid korisnika na Telenor mrezi, tako da tih 400kbps je manje-vise ono sto mozes i da ocekujes :(

Za korisnike internet paketa postoji poseban APN koji ne radi na "obicnim" karticama, nazalost tako je...
[ ivan i. @ 20.09.2009. 09:56 ] @
Kakve su brzine na MTS?

Evo brzina download-a koju imam na Telenoru:





[ DR83 @ 20.09.2009. 13:27 ] @
^Na kojoj si ti cuki?

[ ivan i. @ 20.09.2009. 17:06 ] @
Citat:
DR83: ^Na kojoj si ti cuki?

:D


Lazarevac, centar grada u zgradi.
[ Spooky @ 24.09.2009. 17:54 ] @

UMTS signal: 12,99 (max 31,99)
GSM signal, mobilni, narodski receno 3-4 crtice :)





sto je vece opterecenje.. primetio sam da je UMTS signal losiji.. ovo merenje sam napravio sad.. a oko ponoci (iza ponoci) ostvari vece brzine..

Lokacija: Beograd (Dorcol, 100m od REX-a)

Dodatak, da napomenem: Pozega, periferija, 3km od centra grada (Zapadna Srbija), UMTS signal 9-10.. brzina download-a 1-2Mb

a mene interesuje kako Telenor 3G radi van BG? :D
[ DR83 @ 25.09.2009. 01:27 ] @
Citat:
ivan i.: Lazarevac, centar grada u zgradi.


I to verovatno na poslednjem spratu zgrade na cijem krovu se nalazi telenorov predajnik?!?!




Moji rezultati ->

Jad i cemer.

Miljakovac.

Uglavnom hvatam edge, na par sekundi hsdp.

Problem je sto ni ovako kasno nocu se ne oseca neki boljitak ...

[ maxx @ 25.09.2009. 02:45 ] @
Moje iskustvo:


Ali - ako pomerim modem samo 5cm,
gubi se 3G signal i brzina pada desetak puta!
[ Slobodan Milivojevic @ 25.09.2009. 08:54 ] @
Telenor prepaid internet
APN net
Signal nemam pojma kakav je ali je vrlo slab ovde, na telefonu imam par crtica 3G, ali vrlo cesto predje na GSM
Modem huawei E220 podesen trenutno na 3G only mod.



[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 25.09.2009. u 10:08 GMT+1]
[ maxx @ 25.09.2009. 13:01 ] @
Da, nisam rekao moje "uslove":
modem: ZTE MF622
mesto: stara Bežanija (početak Vinogradske)

P0Z!
[ ivan i. @ 26.09.2009. 08:27 ] @
Citat:
DR83: I to verovatno na poslednjem spratu zgrade na cijem krovu se nalazi telenorov predajnik?!?!

Ne, prvi sprat što može da znači a i ne mora da onaj ko ima loš signal živi u nekoj vukojebini kad nema ni 3g jer na prvom spratu na kojoj zgradi nije predajnik niti je blizu ima pun signal 3g u Lazarevcu?!


Citat:
Spooky
a mene interesuje kako Telenor 3G radi van BG? :D

Dosta bolje, u Lazarevcu leti, u BG na Banovom brdu kod škole Miloš Crnjanski kako kad, sad ujutru jedva izvuče ovo:

ali ovo izvlači samo pre podne, popodne nisam kući a uveče dl oko 50kB/s.

[Ovu poruku je menjao ivan i. dana 26.09.2009. u 10:56 GMT+1]
[ stil @ 26.09.2009. 09:49 ] @
Evo mojih iskustava

Stari broj koji imam već godinama ne prihvata APN net. Može da se konektuje samo preko APN internet podešavanja.
I brzine su ovakve (pun signal).




Nova kartica koju sam dobio uz modem E1550 prihvata APN net
I brzine su sledeće (pun signal).








Šteta je što i stara kartica nemože da prihvati APN net podešavanja.
[ DR83 @ 26.09.2009. 18:01 ] @
Citat:
ivan i.: Dosta bolje, u Lazarevcu leti, u BG na Banovom brdu kod škole Miloš Crnjanski kako kad, sad ujutru jedva izvuče ovo:

ali ovo izvlači samo pre podne, popodne nisam kući a uveče dl oko 50kB/s.



Upravo o tome i pricam - nemoguce je da im je mreza opterecena i posle 2h nocu - dakle verovatno slabija pokrivenost 3g signalom, kada ti u Lazarevcu na prvom spratu izvuces toliko a ja u Bgu isto na prvom spratu izvlacim DALEKO manje.



Meni je po defaultu namesten apn net.
[ andreja85 @ 16.10.2009. 22:09 ] @
Moze li mi neko reci da li je povecan prenos podataka kod MTS interneta za studente svima sa 1GB na 3GB od 1. septembra ili ne?

Unapred hvala!!!
Pozdrav!!!
[ Iksi @ 19.10.2009. 18:38 ] @
caos andrea... daaa jeste i to je cool :-)))
[ andreja85 @ 19.10.2009. 19:48 ] @
Pa cuo sam ali opet niko nezna sa sigurnoscu cak ni ovi iz MTS jedan prica kako jeste drugi kako nije pa reko da pitam da li je neko prekoracio 1GB i koliki mu je racun!!!!
[ TheMagnum @ 20.10.2009. 15:31 ] @
Za svaki slucaj, pitao sam u dve filijale i oba puta dobio pozitivan odgovor. Znaci, za isto para, imamo nesto vise mzike nego do sada :D
[ andreja85 @ 20.10.2009. 19:06 ] @
Pa super sada za 500 dindzi 3GB EKSTRA!!!!Pozdrav!!!Hvala!!!!
[ andreja85 @ 05.11.2009. 01:36 ] @
Gde da nadjem drivere za windows 7 za MTS modem HUAWEI E1550 HSDPA USB Stick???Jel uopste nekom radi na windows 7???
[ bozabaksuz @ 16.11.2009. 19:34 ] @
Pozdrav... Videh nesto sto me je zainteresovalo na ovom topic-u pa rekoh da se prikljucim. (MTS studentski paket 2 tj. 6Gb. Modem ZTE MF622 )

Kada sam pre par meseci zvao MTS da se zalim na protok rekose mi da unesem malu modifikaciju u default podesavanja softvera za win XP (vidi sliku). U ovom modu brze i bolje radi posto mi otad za prethodnih par meseci veza nije pukla vise od 5-6 puta. Na Karaburmi sam kod stare okretnice maltene u dnu brda u prizemlju.

Ja sam ovaj net uzeo iskljucivo da bih instalirao linux i poceo najzad da ga ucim. Medjutim jos uvek nisam se usudjivao da ga instaliram pod istim jer nisam uspeo da nadjem podrsku u vidu countera prenosa podataka a nisam ni siguran da li bih odgovarajuce drajvere nasao. Ucinilo mi se da sam video da je neko od vas resio taj problem, pa ukoliko je voljan da mi objasni sta treba da uradim da bi dobio makar ono sto imam u windowsu bio bih veoma zahvalan (cak bi i par puta kliknuo na zahvali se pored imena onoga koji bi mi pomgao :P). Sto se distribucije tice instalirao bih svezu (trenutno imam derivat Ubuntua 9.04 tzv ULTIMATE EDITION 2.2). najradije bih se drzao ubuntua ali mi nije problem da skinem i nesto novo. Imam instalacije za sledece :

Linux
-Ubuntu (od 7.10 pa na ovamo); kubuntu i xubuntu 8.10; derivate Linux mint 4.0; CAELINUX2009; cp6 linux;
-OpenSUSE 10.3 i 11.1;
-Slackware 12.0 i 12.1;
-fedora 10; PC Los2007;
-debian lenny 5.00 (4 dvd-a)

UNIX
-PCBSD 7.0.1
-FREEBSD 7.0
-OpenSolaris 10

Ovu listu sam izbacio da ako nekog interesuje neka kopija mogu da mu prerezem.
[ stil @ 18.11.2009. 05:11 ] @
Imam više pitanja. Da li mogu na jednom sistemu da egzistiraju dve instalacije za huawei e 1550 modem ? Imam već instaliran Telenorov. A planiram da instaliram i MTS-ov. Da li neko ko ima ovaj modem može da kompresuje i okači na net aplikaciju i sve fajlove koji su potrebni za instalaciju na sistem a koji se nalaze u folderu u samom modemu.








[Ovu poruku je menjao stil dana 18.11.2009. u 09:25 GMT+1]
[ DEXA616 @ 27.11.2009. 14:03 ] @
jedno kratko pitanje.
na mts sajtu sam video da njihov Modem ZTE MF 622 ne radi na win 7

ali da li se nekako moze naterati da proradi ili se moram vratiti na xp?
[ andreja85 @ 27.11.2009. 22:16 ] @
Moze.... Nasao sam driver ali ne znam gde tacno....Posalji mi mail poslacu ti drivere za win 7.


Pozdrav!!!!
[ espresso @ 28.11.2009. 09:48 ] @
Probaj ovo
ZTE_Driver_and_info_for_windows7
Ima 7MB


Alternativni link: http://www9.zippyshare.com/v/46948053/file.html

[Ovu poruku je menjao espresso dana 28.11.2009. u 19:38 GMT+1]
[ MarcusNS @ 19.01.2010. 18:03 ] @
Pozdrav svima.
Čuo sam za famozni "registry key" koji se instalira da bi mi sa MT:S Huawei E1550 radio MSN i poneki sajtovi.
Kontaktirao sam njihov (tragični) korisnički servis mejlom i telefonom (tačnije internet podršku) sa nadom da će mi poslati to, ali to je samo moja korisnička fantazija.

Zato bih molio ljubazne sajber kolege da mi ukoliko je to moguće, pošalju famozni registry key na mail

andjeo et metrohive.net

Imam Windows Vista.

Unapred hvala : )

Već sam negde rezimirao moje iskustvo sa ovim modemom, pa ću ga samo kopirati ovde:

Citat:
Huawei USB modem stick naoko lepo izgleda - bela boja (mat podloga), sa lepim prepoznatljivim MT:S šarama. Po plavim LED diodama možete znati da li radi ili ne. Sam dizajn modema ima jednu manu - nema nikakvu "zakačaljku", pa ukoliko imate sklonost da vam stvari ispadaju iz džepova, očekujte da i ovaj modem postane deo izgubljenog inventara. SIM kartica se lako i jednostavno ubacuje, a ispod SIM kartice imate zgodno lociran prostor za MicroSD memoriju - što može da vam od ovog modema napravi praktičan USB stick. Ovo je naročito prednost za korisnike mobilnih telefona koji koriste MicroSD memoriju (npr. Samsung E-250) jer će moći da rukuju multimedijom između računara i mobilnog telefona brzo i jednostavno.

Što se tiče tehničkih odlika, spram drugog modema koji je bio u ponudi (na dan kada autor ovog teksta, moja malenkost tojest ja piše ove redove, taj modem se ne može naći u poslovnicama navedene kompanije) Telekoma, ovaj modem ima i prednosti i mane. Prednost, MicroSD memorija i veličina. Mana - manji definisani protok (duplo manji, preciznije). Ovo bi moglo i predstavljati neku drastičnu razliku da nema problema do kog ću stići kasnije.

Od samog potpisivanja ugovora, naš veseli i razdragani student može da očekuje aktivaciju ove usluge tek sutradan (u roku od 24 časa). S obzirom na promo varijante (1 dinar za prvi mesec), bilo bi najpametnije potpisivati ovaj ugovor na početku meseca. Za razliku od Telenora - gde imate "probni period" od 3 dana (ukoliko niste zadovoljni uslugom, a raskinete ugovor nakon 3 dana - ne plaćate iznos celog ugovora sa taksama itd.) u Telekomu ovu opciju nemate - tako da što ste kupili to ste i dobili.

U najjeftinijoj ponudi dobijate za nekih 600 dinara 3 Gb. Ovo je naravno ukupni protok koji korisnik može da ostvari. Ukoliko ste skloni gledanju YouTube videa u visokoj rezoluciji, ova količina podataka će vam biti teskobna. Ukoliko pak proveravate mejlove, surfujete po forumima i četujete - deluje podnošljivo.

Što se tiče samog kvaliteta usluge, veoma je varijabilan. Brzinski testovi se drastično razlikuju - dok su na pojedinim mestovima u DL igle skakale na 6.5 Mbps (Kiev) u maksimumu (u drugom testu 10 Mbps! što ne odgovara čak ni fabričkoj specifikaciji?), na drugim su pak držale 2 (Beograd) ili pak 1.2 Mbps (London). Vreme putovanja paketa takođe varira, ali sva vremena se kreću oko 100+ (do 400) milisekundi. Ovo je prvi pokazatelj da je za bilo kakvo online igranje (tipa CS ili bilo šta u real time vremenu) ova konekcija neupotrebljiva. Osim naravno ukoliko nemate živce od čelika i mazohistički karakter.

Kada je upload u pitanju, zaista sam očekivao više. Ako sam već ograničen po količini prenetih podataka, krajnje je besmisleno ograničavati brzinu transfera istog.

Upload:
Beograd 0.34 Mbps
Kiev 0.33 Mbps
London 0.33 Mbps

Ono što možda ne vidite iz ovih brojki, a što ćete u praksi osetiti je zakucavanje pojedinih sajtova (ironično, čak i pojedinih Telekomovih strana) i možda ono najbitnije - bag sa Windows Live Messengerom. Pojedini korisnici su prijavljivali probleme sa drugim programima i navodno ukoliko kontaktirate tehničku podršku Telekoma (što sam ja i učinio) pošalju vam registry string koji instalirate u svoj operativni sistem i problem je rešen.
To bi sve bilo sjajno da pričamo o nekom lokalnom provajderu, a ne o ozbiljnoj kompaniji poput Telekoma Srbije. Ad hoc rešenja za nešto što se smatra potrebom modernog čoveka (ove stickove verovatno barem još neko vreme neće koristiti najveći deo populacije u Srbiji) nije prilično distribuirati. Doduše, ako jedan softverski gigant poput Microsofta može to da radi, zašto ne bi i Telekom Srbija?

Korisnički interfejs programa za povezivanje je prilično prijateljski nastrojen - ono što jeste malo smarački je konstantno ukucavanje PIN koda koje ne možete izbeći - PIN možete naravno pogrešiti 3 puta.

Što se tiče rada u romingu, besplatni Gb (tj. pretplatnički) vam ne važe - pa ni u RS u kojoj Telekom ima svoju podružnicu M:TEL ili tako nekako. Cene nisu male. SIM karticu svakako možete koristiti i u vašem redovnom telefonu - mada cene nisu baš prijemčive. Količinu podataka možete proveriti što u telefonu što softverski. Što se tiče bezbednosnih aspekata, nisam upoznat sa njima.

Da rezimiram.

Ukoliko želite sve ovo (and much more, annoyance included!) go for it i uzmite stick.
Preporučujem potpisivanje ugovora na 12 meseci sa minimalnom pretplatom (možete je povećavati, ali ako uzmete veću, ne možete je u hodu smanjiti). Dobijate prvi mesec korišćenja besplatno (tačnije za simboličnih 1 dinar). Nije preporučljivo gamerima, nije preporučljivo onima koji očekuju da im se stranice uvek ekstra brzo otvaraju i slično. Preporučljivo je onima koji švrljaju sa laptopom ili ga koriste za posao i kojima treba kakva-takva konekcija (ali ipak da nije totalni skrš) non-stop, a ne mogu se pouzdati u wireless na teritoriji grada, po lokalima i slično. Ukoliko želite ovo da sebi priuštite, moraćete da držite oko na poslovnicama jer se i ova ponuda, takva kakva je - veoma brzo razgrabi. U principu, ovo jeste studentski (socijalni) internet - spram konkurencije su svakako jeftiniji (Telenor, 5Gb za oko 1.400 dinara)
[ MARKSSS @ 01.02.2010. 22:07 ] @
Moje iskustvo je takvo da ako hoces dacu ti modem za dzabe samo da ga se otarasim....
[ nesa012 @ 01.02.2010. 23:50 ] @
ovako ako si MARKSSS tolko raspolozen da das za dzabe taj usb modem raj javi mi se.

sta sam ja uradio uzo sam mts Modem
HUAWEI E1550 HSDPA USB Stick e u njemu je imala instalacija i ja cacko po netu za ovaj modem i nadjem nov program za njega i ja resim da probam instaliram exe file on obrise stari a doda novi e problem je u tome sto sam obriso direkno parametre iz njega i sad kada ga naprimer obrisem pa ponovo instal on mi ponovo trazi da ga stelujem a to nisam morao da radim pre

Pitanje je ovako gde mogu direkno da pokupim mts drajvere u exe file da bih povratio na staro????????
[ Wakizashi88 @ 28.02.2010. 18:44 ] @
Cao ljudi,

kopam vec nekoliko sati s vremena na vreme po netu, imam problem sa logovanjem na Windows Live (MSN, kako god) pri upotrebi Telenorovog E220 modema, znaci ne radi uopste. Nikako da nadjem konkretno sta se nalazi u tom famoznom registry kljucu koji su neki dobili mail-om i pomenuli, pretpostavljam da i ja imam problem sa MTU vrednoscu, al' ne znam kako efikasno da je promenim (kada promenim u samom properties-u konekcije, resetuje se na "Automatic" posle disconnect/connect-a).

Da li iko zna sta to treba da se promeni u registry-u ili da li iko moze da mi posalje taj reg key?



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Wakizashi88 dana 28.02.2010. u 19:59 GMT+1]
[ bobilibob @ 24.07.2010. 16:01 ] @
Da ne otvaram novu temu zanima me sledece. Imam mts-ov 3G modem u koji bi da stavim telenorovu karticu. Kao post pade korisnik telenora imam 5 000 megabajta za 1156 dinara + pdv + PUMT.
Koristio bih te megabajte u toku meseca s vremena na vreme. Medjutim, kada stavim telenorovu karticu u modem trazi mi da ukucam kod koji sadrzi osam cifara. Na mts-ovim karticama to je pretpostavljam PUK 1 kod tj kod koji se trazi jer jedino PUK 1 sadrzi 8 cifara jer i program modema trazi da se toliko cifara unese.
zanima me da li je neko radio slicno tj u mts ov modem stavljao telenor karticu i obratno.
[ Slobodan Milivojevic @ 24.07.2010. 18:15 ] @
Mts modem je zakljucan za mt:s sim kartice, treba ti unlock za modem, potrazi po netu.
[ bobilibob @ 24.07.2010. 18:41 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Mts modem je zakljucan za mt:s sim kartice, treba ti unlock za modem, potrazi po netu.


imas neki proveren program. ne bih da sprzim modem.... :)
[ DR83 @ 25.07.2010. 14:33 ] @
E da se ja ubacim ovde, pre nekog vremena sam bio prinudjen da ponovo koristim telenorov prepaid internet par dana posto sam bio van Bga ...

Mogu samo reci - O-C-A-J zivi!

Na kraju sam morao koristiti dial up, bio je umnogome korisniji.

Isao sam logikom da je van Bga verovatno manje opterecenje baznih stanica i da ce net sasvim solidno funkcionisati kad ono - MALO MORGEN!

Ne mogu samo da se nakajem sto sam im uopste dao i 300 din!

Ne vrede ni 30 (din)!

[ Slobodan Milivojevic @ 25.07.2010. 14:54 ] @
Imas spisak mesta pokrivenih 3G mrezom, tamo ce ti ok raditi Telenor internet, ako si van njih, nazalost mozes da ocekujes GPRS brzine.
[ pajaja @ 25.07.2010. 17:28 ] @
Kod zvezdarske sume u zatvorenom prostoru (HSDPA jacina signala 80-90%, Nokia E72):
[att_img]
Iako je ping los, sasvim je ok s obzirom da im je zvanicna max brzina 3.6mbps :)
[ DR83 @ 25.07.2010. 21:57 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Imas spisak mesta pokrivenih 3G mrezom, tamo ce ti ok raditi Telenor internet, ako si van njih, nazalost mozes da ocekujes GPRS brzine.


Znam, na spisku je ali nema ni t od 3G.

[ StORM48 @ 25.07.2010. 23:08 ] @
Citat:
DR83: E da se ja ubacim ovde, pre nekog vremena sam bio prinudjen da ponovo koristim telenorov prepaid internet par dana posto sam bio van Bga ...

Mogu samo reci - O-C-A-J zivi!

Na kraju sam morao koristiti dial up, bio je umnogome korisniji.

Ne može svuda i uvek da radi savršeno. Eto, ja npr. koristim Telenor na E1550 vrlo često (i van BG-a) i uvek mi radi savršeno. To znači da imam sreće, a da Ti (nažalost) nemaš sreće.

Pozdrav
[ DR83 @ 26.07.2010. 19:35 ] @
Nije stvar u tome vec u cinjenici da ocigledno telenor nije mnogo napredovao u ovom segmentu i da to sto na njihovom sajtu pise da negde postoji 3g ne mora da znaci da je to i tacno tj da ce taj 3g i moci da se koristi.
[ Neco @ 14.08.2010. 09:33 ] @
Koristim (tacnije, samo placam pretplatu jer ne mogu da raskinem ugovor koji sam potpisao!!!) mts mobilni internet od 6GB mjesecno. Brzina je tako dobra da za ovih nekoliko mjeseci nisam uspio da potrosim ni 1GB!!! Tehnicka podrska znam samo da se izvinjava i da zali sto je takva situacija, ali i da naplacuje 15din/min iako ne rijese ni jedan problem! Sve I svemu, kao i kod svih ostalih usluga Telekoma - katastrofa!!! Mobilni internet moze da vam donese samo brdo sjekiracije i nista vise!

Koristim ga na Kanarevom brdu.

Sada jos dodatno imam gresku pri konektovanju (koja moze da bude prouzrokovana kasnjenjem da uplatom racuna, ali s obzirom da je racun uplacen prije nekoliko dana, trebalo bi do sada da su ukljucili, pa sumnjam da je u
zrok nesto drugo).

Error 619: A connection to the remote computer could not be established, so the port used for this connection was closed.

Ima li neko iskustva sa ovim?

Pozz!
[ zorancd @ 30.09.2010. 20:22 ] @
Problemi postoje na MTS 3Gnet korisnicima, a tako i korisnicima koji se kace preko telefona i apn gprswap, gprsinternet m 3gnet, i naravno prepaidnet kao sto su pre paid korisnici. Telekom, tacnije MTS iako je sklopio saradnju sa Bancaintesa iako im je on partner, ne moze svojim korisnicima koji su ujedno i korisnici MTS-a da pruzi podrsku i da ti isti makar mogu da pogledaju svoj tekuci racun na recimo https://online.bancaintesabeograd.com/retail/
ko ima 3gnet neka proba da otvori i neka kaze kakva su iskustva, ili direktno da ide na bancaintesabeograd.com pa da odatle pokusa, voleo bih odgovor.\
Naime i problem postoji naravno za hotmail, microsoft ne moze da otvrori iako je MTU podesen kako treba probano je i sa onim starim zakrpama na razlicitim racunarima, razlicitim karticama prepaid i post paid sistema.

Ajde neka mi neko kaze nesto vise o tome....
Hotmail nekada i otvori, ali microsot full nista, onda banke nista...
zatim sporo opet otvara novosti i blic...
ali ako ima neko nesto za ovo sve neka postavi ili da komentar....
[ spasa @ 06.10.2010. 22:01 ] @
Rezultat ispod se odnosi na VIP. Do manje od godine imali su losiji 3G net od Telenora. Ne znam kako sad stoje stvari kod Telenora, ali VIP se dosta "popravio".
Brzina je merena na Altini u Zemunu.

rezultat:






[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 07.10.2010. u 01:31 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 07.10.2010. 00:34 ] @
Ovo je super, jedini problem Vipa je sto im je 3G pokrivenost jos uvek ogranicena na Beograd, Nis, Novi Sad i Kragujevac, dok Telenor i mt:s imaju u mnogo vise gradova / mesta 3G.
[ freeworld @ 12.10.2010. 17:04 ] @
Cek da se i ja malo razbacujem sa megabajtima kad ste vec krenuli :D




http://www.speedtest.net/result/709353820.png