[ Miladinovic @ 23.10.2008. 14:38 ] @
Studentski 3G Data Paketi namenjeni su svim studentima, koji žele da Internet bude dostupan na svakom mestu i u svakoj situaciji posredstvom mt:s mreže.

U ponudi je data kartica koja omogućavaju povezivanje računara sa internetom:
USB modem ZTE MF 622
Ova DATA kartica omogućava osim Interneta i slanje i primanje SMS poruka, kroz aplikaciju na Vašem personalnom računaru, koju ste instalirali za korišćenje DATA kartice.

U zavisnosti od Vaših potreba, možete zaključiti postpaid ugovor na minimalni period od 12 ili 24 meseca, uz izbor jednog od četiri tarifna profila i data kartice:
Brucoš
Kolega
Apsolvent
Master

Uz Brucoš paket količina prenetih podataka uključenih u mesečnu pretplatu je 1 GB, uz paket Kolega - 2 GB, uz Apsolvent - 5 GB, a uz Master količina prenetih podataka uključenih u mesečnu pretplatu je neverovatnih 10 GB
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22409


Jel ima neko iskustva sa ovim, cenu su povoljnije, ali me isto zanima pošto je neko napomenuo da brucoši mogu samo uzeti paket od 1GB, meni je to nelogično tj. neverujem da je tako. Ako neko zna nek pomogne
[ Jbyn4e @ 23.10.2008. 15:37 ] @
Kakvi brucosi, svi studenti su isti.. samo je bitno da imas index. Tako sam ja bar shvatio... a i ovo oznaceno crveno mi govori da je tako...
Citat:

U zavisnosti od Vaših potreba, možete zaključiti postpaid ugovor na minimalni period od 12 ili 24 meseca, uz izbor jednog od četiri tarifna profila i data kartice:
Brucoš
Kolega
Apsolvent
Master

[ shabanajzer @ 23.10.2008. 15:40 ] @
meni ovo izgleda da su hteli da budu kreativni sa nazivima paketa. pretpostavljam da bilo koji student moze da kupi bilo koji paket.
[ Miladinovic @ 23.10.2008. 21:36 ] @
Zato što je koleginica otišla i rekli su joj tako, ja nisam verovao.....pa hajd da pitam... moguće je sve očekivati od telekoma
[ dusan2309 @ 07.11.2008. 14:33 ] @
Svaki student moze uzeti bilo koji od postojeca 4 paketa, licno sam bio u MTS u Kragujevcu i pitao.

Sa nizeg paketa je moguce prebaciti se na visi, npr. sa 1 GB na 2 GB ali obrnuto nije moguce.
[ dusan2309 @ 07.11.2008. 14:37 ] @
Modem ZTE MF 622 za studente kosta 1180 din ako se potpise ugovor na 1 god, a 1.18 din ako se potpise ugovor na 2 god.
Dobija se i SIM pospaid kartica za 1.18 din i celokupan protok se registruje pomocu nje.
[ sanja2010 @ 14.11.2008. 17:17 ] @
Da li iko zna kada ce telekom ponovo da dobije modeme?
[ nervous83 @ 19.11.2008. 00:13 ] @
Jedno pitanje - da li mogu da se menjaju tarifni paketi iz meseca u mesec, sa nizig na vise i obratno???
[ OIX @ 19.11.2008. 13:27 ] @
Ovakva je situacija, prilikom zaključivanja ugovora rečeno mi je da tarifni paket može menjati iz meseca u mesec u zavisnosti od korisničkih potreba i da nikakve probleme ne stvara prelazak sa većeg paketa na manjeg.

Uzeo sam paket master pre nekih mesečak dana, praktično što vam je jači signal, kvalitetniji je link. Ono što je sporije je sam odziv njihovih dns servera, ali sve ostalo radi savršeno (makar meni sa punom mrežom), koristim ga za poneki download, online igranje i stalno surfovanje. Vezano za online igranje - mislio sam da će ping biti ogroman, međutim sasvim je solidno i bez laga.
[ brajko85 @ 19.11.2008. 14:28 ] @
Evo i ja imam vec mesec dana i sve je ok.Samo da te pitam,rekao si da moze da se smanji paket ali u ugovoru pise da moze samo sa manjeg na veci a ne obrnuto,pa mi to nije malo jasno....
[ pajaja @ 19.11.2008. 15:02 ] @
Citat:
sanja2010: Da li iko zna kada ce telekom ponovo da dobije modeme?

Ne znam sto im je tesko da nabave vise modema. Meni nisu hteli da daju ExpressC. modem uz ovaj paket (moze za 12k RSD, posto je on "rezervisan za fizicka lica", a ja sam kako oni kazu "student a ne fizicko lice"), a takodje nisu mogli da mi daju ni USB modem zato sto ih nemaju.

Sad ne znam da li oni stvarno misle da neko hoce da plati ~€135 (ili €100 kod telenora) za njihove "brendirane" modeme.
[ dusan2309 @ 29.11.2008. 11:39 ] @
Jel zna neko koji tarifni paket se dobija uz 3G internet,
tj. dobija se i 064 broj preko koga se ode na internet, interesuje me koja je tarifa za taj 064 postpaid broj?
[ zALFex @ 29.11.2008. 12:35 ] @
@dusan2309 : Ostale cene bi trebalo da su kao u Profesionalnoj tarifi.
[ sanja2010 @ 11.12.2008. 18:03 ] @
Malopre mi je stigla poruka od MTS-a da treba da platim racun za novembar uz date podatke na koji racun i poziv na broj.
Citat:
Molimo Vas da ovaj iznos uplatite do 20.12.2008. na racun 160-601-19, uz poziv na broj 87-080-064-7597410

Da li su ovo normalni brojevi za racun i poziv na broj ili su ovi negde pogresili? Ja do sada ne videh ovakve, mada i ne uplacujem nesto puno. Btw, da li je ovo 7597410 iz poziva na broj zapravo broj moje kartice? Ako jeste, poslali mi pogresno zaduzenje... Hoce li poslati obicnu, papirnu kopiju racuna?
[ zzviktor @ 11.12.2008. 19:59 ] @
Da 7597xxxje tvoj broj, a kako i gde ti je stigla ova poruka?

Trebalo bi kao i do sada da stizu papirni racuni...

off topic
Nesto sa mts billingom nije u redu ne radi stanje a presek je gotov...
[ sanja2010 @ 11.12.2008. 20:11 ] @
Stigla mi je kao SMS na karticu koja je u modemu. Trebalo mi je malo da ukapiram koji program pisti :)
Inace, hm... da idem do telekoma da prijavim gresku jer moj broj je 7039xxx? Sacekacu prvo racun, I guess, pa cu onda da vidim o cemu se radi.
[ avala100 @ 12.12.2008. 08:21 ] @
Citat:
zzviktor: Da 7597xxxje tvoj broj, a kako i gde ti je stigla ova poruka?



Ovo nije tacna informacija.
Poziv na broj nije i broj telefona, oni su uvek razliciti, predstavljaju ili broj racuna ili ugovora ili oba u nekoj kombinaciji, zavisi od programa firme koja ih izdaje.

Citat:
sanja2010
Da li su ovo normalni brojevi za racun i poziv na broj ili su ovi negde pogresili? Ja do sada ne videh ovakve, mada i ne uplacujem nesto puno.


Da, potpuno su normalni.
To su knjigovodstveni brojevi, u kojima se nalaze sve potrebne informacije da bi se racun pravilno (i brzo, tj. automatski) proknjizio.

Postoji i drugi nacin da popunis poziv na broj, ali, veruj mi, ovo je najbezbolnije i automatski se knjizi.

Da, stici ce ti redovan racun na adresu kao i za "obicne" post paid brojeve.
[ sanja2010 @ 12.12.2008. 12:36 ] @
OK, hvala puno.
[ mmkrstic @ 25.01.2009. 22:48 ] @
Da iskoristim ovu temu...
Razmisljao sam da uzmem ovaj paket i pre nego odlucim resim da proverim prakticno kako radi. Pozvao sam druga koji ima ovaj paket kod mene i probamo 3G internet na mom deskt racunaru. Uhvati 3g mrezu pa izgubi, predje na GPRS, pa onda na EDEG, sporo povecava brzinu, sporo otvara stranice, skida kao klasican modem, sve u svemu traljavo. Medjutim probamo isto kod mene sada na lap topu od druga i radi super, sve one gore navedene stvari rade savrseno, za kratko vreme postigne brzinu i stalno ima 3g mrezu itd. Napominjem da zivim u Zemunu i na mobilnom cesto imam 3g mrezu, radi mi normalno video poziv itd.
Nismo uspeli da provalimo zbog cega je tako osim da je mozda u pitanju to sto ja na mom desk racunaru imam kasperskog 2009, a on na lap topu AVAST. Ovo navodim zbog toga jer sam morao na mom racunaru prilikom konektovanja najpre da iskljucim KAS.09 a tek kada se konektujem da ga ukljucim. Voleo bih da se javi neko sa utiscima o ovom paketu odnosno ako je imao slican problem. Sve sam ovo naveo pre nego se odlucim, voleo bih da cujem vase utiske, preporuke itd. Hvala unapred
[ sanja2010 @ 25.01.2009. 22:57 ] @
Ako u network settings prebacis na UMTS only, radice nesto brze. Inace, moja iskustva su od sjaja do ocaja. Uspela sam da izvucem i preko 2 megabita, upload je najcesce oko 30-40 KB/sec, ali nekada je i dial-up trkacki konj. Pukla mi je veza svega 3-4 puta za 2 meseca, pa mi je sto se toga tice OK. Juce mi se prvi put desilo da se skroz ubaguje i da nece nista da otvara. To je trajalo jedno pola sata i prestalo.

Sve u svemu, meni je OK posebno zato sto mi je trenutno najisplativija solucija.
[ mmkrstic @ 27.01.2009. 15:33 ] @
Za sanju 2010: da li imas laptop ili klasican rac? Takodje da li kod tebe AV zastita utice na konektovanje. Ja recimo moram da iskljucim KASP.09 da bi se uopste konektovao. Pozdrav
[ mmkrstic @ 11.02.2009. 20:49 ] @
Ljudi da prenesem moja iskustva.... Uzeo sam pre desetak dana paket od 2G jer sam bio sumnjicav kako ce biti. Instalacija je protekla ok, i ono najbitnije RADI i to MNOGO DOBRO. Stalno je na UTMS i nemam nikakvih problema sa otvaranjem stranica (osim one gore navedene|. Podesio sam kaspe.09 tako da ni on ne koci. Za sada nema pucanja veze, a sto se tice brzine krece se prema testu sa speedtest.net od 1,4 do 4 Mb. Ako on laze lazem i ja vas. Sa moje strane preporuka.
[/QUOTE]
[ konektor @ 12.02.2009. 16:20 ] @
Ping 1050 ms ??? Meni to ne izgleda ni malo sjajno.
[ pedja_81 @ 12.02.2009. 22:33 ] @
Danas sam aktivirao studentski 3G data paket (kolega tarifa) na dve godine i pošto u paketu imam 2 Gb, da li se to računa od 1-og pa do kraja meseca? Šta je sa ovim mesecom pošto je ostalo još 15-est dana? Kako mi se obračunava za februar tj. da li imam do kraja meseca limit od 2gb i obavezu da platim 700 din ili mi se računa kao za prekoračenje tj. 2,56 din po megabajtu, a od 1 marta kreće normalno tj. 2gb za mesec dana i pretplata od 700 din? Pošto je moj ugovor sklopljen 12-og u mesecu, da li se za mene obračunava jedana pretplata od 12-og do 12-og narednog meseca ili od prvog marta to ide normalno tj. pretplata je od 1-og pa do kraja meseca?
[ pedja_81 @ 13.02.2009. 01:52 ] @
Sada kao radi ali ne otvara sve sajtove? Zna li neko u čemu je problem?

[Ovu poruku je menjao pedja_81 dana 13.02.2009. u 12:00 GMT+1]
[ pedja_81 @ 13.02.2009. 11:07 ] @
Kod mene je sve probleme rešila ova stvarčica uz restart kompa naravno! Sada otvara sve sajtove.

I dobio sam odgovor na prethodna pitanja od strane korisničkog servisa. Nadam se da me nisu slagali! Evo sadržaja maila možda još nekom bude od koristi.

Poštovani,

U prvom mesecu korišćenja plaćate pretplatu parcijalno, odnosno za onoliko dana koliko je kartica bila aktivirana u tom mesecu, dobija se kompletan besplatan saobraćaj (u ovom slučaju 2 GB). Mesečni računi se kreiraju od prvog do poslednjeg dana u mesecu. Posledjeg dana u mesecu se vrši presek saobraćaja i nakon toga dobijate novu količinu besplatnig saibraćaja.

Što se tiče protoka, prosledite pretplatnički broj kako bi izvršili proveru da li je kartica aktivirana.

S poštovanjem

Telekom Srbija
[ majce22 @ 13.02.2009. 20:07 ] @
pitam se pitam, kako li ce da radi ova stvarcica koju uzgred ne mogu kako treba ni da instaliram.
ja sam kao unela sve parametre za konekciju kako pise ali dobijam poruku ''no service" kad pokusavam da se konektujem...
[ zzviktor @ 13.02.2009. 20:59 ] @
Malo off topic da li se moze koristiti post paid extra na studenskim
brojevima etcnet?
[ majce22 @ 13.02.2009. 21:11 ] @
ne vazi za nijedan biznet.

ps nije mi aktivirana sim kartica jos uvek :(
[ majce22 @ 14.02.2009. 15:21 ] @
postoji li mogucnost provere utrosenog saobracaja?
[ majce22 @ 14.02.2009. 15:34 ] @
Citat:
pedja_81: Kod mene je sve probleme rešila ova stvarčica uz restart kompa naravno! :) Sada otvara sve sajtove.

I dobio sam odgovor na prethodna pitanja od strane korisničkog servisa. Nadam se da me nisu slagali! :) Evo sadržaja maila možda još nekom bude od koristi.

Poštovani,

U prvom mesecu korišćenja plaćate pretplatu parcijalno, odnosno za onoliko dana koliko je kartica bila aktivirana u tom mesecu, dobija se kompletan besplatan saobraćaj (u ovom slučaju 2 GB). Mesečni računi se kreiraju od prvog do poslednjeg dana u mesecu. Posledjeg dana u mesecu se vrši presek saobraćaja i nakon toga dobijate novu količinu besplatnig saibraćaja.

Što se tiče protoka, prosledite pretplatnički broj kako bi izvršili proveru da li je kartica aktivirana.

S poštovanjem

Telekom Srbija



da li im je verovati za ovo? da ne bude jos 1500 din plus cas :-)

i ja sam juce potpisala ugovor ali se nisam setila da ovo pitam.
[ MirosIav @ 16.02.2009. 22:47 ] @
Zna li neko podesavanja za SMTP server ( za slanje mail-a ) preko ovog mts-ovog 3G interneta?
x1.gm.telekom.rs je lepo radio, ali poslednjih dana izbacuje greske.
[ dj ivan @ 31.05.2009. 11:33 ] @
Interesuje me da li moze da se prenese na drugog korisnika.Tacnije imam drugaricu koja je student pa me interesuje da li ona moze da uzme Studentski 3G i da prenese na mene.
Unapred hvala na odgovoru.
[ dusan2309 @ 31.05.2009. 13:45 ] @
Citat:
dj ivan: Interesuje me da li moze da se prenese na drugog korisnika.Tacnije imam drugaricu koja je student pa me interesuje da li ona moze da uzme Studentski 3G i da prenese na mene.
Unapred hvala na odgovoru.


Mislim da ne moze da se prenese.

Od 1. juna cene su sledece:
Brucoš (1 GB) - 638 din
Kolega (2 GB) - 896 din
Apsolvent (5 GB) - 1280 din
Master (10 GB) - 2174 din

(u cenu je uracunat PDV(18%) i porez na upotrebu mobilnog telefona(10%))
[ toxicMaster @ 10.06.2009. 12:46 ] @
Zasto bi prenosio, ona uzme paket a ti koristis i placas
[ Aleksandar...93 @ 10.06.2009. 15:02 ] @
Ja imam ovaj paket od 2gb uzo sam preko sestre, nisam nesto posebno zadovoljan...
jel je moguce da zamenim MTS net za OPEN ADSL koji je takodje mts-ov?
[ dr.da @ 25.06.2009. 19:41 ] @
Cao.
Da li neko zna resenje za slanje e-maila putem 3gnet mreze.Problema sa gmail i hotmail nemam(njih sam ubacio u outlook2007).
Medjutim sa mojim eunet nalogom imam problema sa slanjem.Eunet zahteva da smtp server bude provajdera koji koristim.Da primam mail mogu ali da posaljem nikako.Probao sam mts smtp server:
x1.gm.telekom.yu;x1.gm.telekom.rs;195.178.38.26 nece da salje. (195.178.38.4) Ovaj smtp sam dobio od korisnickog nakon reklamacije koju sam podneo,ali ni sa njim nece da salje.Ponovo sam podneo nalog na 789 da ni taj server nece da mi salje mail.Sad sam u fazi cekanja.
Da li je neko imao slican problem i ako jesta jel zna resenje za njega.
I super je aplikacija NetMeter od Hoo technology za merenje protoka.Koristim je vec i poklapa se potrosnja koju belezi on sa aplikacijom koju smo dobili uz modem.Za svaki slucaj.;-)
[ gojnik @ 25.06.2009. 21:26 ] @
Možeš iz web gmail-a da šalješ sa eunet adrese, podesi. Posle ćeš pri pisanju novog mail-a imati da izabereš sa koje adrese se šalje.
[ Aleksandar...93 @ 27.06.2009. 12:58 ] @
a imam ovaj paket od 2gb uzo sam preko sestre, nisam nesto posebno zadovoljan...
jel je moguce da zamenim MTS net za OPEN ADSL koji je takodje mts-ov?
[ AnaIvanovicFan @ 27.06.2009. 13:30 ] @
ADSL nema veze sa Mobilnom telefonijom Srbije.
[ owim @ 27.06.2009. 14:05 ] @
^ Tehnicki mozda nema, ali su iz iste kuce, i Aleksandar je lepo primetio da se kombinuju u Telekom paketima: fixna telefonija + ADSL + MTS paketi = Family Plus, ili tako neki paket, zaboravio sam. More info imas u Forumu i na uplatnici racuna i za fix i za MTS postpaid.
[ miloses @ 05.07.2009. 22:43 ] @
kako se proverava koliko sam potrosio kb?
[ dusan2309 @ 06.07.2009. 13:47 ] @
Citat:
miloses: kako se proverava koliko sam potrosio kb?

Postoje 3 nacina:
1. nacin: ubacis 064 postpaid broj u telefon i preko koda *797# proveris koliko imas preostalih KB.
2. nacin: program kojim se konektujes na internet u delu internet connetcion recors prikazuje koliko si MB potrosio.
3. nacin: programi iz http://www.elitesecurity.org/t...j-BESPLATAN-software-ovoj-temi

1. nacin ima manu (kod funkcionije tek posle 10. a nekad i 15. u mesecu)
2. nacin ima manu (program ne vrsi zaokruzivanje, svaka sesija zaokruzuje se na 100 KB)
[ Slobodan Milivojevic @ 06.07.2009. 22:54 ] @
Na 3G net paketima mt:s-a nema mogucnosti da posaljete SMS poruku i vidite kolko jos imate saobracaja? Ja sam bio ubedjen da ima
[ cure126 @ 21.07.2009. 20:43 ] @
Ma ovaj net je uzasan, ne bih ga nikom preporucio. Losa podrska, los protok. Meni se svaki cas zaglupi. Jednostavno stane i ko tele... MOram da se rekonektujem. Nekad je bolji, ali uglavnom je los. Kad su mi oni poslali onaj reg fajl, par dana je bio super i opusteno sam dostizo brzine od skoro 2Mbps, ali zla kob mts-a opet me je stigla i sad samo cekam da mi istekne ugovor, pa da vidim sta cu.

PS ko rece nove cene ovih paketa sa uracunatih onih 10%, da li je siguran? Mislim da se tih 10% ne uracunava u pretplatu vec samo u ostvareni saobracaj. Znaci samo onaj deo kad preteknemo unapred dati protok na koriscenje.
[ dusan2309 @ 21.07.2009. 21:20 ] @
Citat:
cure126: Ma ovaj net je uzasan, ne bih ga nikom preporucio. Losa podrska, los protok. Meni se svaki cas zaglupi. Jednostavno stane i ko tele... MOram da se rekonektujem. Nekad je bolji, ali uglavnom je los. Kad su mi oni poslali onaj reg fajl, par dana je bio super i opusteno sam dostizo brzine od skoro 2Mbps, ali zla kob mts-a opet me je stigla i sad samo cekam da mi istekne ugovor, pa da vidim sta cu.
.


Ovaj net je promenljiv, ili dobro radi ili radi katastrofa, meni se desavalo ponekada (a sve cesce) da je receive rate 0 Kbps. Desava se da po nekoliko minuta tako "drzi" 0 KBps. Jedine prednosti ovog interneta je to sto je relativni jeftin i to sto je prenosiv. Ja sam dostigao max brzinu od 1.2 Mbps.

Citat:
PS ko rece nove cene ovih paketa sa uracunatih onih 10%, da li je siguran? Mislim da se tih 10% ne uracunava u pretplatu vec samo u ostvareni saobracaj. Znaci samo onaj deo kad preteknemo unapred dati protok na koriscenje


Ja sam rekao za cene paketa da su uvecanje za 10 %, informaciju sam dobio od call centra ali i na site-u mts-a
http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=22409 pise:
Napomena: Sve cene su prikazane bez PDV-a i bez poreza na upotrebu mobilnog telefona. Porez na upotrebu mobilnog telefona se ne naplaćuje za kupovinu uređaja

Npr. imas paket od 5 GB, ako potrosis manje od 5 GB placas isto kao da si potrosio 5 GB, tj. placas
(Mesečna pretplata = 999) * 1.28.

Inace, meni jos nije stigao racun za jun ali mislim da sam u pravu sto se tice ovih 10%.
[ bookey82 @ 23.07.2009. 03:31 ] @
E... da kazem i ja koju.....
Posedujem telekomov studentski 3g data (nema ni 3 od 3g) paket apsolvent, sto znaci 5gb...Modem je klasika ZTE MF622 kinez inace krs....Koristim ga vec mesec dana, i mogu da kazem da sam se Zaj... do ja.., odakle da krenem. Veza hoce cesto da blokira, pa moram da se diskonektujem(pa ponovo konektujem) a ponekad i da restartujem racunar...to i nebi bilo nesto strasno da je protok onakav kakav se prica da jeste...Kakav je protok: pa recimo da ste u nekoj zabiti i da ste na nekoj staroj telefonskoj centrali, i da imate neki krs od dial-up modema izvukli bi ste veci protok nego sa ovim modemom...Meni protok max ide do nekih 30kbps, sto mu dodje oko 4KB/s. a da ne pricam sto ponekad zakoci na 0kbps i tako u krug...ponekad imam osecaj da kada se konektujem u prvih 20 sec gura onako kako bi trebalo a onda nagli pad na staro znaci 30kbps(cak sam i srecan kada mi gura toliko) kao da oni vrse neko limitiranje protoka
Inace zivim u Boru gde je po njihovoj mapi pokrivenost kompletna...Cekam kraj meseca da vidim da li ce mi napucati racun preko 5GB, pa d odem tamo da im se naj...m m.j.e. A da...ovo sa protokom vazi za surf varijantu...ali ako stavite nesto da downloadujete zna fino da povuce pa cak i citavih 90 kbps....ali to vazi samo za download...

I Sta na kraju reci, ja toplo ne preporucujem ovaj telekomov 3g paket...mozda bi probao sa telenorom ali tu vam vec ne mogu pomoci...
[ cure126 @ 23.07.2009. 08:15 ] @
bookey82 odlicno si opisao. samo kod mene je jos obrnuto, za download isto vazi, samo zbog nesigurnosti veze, ono mi prekine download i padne protok na 0kbps i onda moramd a se rekonektujem. :(

Telenor vs. Mts? Pa mts je navatao nas ovce na taj studentski popust koji je stvarno presudan, inace bi ja svakako izabrao telenor. Da nema tog popusta, bolje bi platio adsl onda.
[ dr.da @ 23.07.2009. 09:29 ] @
Nije tako los MTS mobilni internet,kod mene download ide i do 200KB kao na slici.
A da mu brzna varira to je tacno,ali to mi se desavalo i kod telenora.
Ali u uslovima kad ti treba internet,pri tom nemas uslova za adsl,cable,wireless
onda je mts najpovoljnija opcija.(studentski paket)
Npr. tu brzinu sam postigao sinoc,a ponekad uvece se i meni desi da se moram disconnect pa ponovo
connect.

Ne cekaj kraj meseca nego instaliraj NetMeter program i uvek ces znati na cemu si.
Isprobao sam ga tokom juna i potrosnja na samoj mobilnoj aplikaciji i netmeter je bila identicna.
Racun za jun koji mi je stigao iznosio je 7.94
Tacno koliko treba.Prva 3 meseca su oko 1din plus porez,ostatak je sto sam se u junu kratko konektovao preko apn
gprswap i gprsinternet(1 sesija).

[Ovu poruku je menjao dr.da dana 23.07.2009. u 10:40 GMT+1]
[ owim @ 23.07.2009. 14:42 ] @
Citat:
zla kob mts-a opet me je stigla

Vrh!
[ cure126 @ 23.07.2009. 18:44 ] @
Pa znate kako,onaj u poslovnici mi je reko da je neka devojka uspela cak i film da skine! Ima ljudi kojima radi super, ali polovini bar radi uzas, a kad jednom uzmes onda je gotovo. Ja sam u poslovnici onom liku reko da ocu da raskinem ugovor jer oni kao firma ocigledno ne mogu da ispostuju ono sto je u ugovoru, a on mi je reko, ako raskinem ugovor, onda moram da platim sve racune do isteka ugovora unapred! Mislim, bas lepo...

A jedan od izgovora je bio "mozda je mreza preopterecena" a kad sam pitao koliko to korisnika ima pa da bude preoptereceno, receno mi je da ih u Uzicu i okolini, racunajuci tu i Pozegu i Kosjeric ima "cak" oko 500!!! Uf al im opterecenje!

A ne razumem ove koji predlazu drugi program za merenje protoka, pa ovaj ugradjeni je sasvim dobar i precizan. Problem je samo to zaokruzivanje.
[ sanja2010 @ 24.07.2009. 19:20 ] @
Nije samo to. Kada ugasis ili resetujes racunar PRE nego da se diskonektujes, njegov program ti nece zapamtiti zadnju sesiju.
[ cure126 @ 25.07.2009. 08:43 ] @
Ahaaaaaaaaaa! Pa pazite ovo ljudi, vrlo interesantno! Videh i gore u nekim postovima da je neko nekom ko se isto zalio na prenapucan racun preporucio da se prvo diskonektuje i sve, pa onda gasi, da ne ostane konektovan. E, pa ja sad bas gledam, kao prvo, ja ne mogu da ugasim racunar ili da odem u sleep mode uopste, a da ne ugasim onaj softver. Znaci windows me prosto iskulira! A opet, ne mogu da zatvorim program, ako se ne diskonektujem! Mislim, ne znam kako vama uspeva... Jedino ako izvucete kabal za napajanje iz struje. Cak i ako nekom samo ustekam modem, bez instalacije softwera, windows ne moze da se ugasi, dok ne otkacim modem!
[ bookey82 @ 30.07.2009. 18:16 ] @
Citat:
cure126: Ahaaaaaaaaaa! Pa pazite ovo ljudi, vrlo interesantno! Videh i gore u nekim postovima da je neko nekom ko se isto zalio na prenapucan racun preporucio da se prvo diskonektuje i sve, pa onda gasi, da ne ostane konektovan. E, pa ja sad bas gledam, kao prvo, ja ne mogu da ugasim racunar ili da odem u sleep mode uopste, a da ne ugasim onaj softver. Znaci windows me prosto iskulira! A opet, ne mogu da zatvorim program, ako se ne diskonektujem! Mislim, ne znam kako vama uspeva... Jedino ako izvucete kabal za napajanje iz struje. Cak i ako nekom samo ustekam modem, bez instalacije softwera, windows ne moze da se ugasi, dok ne otkacim modem!


ma nema to veze...jednostavno se diskonektujes...ugasis racunar...i skines modem sa usb-a...ja tako radim i miran sam..., mada i ako ostavis modem u usb...nema trika da ti preko noci nesto izvuce...to su price.

Citat:
dr.da: Nije tako los MTS mobilni internet,kod mene download ide i do 200KB kao na slici.
A da mu brzna varira to je tacno,ali to mi se desavalo i kod telenora.
Ali u uslovima kad ti treba internet,pri tom nemas uslova za adsl,cable,wireless
onda je mts najpovoljnija opcija.(studentski paket)
Npr. tu brzinu sam postigao sinoc,a ponekad uvece se i meni desi da se moram disconnect pa ponovo
connect.

Ne cekaj kraj meseca nego instaliraj NetMeter program i uvek ces znati na cemu si.
Isprobao sam ga tokom juna i potrosnja na samoj mobilnoj aplikaciji i netmeter je bila identicna.
Racun za jun koji mi je stigao iznosio je 7.94
Tacno koliko treba.Prva 3 meseca su oko 1din plus porez,ostatak je sto sam se u junu kratko konektovao preko apn
gprswap i gprsinternet(1 sesija).

[Ovu poruku je menjao dr.da dana 23.07.2009. u 10:40 GMT+1]


Pa mi nismo ni osporavali te brzine za download...ali ovaj paket je prevashodno namenjen studentima kao surf varijanta...znaci ja hocu da mi je celi dan modem aktivan i da 24h imam pristup internetu(surf)...sto sa ovim MTS paketom nije moguce...
A sto se tice tih brzina za download to jese tacno...ali sta ti znaci taj protok kad si ogranicen na recimo 2gb odnosno 5gb...to mozes da skines za 2 dana i sta ces posle.

Citat:
cure126: Pa znate kako,onaj u poslovnici mi je reko da je neka devojka uspela cak i film da skine! Ima ljudi kojima radi super, ali polovini bar radi uzas, a kad jednom uzmes onda je gotovo. Ja sam u poslovnici onom liku reko da ocu da raskinem ugovor jer oni kao firma ocigledno ne mogu da ispostuju ono sto je u ugovoru, a on mi je reko, ako raskinem ugovor, onda moram da platim sve racune do isteka ugovora unapred! Mislim, bas lepo...

A jedan od izgovora je bio "mozda je mreza preopterecena" a kad sam pitao koliko to korisnika ima pa da bude preoptereceno, receno mi je da ih u Uzicu i okolini, racunajuci tu i Pozegu i Kosjeric ima "cak" oko 500!!! Uf al im opterecenje!

A ne razumem ove koji predlazu drugi program za merenje protoka, pa ovaj ugradjeni je sasvim dobar i precizan. Problem je samo to zaokruzivanje.


Ljudi ovo nije namenjeno skidanju filmova i igrica...zbog ogranicenja koja ti daju (1gb,2gb,5gb...10gb)

Ja sam na netu 8-12 sati, i za ovaj mesec sam potrosio oko 4.5gb...od toga 1gb download programcica i ostalih dzidza midza, oko 1.3gb za skype (video razgovore)...i 2.2gb za surf...
[ Predrag Krstic @ 31.07.2009. 20:17 ] @
Možete probati da ubrzate protok tko što ćete u NETWORK SETTINGS namestiti na UMTS ONLY i probati da ga naterate da se konektuje isključivo preko 3G protoka.
[ cure126 @ 31.07.2009. 20:23 ] @
@booky82: pravo zboris... Ovo uvek zaboravim da kazem, ovo je prvenstveno za surf i meni je bitnije stabilan net koji je 10 sati preko dana konektovan, nego da mogu u jednom trenutku da postignem visok download. E to je ono sto ne nudi mts, stabilnost! Meni su u pocetku pucali mesindzeri sto je i sad slucaj. Bitnije mi je da mi rade mesindzeri preko celog dana nego da mogu film da skinem ili nesto veliko, to mogu da dam i nekom ko ima adsl.

@Predrag Krstic: Pa meni i stoji na umts only, ali nista to ne pomaze. On se konstantno smenjuje UMTS, HSDPA, UMTS, HSDPA... ali je brzina u stanju da padne na blizu nule ili zakuca na nulu i mozes samo da blejis ili da se rekonektujes pa ponovo.


Ma uzas jedan... :(
[ TVMANIJAK @ 01.08.2009. 00:10 ] @
Mene interesuje jedna stvar, sta se dogadja ako mi je internet potreban preko ovih paketa, a nalazim se gde nema 3G signala, dali se dodatno naplacuje koriscenje gprs a ili se racuna samo protok?
[ Slobodan Milivojevic @ 01.08.2009. 02:30 ] @
^ Jedina razlika je u brzini, nista se dodatno ne naplacuje, sto je i logicno.
[ cure126 @ 01.08.2009. 11:44 ] @
Da, ja sam ih to pitao i bitan je samo protok, nije bitno da li se konektujes na GPRS i na pun HSDPA, a gprs-a ima svuda gde ima i signala za mobilni.
[ bookey82 @ 04.08.2009. 23:35 ] @
Provalio sam jednu stvar oko ovog mts paketa...kao sto sam upredhodnim postovima rekao, desava se da se protok ukoci...ja to resavam tako sto pokrenem facebook koji malo vise vuce...i onda proradi...
vredi probati.
[ cure126 @ 04.08.2009. 23:46 ] @
Probao sam ja i to. Nekad proradi, nekad ne. Ma najgore je ono kad radi, ali radi na par Kbps, e to me najvise nervira. Onda u pocetku sam jos imao sati na dialup-u, pa sam prosto koristio nekad dialup da osetim brzinu malo. Ko bi reko... :)
[ cure126 @ 05.08.2009. 18:35 ] @
Evo, upravo sam se rekonektovo izmedju 15 i 20 puta i opet radi samo prvih minut mozda! U sred bela dana... :(
[ Bou @ 07.08.2009. 01:01 ] @
Citat:
cure126: Evo, upravo sam se rekonektovo izmedju 15 i 20 puta i opet radi samo prvih minut mozda! U sred bela dana... :(


Hehe... pa ti si srećnik... Ja to radim 150-200 puta...

Citat:
bookey82: Provalio sam jednu stvar oko ovog mts paketa...kao sto sam upredhodnim postovima rekao, desava se da se protok ukoci...ja to resavam tako sto pokrenem facebook koji malo vise vuce...i onda proradi...
vredi probati.

Ma jok... to ne pomaže...

Kako neko reče... ma gore od dialUp-a...

Inače imam extra signal od 4-5 crtica, ali ne 3g... konstantno je EDGE.
Protok ko kod dialUpa... i čak bih se i radovao da je konstantan... nego ne brate... kad se smiluje i konektuje se radi minut-dva i zakuca... DU metar pokazuje sve nule... kao i netmetar... a na ZTE622 aplikaciji protok stoji - ne broji ništa...

Ama odoše mi živci...

Imam paket od 1GB, a za jul jedva potroših 450MB... a bojeći se da ne prekoračim, limitirao sam DUmetrom na 1000MB (da mi diskonektuje modem, javi da je napravljen saobraćaj od 1000MB i ugasi komp), dok sam NetMetrom limitirao dnevno na 25MB... Eh... retki su dani kad sam mogao da napravim 25MB saobraćaja... Najčešće sam na DialUp-u i pored MTS-ovog postpaid neta, c, c, c...
A ja uzeo, rekoh da se ne patim više s dialUp-om... kad ono... kuku-lele... e sad bacih pare i za ovu 650 + 10% din pretplatu i za račun za fixni zbog dialUp-a....
A ako mi kojim slučajem (jer od 1. jula koristim modem) stigne veći račun nego što je pretplata (a i da sam hteo nisam mogao da potrošim više od pomenutih 450MB)... ma svašta će da bude... čitaćete u novinama :)

Eto... to su moja iskustva...
za sada

Pozdrav
[ Panta_ @ 07.08.2009. 07:33 ] @
Probajte da pomerite modem sa mesta gde vam se sada nalazi na neko drugo mesto, ja sam ga pomerio jedno 20-ak santimetara i protok mi se baš dosta poboljšao.
[ cure126 @ 07.08.2009. 16:44 ] @
Evo, sad radi kolko tolko normalno, ovo je jedan od onih retkih trenutaka. Ali nema veze, mozda ne mozemo da raskinemo ugovor i da ne platimo, ali mozemo da im kvarimo posao! :) Evo sta sam poslao casopisu "Svet Kompjutera" pa valjda ce da objave. Mozda kad bi se jos ljudi zalilo, mozda bi se malo i pozabavili time.

Imam problem koji vi ne možete direktno rešiti, ali pošto sam skoro pa verni čitalac SK, znam da volite da pišete o tome i znam da mislite isto. Reč je opet o lošem ISP-u na koga treba javno uperiti prst, pružaocu 3G internet usluga, našoj nam nacionalnoj mobilnoj kompaniji. Želeo bih drugima da skrenem pažnju na prevare i nemar iste, koje trpimo mi, većina korisnika ove usluge. Evo nekih primera iz ličnog iskustva:

prevara 1: Naime, poznata vam je čuvena reklama za taj internet gde oni mašu nekim brzinama od 7,2MBps. Recimo da vam odmah kako sednete za onaj pult u njihovoj poslovnici spremni da potpišete pakt sa đavolom, kažu da vam brzina neće biti veća od 1,5Mbps, sem ako ste u Beogradu, gde može da dogura i do 3,5Mbps! Znači na reklami samo prikazuju cifru za koju je modem deklarisan od proizvođača. Ali nije ni to! Veza je jako nesigurna, pravi killer za IM programe, često se svede na to da je brzina pola dana lošija i nego na dialup modemima! Od celog meseca, možda tek par dana radi pristojno.

prevara 2: u pitanju je zaokruživanje iskorišćenog protoka po konekciji. Ovo je jako bitno pošto je ovaj internet ograničen na količinu, a njima je jedinica zaokruživanja 100kB, znači ako se vi konektujete 10 puta i potrošite po 50kB oni će vam to računati kao 1MB! Sad se pitate ko bi trošio manje od 100kB po konekciji i tu je prevara 3!

prevara 3, veze su uglavnom očajne, konekcija ne puca, ali se jednostavno ućuti i brzina bude 0 i vi ne možete ništa da uradite i jedino vam ostaje da se rekonektujete, i to može da se desi da morate da se rekonektujete i po nekoliko puta, što se sve računa po 100kB i to na mesečnom nivou bude pozamašna količina bačenog protoka. Ja sam na ovo skrenuo pažnju njihovom službeniku za reklamacije u poslovnici i on mi je odgovorio „pa ne izgubite tu nešto mnogo...“ - MOLIM?!

prevara 4: servis im je užasan, prvo su mi tvrdili da mi je loš signal, što je nemoguće jer sam u samom centru grada koji je pokriven 3G signalom i svaki 3G moblini ovde ima pun 3G signal, a kasnije im se servis sveo na to da su me samo dva puta zvali da me pitaju da li mi radi, na kraju sam odustao i koristim kako mogu dok ne istekne ugovor.

prevara 5: ne možete im ništa! Jedini način da raskinete ugovor a da ne krenete po sudovima jel oni nisu u stanju da ispoštuju svoje obaveze je da im platite sve račune unapred do isteka ugovora (sad da li je to godinu ili dve trajanja, zavisi od vas kolko ste bili oprezni u početku).


Dakle forumi su puni ovakvih i gorih slučajeva, gde ista kompanija ljudima zaračunava saobraćaj koji i nisu ostvarili, kao prekoračili limit, a dok se izvadi listing, račun je već morao biti plaćen, jednom korisniku je čak stigao i račun od 99.960din (es forum), a ovakve staljinističke globe im se često dešavaju i inače kod postpaid korisnika mobilne telefonije, i jednostavno, politika je „prvo plati, pa ćemo da vidimo jesmo li pogrešili“ dok u ugovoru stoji da se plaća samo onaj deo oko koga se obe strane slažu, a ostatak se kasnije revidira.
[ cure126 @ 07.08.2009. 23:06 ] @
Evo sad nece ni na EDGE da se konektuje, vec samo GPRS. :(

Zna li ko sta bi bilo kad bi samo prestali da placamo? mislim, ne koristis i ne placas. Ugase ti zbog neizmirenih obaveza i sta?! Ugovor svakako ne moze da se raskine...
[ Bou @ 08.08.2009. 01:17 ] @
Citat:
cure126: Evo sad nece ni na EDGE da se konektuje, vec samo GPRS. :(

Zna li ko sta bi bilo kad bi samo prestali da placamo? mislim, ne koristis i ne placas. Ugase ti zbog neizmirenih obaveza i sta?! Ugovor svakako ne moze da se raskine...


Neko reče da probamo da pomerimo modem... Hehe... pa ni sam ne znam šta sve nisam probao... te eto na kraju priključio i pomoćnu antenicu, pa ni sa 4-5 crta signala ne radi...

Šta će nam uraditi ako prestanemo da plaćamo? Pa tužiće nas... verovatno...
Ja predlažem žalbu.... Žalimo se da nismo dobili to što nam je ugovorom obećano te zato zahtevamo da se on raskine...
Pa zar ima smisla da mi ne uvaže žalbu kad mi modem radi po LOTO principu... na sreću... i to ne radi nego raducka...

Čujemo se!!!
[ Aleksandar...93 @ 08.08.2009. 02:21 ] @
Ja ovaj net nista ne razumem...
Nocu mu je brzina 200kb - i mogu da skacem od srece...
A danju ide od 40kb-100kb... Ugovor i te kako ne moze da se raskine... Dial Up ima stabilniji protok...
Ubacio sam i registry key i opet nista...
Pomeranje modema stvarno uspeva... Barem sam ja nasao jedno mesto sa kojeg i ne radi lose...

MTS je ispao krajnje bezobrazan, i posle ove prevare ne zasluzuje da ima korisnike...
[ cure126 @ 08.08.2009. 10:41 ] @
Pa zato ja kazem, kad vec ne mozemo drugacije, onda da ih pljujemo na sve strane, napravimo im antireklamu pa ce ih to vise kostati nego ovo sto ucare na prevare.

A i to sa crtama stvarno nema veze, nekad mi bolje radi sa 3 crte, nekad lose sa 4-5... Ma i ovi modemi su krsh, sami telefoni mnogo bolje hvataju signal. Cak mislim da mi modem bolje radi sa kablom od CANON fotoarapata nego sa onim originalnim!

A kako vi ljudi, kacite li oba ona usb prikljucka u komp ili samo jedan? Taj drugi je kao za sigurnije napajanje, medjutim meni radi isto, samo mi zauzima mesto nepotrebno.
[ sanja2010 @ 08.08.2009. 19:14 ] @
@cure126
Even worse, zaokruzuje se na megabajt, a ne na 100KB.
[ Aleksandar...93 @ 08.08.2009. 19:50 ] @
Nisam primetio nikakvu razliku kad radi sa 2 ili 1-nim prikljuckom...
Ma ovaj net je krs... najveci...
[ cure126 @ 09.08.2009. 18:54 ] @
@Sanja2010: pa kako sad to sunce mu j... ??!?!?!
[ sanja2010 @ 09.08.2009. 19:09 ] @
Iju... vidi vraga, vratili na 100KB. Jedno vreme je bio megabajt, prilicno sam sigurna. Mada, kako mi je sve teze da se pohvatam s razlicitim izmenama, mozda i gresim...
[ cure126 @ 09.08.2009. 20:44 ] @
MA cuti, de me istripova sad... :)

Ne znam da im ikad bilo zaokruzivanje na 1MB, svuda taj internet zaokruzuju na 100kb. Uh... dobro je. ;)
[ bookey82 @ 10.08.2009. 03:17 ] @
Reko sam u mom predhodnom postu kako ja uspevam da ga otkocim.....ja otvorim recimo u Firefox-u stranicu sa kojom radim...a pored nje dodatni tab u kome otvorim facebook, i naravno se ulogujem(nisam pristalica facebook-a, ali za ovo dobro dodje), i cim malo zakoci ili vidim da se muci, otvorim taj drugi tab(facebook) i recimo kliknem na profile...njemu automatski skoci protok na 20-30 KB/s, i otkoci se i sve krene da radi fino, a se opet zakoci ja otvorim(facebook) i kliknem home....i tako celi dan...vec sam se uhodao....tako da mi je sad to normalno.....mozda bi ljudi iz mts-a trebali da stave ovo u svoje upustvo koje daju uz svoje 3g data modeme.
[ sanja2010 @ 10.08.2009. 10:15 ] @
Sorry :) Pogubila sam se malo :)
[ dr.da @ 10.08.2009. 15:04 ] @
Stvarno da izludis.U jutarnjim casovima net sljaka kako treba.
Cak sam juce skinuo 2 filma,
sa protokom koji je isao konstantno 200kB/sec.Skinuo oba filma za 2 sata.
Al zato od petka vece u poslepodnevnim casovima
i vecerenjim taj gubitak konekcije me izludjuje.
Konekcija mi gubi internet pristup,ostane samo lokal.
Pa koliko mogu da primetim drugi se konektuju na facebook,ja se vracam na net ili odlaskom na google,ili
pustim da slusam neku radio stanicu online.
Parola izgleda je da se moramo snalaziti;-).
Uskoro i Vip treba da ponudi neku vrsu mobilnog interneta,telenor je spustio svoju cenu,sto znaci da cemo
imati izbor da biramo kod koga cemo da idemo.
Gde bude najbolje i povoljno.
ps.sad google da bi mogao da posaljem post ovaj;-)
[ Aleksandar...93 @ 10.08.2009. 16:19 ] @
Da ujutru oko 4-8 barem meni radi dobro... Na 200-256kb ali danju je znaci... Nemam reci ide od 30-80kb... Nestabilan...

Cak i ako VIP da internet, ugovor obavezuje na godinu ili 2...
[ cure126 @ 11.08.2009. 19:53 ] @
Pa da, ali ni telenor ni vip ne znam hoce li dati ovaj studentski popust. Mislim bez toga nema vajde meni uopste uzimati ovaj internet, onda bolje cu paltiti neki kablovski ili adsl.

Sta nam to vredi sto ce i ostali dati kad te cene nisu konkurentne.
[ Aleksandar...93 @ 12.08.2009. 18:29 ] @
Hahahahahaha!!! Evo nesto sto MOZDA moze da pomogne...
Moj drug takodje ima ovaj net, i istekao mu je ugovor...

Otiso je u telenorov servis i reko: "Ja imam mts-ov studentski paket, sta cete da mi date da predjem kod vas?"

Dobio je:
Telenorov internet sa popustom (nznm tacno koliko), i radi mu MNOOOGO brze nego MTS-ov, najnize mu je bilo 1.5mb (Modem+kartica)
+
Telenor Pripaid karticu sa 100mb surfa na netu, 500 sms besplatno, 1000 dinara kredita (M e s e c n o)


Ukoliko je nekome istekao ugovor, nek proba ovo... U svakom slucaju je bolji od KRSA Mts-ovog...
[ cure126 @ 12.08.2009. 19:29 ] @
Ajd Aleksandar...93 malo bolje pojasni to "mesecno" i taj popust za net? Pitaj ortaka...
[ Aleksandar...93 @ 12.08.2009. 23:25 ] @
Dobio je bonus Prepaid karticu besplatno, i ima na njoj 100mb net, 1000 din kredita i 500 sms poruka besplatno...
Net placa sa 20% popusta...

I ja cu ovo da uradim samo da mi istekne ugovor...
[ Bou @ 13.08.2009. 01:39 ] @
Ima jedna izreka koja kaže: "Psovao sam i proklinjao život jer nisam imao cipele, sve dok nisam video čoveka bez nogu"...

Pa ako vam je za utehu pogledajte moju brzinu, i nemojte da se zeznete kad vidite veliku brojku, jedinica je kilo bita u sekundi, dakle oko 1KB:
[att_img]
A nemojte mi zameriti ni na maloj sličici, pokušao sam neki downlaod da uradim i slikam status, al neće pa neće...

Inače... ponekad, samo po nekad, radi i jako dobro, na primer kao dialUp...
Pa sad vi vidite koliko se ja patim...
Negativna kampanja protiv MTS-a se nastavlja
Inače moj repetitor, kako sam rekao ranije, ne podržava 3g, ali i na EDGE, brzina treba da je viiiišestruko veća, ne?
A signal je često 4 crte do pun... naravno, sa onim komadom žice...

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Bou dana 13.08.2009. u 03:01 GMT+1]
[ sanja2010 @ 13.08.2009. 09:44 ] @
U bre... Ja ne znam sta se desava s njima. Meni je radio prilicno korektno jedno 70% vremena. Ostatak je bio drndav, ali ne toliko nego nekih 100-nak kbps. Mom drugu koji jeeeeeedva hvata edge radi sa oko pola megabita standardno, isto padne ponekad i puca veza, ali nije bas toliko zlo.
[ cure126 @ 14.08.2009. 11:50 ] @
Meni evo sad radi pristojno na EDGE, do oko 200kbps, a sa 3G ni ne pokusavam sad, sad nece nikako...

A najjace, kad koristim edge on radi isto na frekvenciji ko mobilni telefon i onda se desava ono pucketanje na ostalim uredjajima, zvucnicima, tv... I onda kad moj neko kuci oce da prica na bezicni telefon, fixni, ja moram da iskljucim net! Ko da sam na dialup jbt... :(


I plus stigla mi info poruka za net 1770din, a presao sam samo 20mb od mojih 2GB! Oni su ludi...

[Ovu poruku je menjao cure126 dana 14.08.2009. u 13:09 GMT+1]
[ sanja2010 @ 14.08.2009. 12:09 ] @
Sigurno nisi nesto petljao po podesavanjima pa da te je prebacio na regularnu tarifu za gprs? Znam ljude koji su isto premasivali za po koji megabajt, ali im se obracunavalo najnormalnije po vazecim tarifama.
[ Bou @ 14.08.2009. 21:55 ] @
Ma dešava se da pomešaju sve živo i jedan MB zaračunaju po ko zna kojoj tarifi, a ne onih, da zaokružim, 3din... tako da... Cure... žali se...!

Ovaj net mi je, na neko vreme, uvalila prijateljica. Kod nje je radio na 3G, brzina je bila OK, ali je često zaglupljivao (a ne pomaže ono otkočivanje sa fejs bukom). Tada, ili mora da restartuje aplikaciju/konekciju... ili da batali net na neko vreme (sat, dva)...
Od kad je kod mene, ne samo da zaglupljuje (zakucava na 0) već mu je i brzina kao što ste videli... A mrzi me da slikam da vidite da je signal 4 crta, ponekad 5. A mreža EDGE=const (što i nije bitno, meni ionako treba za malo surfa)...
Mislio sam da je do Systema pa ga obarao.... jedno 5 puta... ali jok...

Danas radi super, ma extra... Zakočio je samo 5-6 puta... a bzina mu je solidnih 4-5KB/s....
Čak sam odradio i par downloada sve skupa od 10-akMB

I tako...
Sigurno hodam kroz 21.-vi vek

Pozdrav
[ cure126 @ 18.08.2009. 11:39 ] @
E juce sam bio u telekomu i predao sam zalbu. Dali su mi neki obrazac da popunim, zalbeni i popunio sam i predao. Skontali su sta je problem, bar ovi tu sto rade i rekli su da nema frke, ovo sto kazem je sasvim ok. Jos sam vadio i listing, alisting, ljudi, ninasta ne lici! Nista se ne moze videti iz njega korisno sem kog datuma je pocela naplata, kad se tacno presao limit.

I jos jedna stvar, meni se pojavljuje u listingu da se kacim na neki 3GNETMNC*** apn, a to ne bi trebalo, tako mi je ona rekla tamo. Sa tim ima problema! Ajde vidite i vi to izvadite, dzabe je i vadi se odma, pa pogledajte. Ovi u telekomu mi kazu da ne treba da se kaci na tu baznu stanicu, to je neka sto im se uplice.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.08.2009. 12:22 ] @
Ukoliko se kacis na APN "3gnet" treba sve da je ok, ne valja ako si se kacio na apn "gprsinternet" jer je tada obracun 4din za 100KB + dazbine.
[ cure126 @ 18.08.2009. 12:58 ] @
Pa reko sam sta pise u listingu na koji se kaci. Ali to nisam ja kriv, niti sam ja sta podesavao, nego je to neki sto se ubacuje posti, a ovi tupavi modemi ga valjda prihvate. Ne znam stvarno... A i ova mi je rekla da treba samo da pise 3GNET a ne i ovaj ostatak.
[ Aleksandar...93 @ 20.08.2009. 17:15 ] @
Jel moze neko da mi objasni sto ne moze nista da se skida sa rapidshare-a ?
[ sanja2010 @ 20.08.2009. 17:29 ] @
Zato sto vise vas deli isti IP pa se u 90% slucajeva desi da neko vec skida. Ako budes uporan, mozda i uspes da dodjes do downloada :)
[ Aleksandar...93 @ 20.08.2009. 22:41 ] @
Znaci ne mogu da verujem koje je ovo s***** od interneta!
[ lukavoj @ 21.08.2009. 21:36 ] @
E i ja malo da se ubacim u pricu. Ne gledajte onaj brojac na programu nije tacan tj. zaokruzivanje kod MTSa je na 100kb tako da ako prenesete 5, 25 ili 89 KB to vam je odmah 100KB. Znaci nikad se nece poklopiti brojac i realno stanje.
[ dusan2309 @ 22.08.2009. 18:55 ] @
Na Telenorovom sajtu postoji Testiranje brzine konekcije na adresi http://www.telenor.rs/?section=private&page=6797#
Citat:

Na brzinu internet protoka utiču mnogi faktori. Neki od njih su i aplikacije koje su trenutno aktivne na vašem računaru, a koje koriste internet komunikaciju. Takodje, i virusi mogu biti jedni od učesnika internet protoka, a da korisnik toga nije ni svestan.
Da bi merenje internet protoka bilo što tačnije molimo Vas uradite sledeće:
Ugasite aplikacije koje imaju direktan pristup internetu.
Ugasite svoj email program.
Prekinete sve vrste downloada.
Ugasite sve programe koji komuniciraju sa drugim serverima, npr. "chat" programe.
Proces merenja brzine Internet protoka predstavlja jednostavan algoritam downloada. Na ovoj stranici pritiskom na dugme "Start" započinjete download fajla veličine 512 KB. Telenor aplikacija meri vreme potrebno da celi fajl preuzmete u web browser svog računara. Prostom matematikom se dolazi do brzine protoka po sekundi vremena.

Izmerenu vrednost brzine protoka treba uzeti sa rezervom.

Koristim mts-ov 3g internet, 10ak puta sam isprobao ovu aplikaciju i rezultat je max oko 700 Kbps.
Ali nekad je brzina i oko 100 Kbps.
U svakom slucaju ovaj internet je kao sto je neko rekao katastrofa. :-)
[ zderavko @ 22.08.2009. 20:05 ] @
Ko kaže da je loš internet, a?






[ owim @ 23.08.2009. 02:10 ] @
Sjajno! Je l' može neko da mi potvrdi da je imao blizu 7,2 Mbit/s, jer MTS na sajtu navodi da to podržava? Evo ne mora ni 7, nek bude 6 Mbit/s.
[ lukavoj @ 23.08.2009. 10:11 ] @
Ma to je brzina modema mislim da oni jos nisu stigli do 7.2Mb/s.
[ owim @ 23.08.2009. 11:07 ] @
^ Ne, vrlo jasno na sajtu piše da je to max brzina koju podržava MTS
mreža. Ja pitam za nečiju potvrdu, jer, eto, ponekad baš ne verujem
MTS-u. ;-)
[ lukavoj @ 23.08.2009. 14:37 ] @
Ma nije 100% pa ja kod mene,evo repetitor mi 100metara od stana, pa nema sanse toliko da izvuce...
[ zderavko @ 23.08.2009. 20:41 ] @
Neretko imam do 3 mbps, ali to traje par minuta pa se opet vrati na 2-2,5. To ti je ista fora kao ADSL 16 mbps.... aj cik probaj da koristis taj paket
[ owim @ 24.08.2009. 02:11 ] @
"Neretko imam do 3 mbps, ali to traje par minuta pa se opet vrati na
2-2,5. To ti je ista fora kao ADSL 16 mbps.... aj cik probaj da
koristis taj paket ;)"

Hoćeš da kažeš da Telekom / MTS dovode potrošača u zabludu i lažno se
reklamiraju? Znaš li ti koje su kazne za to? Opasne. Sigurno je samo
trenutna opterećenost sistema. :)
[ zderavko @ 24.08.2009. 10:03 ] @
Ne bojim se ja za Telekom... a i ni jedan provajder nema stavku "zagarantovan" protok ili brzina bilo da je kablovski, adsl, wireless ili neki drugi vid konekcije na internet, osim ako nije posebno naglaseno, a dodatno se placa. Mislim da trenutno sa bazne stanice moze da se izvuce oko 14 mbps, ali to kada bi samo ti koristio internet na toj stanici Modem, teoretski, moze da izvuce tih 7.2 ali retko kad ima odakle ili cak nikad. A sto se mene tice, sve sto mogu da uradim sa 7 mbps mogu i sa 2-3.

Sto se tice raklamiranja to je opet samo reklamiranje ... 8 od 10 zena je potvrdilo i tome slicno. Kada bih verovao svim reklamama i ocekivao tacno ono sto porucuju, verovatno bih sad bio drzavljanin neke druge, pravne drzave.

[Ovu poruku je menjao zderavko dana 24.08.2009. u 16:58 GMT+1]
[ bookey82 @ 29.08.2009. 12:54 ] @
Citat:
zderavko: Ko kaže da je loš internet, a?






U kom delu grada zivis i sa kojim modemom izvlacis tih 2 Mb/s?
I koliki ti je racun stigao za tih 88Gb. Sigurno preko 1000 eur.
[ bookey82 @ 29.08.2009. 13:13 ] @
Citat:
zderavko: Ko kaže da je loš internet, a? :)





Jos jedna stvar....recimo da imas najveci njihov studentski paket sto je 10gb za Master, A ti si ovde stavio 88.88Gb, znaci da si 78.88gb prekoracio limit....i dalje ako pogledamo mts-ov cenovnik za taj paket sto je oko 1 din po Mb sa pdv-om...78.88gb = 78.880 Mb nakon cega dolazimo do cifre od 78.800 din po racunu...

Znaci platio si racun za taj mesec 850 eur.

PRESTANI DA NAVLACIS LJUDE NA FORUMU, paket je los, i toplo ga NE preporucujem. a na ovakve postove tipa 2Mb/s ne obracajte paznju....
[ sanja2010 @ 29.08.2009. 17:00 ] @
Citat:
PRESTANI DA NAVLACIS LJUDE NA FORUMU, paket je los, i toplo ga NE preporucujem. a na ovakve postove tipa 2Mb/s ne obracajte paznju....

Paket jeste los nekima. I meni je radio 2 Mbps dovoljno cesto da mogu da kazem da nije los paket. To sto ima 88GB mozda samo znaci da covek nije resetovao log 9 meseci (sto se vidi po scroll baru).
[ bookey82 @ 29.08.2009. 17:46 ] @
pa ne bih rekao.....ovde se vidi log za 6 dana....i tu je ukupno 14 gb......znaci momak je za 1 mesec potrosio 88 gb. Samo neka nastavi da fura net na 2mb/s. a mi smrtnici cemo nastaviti da ga koristimo onako kako smo ga koristili i do sada....znaci na 200-300kb/s u najboljem slucaju.....photoshop je cudo... :)
[ sanja2010 @ 29.08.2009. 18:38 ] @
Moguce, ali ja i dalje kazem da negde i radi dobro. Vise doduse nemam modem pri sebi da vidim kako sada radi, pa da posaljem speedtest :)
[ zderavko @ 29.08.2009. 20:21 ] @
Iju, kuda ode ova tema...

Poenta odgovora i slika bilo je da argumentujem svoju tvrdnju kako meni radi 3G Internet... Signal mi varira od 1 do najvise 4 crte od 5 mogucih, a najcesce je na 2 crte koristeci iskljucivo umts mrezu. Na automatskom biranju uvek mi prebaci na edge jer je dosta jaci signal. I sa 1 i sa tih 4 crte mi je skoro identicna brzina download-a, a upload mi nikad ne prelazi 64 kbps. Log koji je prikazan na slici je od 29/06/2009 do datuma stavljanja slike na forum i sadrzi u sebi 418 sati konekcije na internet odnosno 89 GB prenetih podataka. Desava se naravno, da se i brzina preuzimanja menja, ali skoro nikad nije bilo ispod 512 kbps i mozda se par puta prekinula veza za to vreme koriscenja. I to je to.

Da imam mogucnosti da uvedem adsl ili kablovski internet svakako bih to ucinio, iz mnogo razloga. Ovako, odradjuje mi posao i 3G Net paket iako ima brojne mane, ali daleko od toga da je njesra, ne valja nicemu i slicno... bar meni. To je bila poenta, a sutra bih uzeo sbb net samo da mi jave da ima teh. mogucnosti
[ bookey82 @ 29.08.2009. 21:58 ] @
Koliki ti je racun stigao za Juli?
[ tdejo86 @ 01.09.2009. 10:48 ] @
Tri puta više podataka za prenos od 01.09.2009. kako za nove, tako i stare korisnike...

http://195.178.38.47/index.php...s/promena-u-surf-paketima.html
[ kandel @ 01.09.2009. 19:55 ] @
Citat:
tdejo86: Tri puta više podataka za prenos od 01.09.2009. kako za nove, tako i stare korisnike...

http://195.178.38.47/index.php...s/promena-u-surf-paketima.html


danas sam zvao KS da pitam da li ovo vazi i za stare korisnike.
neka mari(ja?)na posle provere potvrdila da povecanje vazi samo za one koji sklapaju ugovor pocevsi od 01.09 a ne i za stare korisnike...

opet su dobijene kontra informacije...

hoce li jos neko da saceka famoznih 15 minuta slusajuci onu glupu muziku pa da pita jos jednom?
[ zderavko @ 01.09.2009. 20:22 ] @
Promene idu i retroaktivno za sve Studentske i SURF tarife. Provericu sutra jos jednom, ali do sad su sve promene isle tako i tako je jedino logicno. Ako si bio u vojsci seti se one stare, logika i vojska su 2 razlicita pojma :)
[ DR83 @ 01.09.2009. 23:43 ] @
Ma dzaba im sve, da daju i 100gb za dz, kad im 3g mreza ne sljaka dobro, pogledajte samo koliko se ljudi zali ...

A da ne pricam o tome da bih trebao da se stresiram svaki mesec narednih godinu dana da ne dobijem racun na kojem ce biti iznos od nekoliko stotina hiljada dinara ...

[ bookey82 @ 04.09.2009. 04:43 ] @
nece sigurno da ti stiyu veci racuni....neces moci da napravis....sem ako ne skidas neke ogromne igre ili filmove....e sad ako vec nisi uzeo neki od njihovih bednih paketa, ja ti predlazem da uzmes neki dial up paket kod nekog, i veruj mi bolje i jeftinije ces proci od nas koji smo se zeznuli, i uzeli ove mts-ove pakete.
[ saleamd @ 10.09.2009. 12:09 ] @
Pozdrav svima,

Upravo proverio u Call Centru i potvrdili su mi da vazi kako za nove tako i za postojece korisnike /i Surf i Studentske pakete/, tako da sada svi imamo utrostrucenu kolicinu podataka koju je moguce preneti za istu cenu.

Sale
[ dzontra @ 17.09.2009. 19:00 ] @
Definitivno je tacno da je sada paket od 5 gb povecan na 15gb ,a to se moze videti kada modemsku karticu stavite u fon pa proverite stanje na *797#,
Poslednja stavka od 7 ili 8 brojeva je koliko vam je jos ostalo gb.
Meni pise jos 13gb,Zvaoi dobio potvdu.
Inace ,skroz sam iznenadjen da ljudima 3g tako slabo i sporo radi.Ja ovo ne bih menjao nikada.Stalan i cvrst protok ama bas na svakom mestu ....cak mi i edge sljaka extra!!!!

Poz
[ saleamd @ 18.09.2009. 11:04 ] @
Da, jeste extra - ako radi. Meni je net radio extra ~1.6 Mb/s u download-u, a od kada je povecana kolicina podataka u pretplati, tek mi je nesto brze od dial-up-a i povremeno ide do 300 kb/s. Svi zivi su uzeli net pakete, tako da je sada haos....

Pre je non-stop bio u HSDPA modu, a sada je stalno u UMTS modu i kada zaglavi, mozete da cekate da otvori stranicu kao preko dial-up-a pa i duze.

Ne preporucujem nikom ako ne mora da uzima posto je sada ocajan protok, naravno to zavisi od broja korisnika koji su trenutno nakaceni na 3G stanicu u zoni pokrivanja. Verovatno kod tebe nema mnogo korisnika, tako da je dobar protok.


Pozdrav,
Sale
[ cure126 @ 03.11.2009. 20:41 ] @
Ma ljudi, izgleda od stanice do stanice. Evo meni u Uzicu radi konstantno lose, a kad sam prbo u Novom Sadu i Subotici, radio ko zmaj, i to danima! Ovde se ovim budalama zalim mesecima i oni slezu ramenima, da bi mi sad zadnji put ovaj jedan u servisu priznao da je ovde "los hardver u baznim stanicama". mislim, sta reci... Nedo Bog da ih placamo po kvalitetu.
[ miki_250 @ 12.11.2009. 23:28 ] @
sve dok ne puste wi-max sa dobrom pristupnom mrezom povezanom....bacate pare :):)
[ batancev @ 13.11.2009. 09:05 ] @
je l' ima potrebe da se nesto cacka u podesavanjima ovog novog modema E1550 da bi se ubrzala veza (APN, ...)?


Citat:
miki_250: sve dok ne puste wi-max sa dobrom pristupnom mrezom povezanom....bacate pare :):)


samo kad si ti to nama rekao...
[ misterx381 @ 16.11.2009. 11:55 ] @
Mene interesuju kako oni tarifiraju ove pakete.
Naime ako pocnem da koristim internet 16-tog u mesecu da li mi je obracunski period naprimer od 16.11 do 16.12 ili je to pak na primer od 01.11 do 30.11?
[ dusan2309 @ 16.11.2009. 14:21 ] @
Citat:
misterx381: Mene interesuju kako oni tarifiraju ove pakete.
Naime ako pocnem da koristim internet 16-tog u mesecu da li mi je obracunski period naprimer od 16.11 do 16.12 ili je to pak na primer od 01.11 do 30.11?


Obracunski period je od 1.11. do 30.11.
EDIT: Za prvi mesec koriscenja se placa proporcionalno onome koliko si potrosio, a vec od sledeceg meseca placas uvek isti iznos bez obzira koliko si potrosio.

[Ovu poruku je menjao dusan2309 dana 16.11.2009. u 23:22 GMT+1]
[ owim @ 16.11.2009. 21:29 ] @
Iako budes koristio od 16.11, za novembar ces imati na raspolaganju
punis iznos GB za paket koje si izabrao, a platices samo pola meseca.
Ako i dalje postoji akcija, onda neces platiti, ali svejedno imaces
ceo paket bez obzira kojeg dana u mesecu potpises ugovor.
[ PCkonfig @ 01.12.2009. 09:18 ] @
Zanima me da li prebacivanje Mode preference u podešavanjima modema na GSM Only (pošto ne mogu da uhvatim konstantan HSDPA) utiče na tarifiranje protoka? Čitam po forumu da su nekima stizali veći računi od očekivanih zato što su menjali APN, pa nisam siguran da li i ova promena ima takve posledice. Hvala
[ Panta_ @ 01.12.2009. 10:04 ] @
Ne utice.
[ Aleksandar...93 @ 15.12.2009. 14:21 ] @
E, uzo je moj drug novi MTS 3G DATA paket al ima 6gb, jel su to povecali pakete ili...?
[ dusan2309 @ 03.03.2010. 10:15 ] @
Citat:
Aleksandar...93: E, uzo je moj drug novi MTS 3G DATA paket al ima 6gb, jel su to povecali pakete ili...?

Prosle godine su povecali pakete 3 puta:
Paket brucos obuhvata 3GB, kolega 6GB, apsolvent 15GB, a master 30GB.
[ vujce @ 22.05.2010. 13:56 ] @
savjetujem svima da prvo provjere iskustva drugih korisnika studenstkih paketa na ovom forumu!

Pogledajte koliko njih ima problem sa dodatno naplaćenim GPRS saobraćajem i koliko ih taj "povoljan" paket stvarno košta.

http://www.elitesecurity.org/t368121-6 i sl.

Savjetujem Vam u svakom slučaju da izaberete drugog provajdera, kod koga nema skrivenih troškova i jako loše (namjerno) koncipiranih ugovora. Telekom Srbije i dalje radi kao stari Telekom i nastoji da vam izvuče svaku paru iz džepa, "pupinizacijom", "zaokruživanjem" i sl.

Zamislite apsurd, kada su studeti bili primorani da pokrenu i facebook grupu ,, OSTECENI KORISNICI MTS-a "

Želim vam ugodno surforvanje, ali dobro pazite koga za provajdera birate da ne bi imali mjesečni račun u visini 18mjesečnih računa za FLAT internet.

PS računi oštećenih studenata se kreću u prosjeku od 90.000,00 do 170.000,00dinara ( bez ROMINGA i sličnih korisničkih grešaka ) za samo jedan mjesec.
Najviše su pogođeni korisnici paketa brucoš i kolega. Ostalima je vrlo teško prišiti prekoračenje, mada, ko zna!
[ gotti88 @ 06.10.2010. 16:55 ] @
Cao. Dali neko zna ukoliko u mozilli menjam IP adresu i ubacim neku americku IP adresu i ako preko nje posecujem normalno sajtove kao i obicno.
Dali se to moze odraziti na moj mesecni racun. Napominjem da sam korisnik MTS 3G interneta i do sada nisam imao nikakvih problema s njima.

Pozdrav.
[ Dr NIK @ 12.10.2010. 19:53 ] @
Hajde mi recite da li se isplati uzimati "Kolega" paket. Da li se mogu obavljati Skype razgovori sa ovime?

Ortak oce da uzima. On zivi kod Zire, na uglu Cvijiceve i Ruzveltove, u suterenu je. Mozda to utice na signal. Ima li neko ideje?!?
[ gotti88 @ 12.10.2010. 22:44 ] @
Hajde mi recite da li se isplati uzimati &quot;Kolega&quot; paket. Da li se mogu obavljati Skype razgovori sa ovime?<br>
<br>
Ortak oce da uzima. On zivi kod Zire, na uglu Cvijiceve i Ruzveltove, u suterenu je. Mozda to utice na signal. Ima li neko ideje?!?

[Ovu poruku je menjao espresso dana 13.10.2010. u 08:32 GMT+1]
[ Dennis @ 15.05.2011. 09:41 ] @
Pojavio se paket "Start". Korisnik ne mora biti student. Cena je 400 sa PDV, za 2 GB podataka. Mislim da je ovo najbolje ponuda do sada. Nadam se da će uskoro dati mogućnost vezivanja data paketa sa nekim drugim paketima. Za sada je to moguće samo na Biz Net mreži. Jeste tema bajata, ali verujem da će svima dobro doći ovakve informacije.
[ kandel @ 15.05.2011. 12:05 ] @
Istekao mi je dvogodisnji ugovor jos u decembru.
Prilikom sklapanja ugovora dobio sam motem ZTE MF622.

Hteo sam da raskinem ugovor i da sklopim novi da bih dobio novi bilo koji USB STICK modem. Koristim netbook sa ekranom 10" i malo mi je glupo da je modem (sa kracim kablom) maltene duzi od samog netbuka....

U poslovnici su mi rekli da mogu da raskinem ugovor i da sklopim novi ali u tom slucaju placam novi modem.
Nisam siguran da li sam dobio tacnu informaciju....

Da li neko ima slicno iskustvo, tj da li je neko sklopio 2 puta ugovor za studentski paket i dobio modeme oba puta?
[ bachi @ 15.05.2011. 12:23 ] @
kandel napisa:
> U poslovnici su mi rekli da mogu da raskinem ugovor i da sklopim novi
> ali u tom slucaju placam novi modem. Nisam siguran da li sam dobio
> tacnu informaciju....

Da, ako uzimaš modem bez ikakve ugovorne obaveze od 12 - 24
meseca. Ako potpisuješ ugovor sa novom ugovornom obavezom, onda dobijaš
novi modem dž na korišćennje.
[ majce22 @ 15.05.2011. 12:27 ] @
Zasto bi placao modem ako sklapas ugovor na 12/24 meseca? U tom slucaju je valjda 1 din.

Mene je zbunilo sto su mi rekli da za ove "nove" Surf pakete mora da se potpise na 12 ili 24 meseca ugovor. A mislila sam eventualno posto mi je istekao ugovor za studentski da ga otkazem,i u istom modemu uzmem samo novu karticu ali bez te duge ugovorne obaveze... valjda cu da resim i neki ADSL uskoro...
[ kandel @ 15.05.2011. 14:21 ] @
I ja mislim da bi trebalo da ide novi besplatan modem uz novu ugovornu obavezu, ali me je sluzbenica uporno ubedjivala da se novi modem placa po PUNOJ ceni.... (Subotica, stara poslovnica, plava sluzbenica)
I po meni je nelogicno, ali ajd'....

Ja bih rado obnovio ugovor za studentski paket sa novim modemom, i uzeo "novi" Surf paket bez vezivanja i bez modema.
Tada bih imao 2 modema i 2 kartice, taman i za sestru i za mene...

Svraticu do nove poslovnice za koji dan pa cu preneti dobijene informacije...

m:ts I'm damnin' it!...
[ Dennis @ 19.05.2011. 21:44 ] @
Koristim već par godina studentski paket. Ugovorna obaveza je istekla i juče sam potpisao novi ugovor, dobio modem za dinar i mesec dana za dinar uz ugovornu obavezu od 12 meseci. Prebacio sam se na paket start.
Inače, dobio sam informaciju iz Telekoma da je start tarifni dodatak za Biz net mrežu 150 megabajta. Malo sam se začudio, ali dobro...
[ kandel @ 06.06.2011. 19:14 ] @
Bio sam danas u poslovnici (Subotica, Korzo) i kazu da vise nije moguce sklapanje ugovora za studentski paket...
U ponudi imaju Start, Light, Easy, Classic i Pro pakete sa ugovorom od 1 god ili 2 god u zavisnosti od modema.
Ne moze samo kartica bez ugovorne obaveze i bez modema. :-(

I kaze sluzbenik da ukoliko zelim da raskinem ugovor za studentski paket onda da ponesem i modem jer ce ga kolega koji radi raskide ugovora "mozda" traziti nazad......
?????
[ saleamd @ 09.06.2011. 08:35 ] @
Citat:
kandel: Bio sam danas u poslovnici (Subotica, Korzo) i kazu da vise nije moguce sklapanje ugovora za studentski paket...
I kaze sluzbenik da ukoliko zelim da raskinem ugovor za studentski paket onda da ponesem i modem jer ce ga kolega koji radi raskide ugovora "mozda" traziti nazad......
?????


Ne mogu traziti modem nazad, jer ko je potpisivao ugovor platio je odredjenu sumu za modem, te je odmah postao vlasnik istog.

I da, da li mozda neko zna, pretpostavljam da je moguce, da li postojeci korisnici mogu menjati tarfine pakete na jaci/slabiji u okviru Studentske tarife?

Hvala unapred na odgovoru
[ Aleksandar...93 @ 09.06.2011. 09:48 ] @
Moguce je da promenis tarifni paket na vise, ja sam prvo imao 2gb (posle promene tarifa 6gb) i sad sam preso na 15gb. Mozete se uvek vratiti na tarifni paket sa kojim ste potpisali ugovor (u mom slucaju 6gb)

PS - nekad mi je ovaj net radio mnogo jadno, sad radi lagano na 3 mbit/s.
Pozdrav
[ saleamd @ 11.06.2011. 10:51 ] @
Citat:
Aleksandar...93: Moguce je da promenis tarifni paket na vise, ja sam prvo imao 2gb (posle promene tarifa 6gb) i sad sam preso na 15gb. Mozete se uvek vratiti na tarifni paket sa kojim ste potpisali ugovor (u mom slucaju 6gb)

PS - nekad mi je ovaj net radio mnogo jadno, sad radi lagano na 3 mbit/s.
Pozdrav


Ok. I ja sam menjao paket sa 15GB na 3GB, koliko je sada. Pitanje je bilo da li moze da se menja sada, posto vise ne mogu da se sklapaju ugovori za Studentske pakete...
Pozz