[ villi @ 24.10.2008. 12:21 ] @
Dali neko ima ovu kameru i kakva su iskustva?
[ petko83f @ 11.01.2009. 22:53 ] @
Generalno, evo ovakva je, (ovaj tekst sam ostavio na itsvet-u u komentarima): "Pakovanje: kamera, baterija 640 mAh, punjac/adapter(kablovi), a/v kabl. Sama kamera me je odusevila zumom i stabilizacijom slike, 16:9 nije crop od 4:3 formata, ok se snalazi u slabo osvetljenom, (lampica moze da posluzi do 1,5 m), zaista brzo fokusira (sem kada je tamno), efektno smanjuje sum(a ima i stereo mikrofon koji prati zum), kvalitet snimka je dobar iako ima efektivnih 370.000 pix u 16:9 formatu. A mane recimo, ne mogu lepo da je smestim u dlan(ali to stvarno iritira ponekada), coluor night mode ima jedva 2fps, ne znam sto su ga stavljali. sitnica: polugica poklopca objektiva se otvara/zatvara u suprotnom smeru od poklopca, cudno je, i uvek zaboravim na nju. NV-GS80 mi je lepsa, ali sam od pocetka zadovoljan sa ovom kamericom. Znaci, kvalitetan Point&Shoot sa dobrim snimkom i jos nekim dodatcima. " Skoro sam snimao neki deciji koncert u hali, scena je bila osvetljena sa po dva para reflektora, snimak sam pustio na LCD tv-u od 100cm, i da, posto sam bacio to na dvd kvalitet nije bas bio ocaravajuci (na manjem tv-u bi valjda bila manlo manje pixelasta slika), ali me je odusevilo sto je imala veoma slicne boje i malo je bila tamnija slika od snimka koji je cika pravio na nekoj 3CCD kameri. Da dodam da sa ovom vecom baterijom (bas strci iz kamerice, cak i kad se izvuce EVF) izguram 3 sata zezanja sa kamerom, snimanje, capturing, znaci stalno je u nekoj akciji :) , bitno je jer kada radi jednu stvar bez uklj\isklj potraje malko duze baterija. Jos neke sitnice: kada odjednom predje na neki tamniji kadar, na sekundu padne framerate, i jedino tada malo uspori fokusiranje. OIS doosta znaci , ali nije svemoguc ako neko ima bas drhtavu ruku.
Ako zatreba jos nesto, pitajte...