[ tweeester @ 11.11.2003. 16:43 ] @
Mreza ima domain controler na Win2000 i u mrezi su bili 2000 i NT40, od skora se nalazi i nekoliko XPPro masina u mrezi. Javio se problem da ne mogu da pristupim jednoj XP masini sa Win2000 masina. Ostalim XP masinama pristupam bez problema. Ovaj problematicni XP je instaliran i podesen potpuno isto kao i ostale XP masine i ostale XP masine mu pristupaju bez problema ali Win2000 kaze nesto tipa "the trusted relationship between this workstation and primary domain failed". Ima li neko ideju sta bi moglo biti? Problem se javlja cak i kada se na Win2000 ulogujem kao domain user koji je administrator na problematicnom XP-u tako da access rights verovatno nije problem.

S druge strane ovaj problematicni XP pristupa svim masinama bez problema.

p.s. Pod "pristupom" mislim na jednostavno otvaranje kompjutera u WindowsExplorer-u da bi se videli share-ovani folderi, printeri i ostalo...
[ tweeester @ 11.11.2003. 17:15 ] @
never mind, resio sam problem mada nisam siguran kako je doslo do toga. Na neku foru mi je XP bio u domenu (jer sam mogao da se logujem na domain accounts) ali nije ga bilo na domain controler-u kada se pogleda computers folder u active directory ... ko bi ga znao, M$ je to ...
samo sam na masini ponovo prosao postupak za pridruzivanje domenu i sve je proradilo.