[ Man-Wolf @ 27.10.2008. 12:16 ] @
Postovanje,

nisam siguran da je ova tema bas za ovaj forum i ukoliko nije, stvarno se izvinjavam i zamolio bih moderatora da je premesti na prikladan forum.

Naime, imam sledeci problem: Posto primam neke uplate na MoneyBookers racun, naravno te uplate prosledjujem na moj devizni racun kod Banke Inteze. I svaki put je sve prolazilo ok, osim sad. Posle dve i po nedelje, novac nije stigao do mog deviznog racuna. Odlucio sam da odem do banke, da saznam o cemu se radi. Konverzacija je isla ovim tokom:

- Ja: Dobar dan, zanima me koliko je potrebno da pare iz inostranstva stignu na moj devizni racun?
- Radnica: Pa do 5 radnih dana.
- Ja: Aha, pa znate kako, ja imam problem, posto je proslo vec vise od 10 radnih dana, a novac nije stigao.
- Radnica: A odakle ste izvrsili transfer novca?
- Ja: Preko Moneybookers-a
( Ovde ide kraca pauza od nekih 5 sek. Radnica me gleda cudno (kako je neko pre pomenuo - Pogled hindu krave) i nakon toga, razgovor se nastavlja )
- Radnica: Aha, pa dodjite vi u ponedeljak (tj. danas) i donesite potvrdu o transakciji, kako bi kontaktirali banku u Novom Sadu ( ?! ), posto je verovatno doslo do nekog problema u prenosu.
- Ja: Hvala puno, Dovidjenja.

I evo dodje ponedeljak i ja odem na MoneyBookers da vidim sta mogu da odstampam. Medjutim, jedino sto sam nasao, jeste, "Istorija transakcija", koji moze da se preuzme u Excel formatu. Preuzeo sam ga i odstampao, medjutim, nisam siguran koliko je ovo sigurna potvrda transakcije, jer sam ovako nesto mogao i sam da napravim... Tako da me zanima, ako je neko malo upuceniji u ovu temu, da li ima ideju sta i kako dalje da radim? Na moneybookers-u stoji da je transakcija uspensno izvrsena ....

P.S. Sad idem do banke, mada ne verujem da cu nesto da uradim sa ovim odstampanim Excel-ovim dokumentom ...

Unapred zahvalan,

Mihailo Joksimovic
[ anon115774 @ 27.10.2008. 18:12 ] @
Citat:
Man-Wolf: - Ja: Dobar dan, zanima me koliko je potrebno da pare iz inostranstva stignu na moj devizni racun?


Prvo, ovo je pitanje upuceno na totalno pogresnu adresu. Ne moze banka koja prima novac da ti kaze koliko ce trebati da on stigne iz prostog razloga sto to zavisi iskljucivo od banke koja salje i banaka preko kojih idu transakcije. Zato je i sva ostala konverzacija isla tokom kakvim je isla :)

Sve u svemu da bi banka koja prima novac mogla bilo sta da proveri neophodno je da dostavis swift potvrdu koju moze da izda banka koja je poslala novac. Drugi nacin ne postoji.

Sluzba za medjunarodni platni promet se nalazi u Novom Sadu.
[ Man-Wolf @ 27.10.2008. 18:26 ] @
@Informer - Hvala na veoma brzom odgovoru :-)

Citat:
Informer: Prvo, ovo je pitanje upuceno na totalno pogresnu adresu. Ne moze banka koja prima novac da ti kaze koliko ce trebati da on stigne iz prostog razloga sto to zavisi iskljucivo od banke koja salje i banaka preko kojih idu transakcije. Zato je i sva ostala konverzacija isla tokom kakvim je isla :)


Znas kako, stvarno nisam imao pojma ko to zna, a i bio sam malo iznerviran jer prosli put je sve bilo ok posle par dana, a sad proslo dve nedelje i nista ...


Citat:
Informer
Sve u svemu da bi banka koja prima novac mogla bilo sta da proveri neophodno je da dostavis swift potvrdu koju moze da izda banka koja je poslala novac. Drugi nacin ne postoji.


Znas kako, stvarno sam procesljao ceo MoneyBookers i jedino sto sam nasao jeste tzv. "History", gde stoji samo lista obavljenih transakcija, koje po meni (laik sam u ovoj oblasti, zato i kazem - po meni) i nisu neka potvrda ...



Citat:
Informer:
Sluzba za medjunarodni platni promet se nalazi u Novom Sadu.


Ok, onda mi je jasno zasto je pominjala Novi Sad. Hvala :-)

Uglavnom, bio sam danas i odneo ovu potvrdu. Sve u svemu, ispostavilo se da je novac bio, da kazem, blokiran, zato sto je drzava donela neki zakon da valjda sve uplate iz inostranstva moraju da se proknjize il sta vec. Nakon toga sam potpisao neki papir, gde sam izjavio razlog uplate i da cu i dalje da primam pare tim putem (Dace bog :-)) ).

Tako da, ako se jos neko nadje u ovoj situaciji, a laik je kao ja, da zna o cemu se radi :-))

Jos jednom, hvala Informeru na odgovoru

Pozdrav,

Mihailo Joksimovic
[ anon115774 @ 28.10.2008. 12:14 ] @
Jeste, ako primas novac od pravnog lica moras da potpises izjavu zbog cega ti je stigao taj novac.
[ Man-Wolf @ 29.10.2008. 00:01 ] @
Pa ok, skapirao sam to, ali i dalje mi nije jasno, zasto prosli put nije bilo ovakvih problema ?!

P.S. Jos uvek nisu "proknjizene"/"rasknjizene"/sta god pare, tako da opet sutra moram da idem, a sluzbenica mi je rekla da ce najkasnije danas biti ... :-)