[ Igor Stefanovic @ 27.10.2008. 15:30 ] @
Pre svega pozdrav svima,
interesuje me kome se obratiti ukoliko je sajt oboren, "hakovan" od strane Telekom ADLS korisnika?!

23/10/08 18:22 doslo je do obaranja nekoliko sajtova jedne firme koji se bave hostingom... Doslo se do saznanja IP adrese korisnika (IP: 79.101.185.178).
Sutradan (24/10/08 14:10 ) napad je ponovo pokusan, cak se i poigravao sa formom za narucivanje (Narucio je domen i hosting "www.7777933337.net", kao sto se i potpisao "Hacker by 7777933337") i tu je zabelezena ista IP adresa.
Odlucio sam da kontaktiram Telekom na email koji su naveli za prijavu spama i ostalih gluposti... Kako bi se preduzelo nesto povodom ovoga, opomena ili nesto slicno...

Odgovor je bio da oni ne mogu nista da preduzmu ukoliko neko ne tuzi, pa ce oni te podatke proslediti sudu...

Citiram:
"..., ali Telekom neće ništa preduzeti za prekršaje ove vrste bez Vaše tužbe sudu."

Iskreno, nemam nameru da se vucaram po sudovima zbog ovoga, ali sam siguran da ce ponovo pokusati da obori sajtove... Ne samo ove, nego i neke druge...
Verujem da ovo nije prvi slucaj, i da ih je bilo 10000x do sad... Ali ne moze se stalno ostati na ovome!

Koji je vas predlog, sta preduzeti povodom ovoga?

[Ovu poruku je menjao SmilieBG dana 28.10.2008. u 17:04 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 27.10.2008. 15:48 ] @
A zasto bi Telekom trebao da veruje tebi na rec i da izigrava sudski organ?

I zasto insinuacije da je "obaranje tudjih sajtova LEGALNO u Srbiji" samo zato sto je Telekom trazio da podneses prijavu/tuzbu?

Ja bih pre rekao da je sasvim normalno da se policija i sudovi bave utvrdjivanjem krivice i eventualnim sankcijama a ne nekakvi telekomunikacioni i internet operateri.

Citat:
Iskreno, nemam nameru da se vucaram po sudovima zbog ovoga,


Aha, ali bi da "legalno" mozes sa e-mailom da ugasis neciji nalog, jel' da? :)
[ Milan Gligorijevic @ 27.10.2008. 15:56 ] @
Šta bi po tebi Telekom sada trebao da uradi?

Citat:
Iskreno, nemam nameru da se vucaram po sudovima zbog ovoga, ali sam siguran da ce ponovo pokusati da obori sajtove

Pokušaće tvoj, pokušaće još koji i dokle tako? Dok se neko ne iscima i reši da prijavi slučaj ili dok mu ne dosati. Učini i sebi i drugima i podnesi tužbu. Nemoj da te mrzi
[ SmilieBG @ 28.10.2008. 16:05 ] @
Promenio sam naslov teme, jer nije bio odgovarajuci.

Jedino sto mozes jeste da podneses zvanicnu zalbu.
Iskreno ne verujem da ce ista sa tom zalbom da ucine, ali je to jedino sto ti mozes da uradis.

Ako se skupi vas 20-30 sa istom zalbom, mozda nesto i urade :-)

Poz,
Sale
[ Igor Stefanovic @ 28.10.2008. 16:18 ] @
Upravo to, kad bih znao da ce se nesto preduzeti povodom toga, podneo bih tuzbu...
No dobro, videcemo sta ce se dalje desavati.... Pozz
[ obucina @ 01.11.2008. 12:26 ] @
Prijavi ga policiji, i videces kako ce stvari da se razviju. Istina je, ne moze Telekom, po zakonu, da tebi daje neke sluzbene informacije, ili da postupa po tvojoj prijavi. Prijavi tipa policiji, predoci dokaze i prica krece jednim sasvim ozbiljnim tokom. Zakon i inistitucije rade kada smo u pitanju mi smrtnici. Oni kada prime prijavu moraju da postupaju po njoj. A ti imas dokaze, imas provajdera, haker ce na*e*ati (minimum zaplenjen komp i sve u vezi sa njim sto ima u stanu) + sudjenje.

[Ovu poruku je menjao obucina dana 01.11.2008. u 16:32 GMT+1]