[ Brdja @ 12.11.2003. 07:54 ] @
Imam onaj najprostiji model Panasonic bežičnog telefona KX-TC1200BGB. I par puta sam primetio da mi neki komšija "krade" vezu. Prođem ja pored baze, a na bazi LED svetli kao da je uključena slušalica, a ona kod mene u ruci isključena. Uključim slušalicu, i ne dobijam nikakav signal. Podignem slušalicu "žičanog" telefona, kad, tamo neko priča. Ne budem lenj, ap iz baze izvučem telefonski kabal i na "žičanom" čujem "cak", kao kad prekinem vezu.

Skratio sam antenu na bazi i sad čekam da vidim da li će se ponoviti... Interesuje da li postoji neki drugi način da onemogućim komšiju da mi "krade" telefon?
[ broker @ 12.11.2003. 08:32 ] @
Imam par KX-TC1200YGB. Evo upravo sam probao. Da bi slusalica jedne baze mogla da se koristi na drugoj mora prvo da se stavi na bazu i kad kratko pisne, baza i slusalica su razmenili identifikacijoni kod. Tek tada ta slusalica moze da radi sa bazom a ona druga slusalica vise ne moze da se koristi.

[ Brdja @ 12.11.2003. 21:43 ] @
Znam i ja za tu foru sa ID kodom. To se dešava i kada iz slušalice na kratko izvadiš bateriju. Ali znam šta sam video i čuo. Pa se još više čudim...
[ broker @ 13.11.2003. 12:23 ] @
ma znam sam d to treba da radi pa sam zato i probao da znas da radi bas sa tim modelom. E sad kako je taj tebi uspeo da udje u vezu... pojma nemam... valja pitati u nekom servisu.
[ Acidy @ 13.12.2003. 00:45 ] @
Taj telefon ima mnogo slab sistem zastite od prisluskivanja i kacenja na tvoj broj
zameni ga nekim novim modelom Npr:KX-TG 2214