[ Blue82 @ 30.10.2008. 17:55 ] @
Posto naziv nije bas naj jasniji o cemu se radi? Napravio sam modul za stampanje. Radi na sledeci nacin. Uzima podatke i upisuje ih u picturebox i dobijam print preview. Kada se popuni jedna stranica, picture1.image se salje na stampu, zaim brise slika u picture1 i nastavlja se popunjavati i tako za n strana. Sve to lepo radi samo na kraju u print preview se dobije naravno samo slika jedne tj poslednje strane a bilo bi dobro da tu ubacim slike svih strana mada nije neophodno ali lepse ce izgledati. Zamislio sam da to uradim na sledeci naci. Kod ostaje isti, znaci iscrtava sve u picturebox i kada ide na novu stranu umesto na stampu, negde bih trebao da zapamtim picrure1.image tj sliku te strane i tako do n. Posle kada je sve gotovo i idem na print samo ponovo ucita zapamcenu sliku po sliku i salje na stampu. Znaci pitanje je gde bih najlakse mogao da skladistim te slike? Velicina A4 i moze ih biti mnogo jer naravno moze biti mnogo strana. Molim za sugestije!
[ Blue82 @ 30.10.2008. 20:20 ] @
Pao mi je na pamet jedan naci pa mozda nekome pomogne a ako neko u medjuvremenu ima elegantnije resenje slobodno ostavite post. Pomocu SavePicture snimim svaku sliku u neki folder i posle jednu po jednu ucitavam i ubacujem u picturebox i to bi bilo to.
[ Aleksandar Ružičić @ 30.10.2008. 21:08 ] @
a mozes umesto u fajl da ih cuvas u memoriji u jednom nizu, verovatno ce ti biti mnogo jednostavnije...
[ Blue82 @ 30.10.2008. 23:00 ] @
Vec sam napravio onako ali za ubuduce, kako da ih stavim u memoriju u nizu? Nije mi trenutno ni u malom mozgu na cega mislite.
[ Aleksandar Ružičić @ 30.10.2008. 23:35 ] @
recimo:
Code:

Dim pages() As StdPicture
Dim numPages As Long

Sub AddPage( page As StdPicture )
  Redim Preserve pages( 0 to numPages )
  Set pages( numPages ) page
  numPages = numpages + 1
End Sub

i onda samo pozivas AddPage( Picture1.Picture ) kad hoces da sacuvas sliku...
[ Blue82 @ 30.10.2008. 23:48 ] @
Zanimljivo resenje i vrlo elegantno... Nisam jos probao ali ovako logicki kada pozivam snimljenu sliku to je
npr?
Code:

pages(1)
[ Aleksandar Ružičić @ 31.10.2008. 00:30 ] @
indexi ti krecu od 0, tako da ti je prva slika 0 a poslednja numPages - 1
[ Eurora3D Team @ 31.10.2008. 01:36 ] @
@Aleksandar Ružičić
Opet si kucao bez VB-a :)
Kod je ok, jedino treba da ide = posle Set
Code:

Set pages(numPages) = page
[ Aleksandar Ružičić @ 31.10.2008. 13:18 ] @
typo :)

a vb6 nemam vise, nazalost :/