[ nicolas @ 31.10.2008. 18:51 ] @
Cao,

imam dva pitanja.

Prvo je vezano za 'Security level' opciju. Zelim da ukljucim da mi telefon pri svom paljenju trazi sifru kako bi mogao da se koristi (dakle ne PIN code, nego Phone code). Nasao sam tu opciju, medjutim kada pokusam da Security level postavim za 'phone', trazi mi Security code. Telefon sam pre neki dan uzeo u VIP-u (u okviru postpaid paketa) i nisam nista podesavao jos uvek. Prvo sto mi je palo na pamet je da su smradovi u VIP-u postavili neki kod za pristup (iako o tome nema nigde nista napismeno). Pozvao sam call centar, javila se devojka kojoj za 10 minuta nisam uspeo da objasnim sta tacno hocu. Pitao sam se da li pricam spanski mozda (koji do duse nikad nisam ni ucio). Na kraju sam digao ruke i zavrsio razgovor, jer sam shvatio da gubim vreme. Pokusavao sam sve moguce varijante: cetiri jedinice, cetiri nule, 1234, 8 jedinica, 8 nula... sta sve nisam probao, ali ne vredi. Na sajtu Nokie nema nikakvih predefinisanih kodova i ne znam sta vise da pokusam. Ima li neko ideju?

Drugo pitanje je vezano za Bluetooth. Kada odem na Paired devices, pa na New (da pretazi uredjaje koji su u dometu), lepo vidi moj drugi mobilni. Medjutim kada pokusam da mu pristupim trazi 'passcode'. Na tom Samsungu sam sklonio sve sifre za pristup i ne vredi, dok moj drug tom istom Samsungu sa svojim mobilnim moze da pristupi bez problema. Sa svoje Nokie probao sam opet sve moguce kombinacije: nule, jedinice i tako redom i uvek odbija kod. Cak sam se vozio u gradskoj 25-ici gde ima onaj Bluetooth Bus i gde su sami napisali da je pristupni kod 1111. Lepo vidi Bluetooth u busu, ali kad hocu da "uparim" telefon i ukucam 1111, odbija mi kod. Jel problem u telefonu? Ne znam sta vise da radim?
Hvala unapred.
[ gti2 @ 31.10.2008. 19:55 ] @
Za Nokiu bi trebalo da je kod 12345
[ nicolas @ 31.10.2008. 20:09 ] @
Probao... nece
[ gti2 @ 31.10.2008. 20:57 ] @
Onda lepo odnesi telefon u Vip-ovo predstavnistvo u kojem si ga i kupio pa neka ga oni podese.Imas garanciju,zar ne?
[ nicolas @ 31.10.2008. 21:14 ] @
Naravno... telefon je uzet pre par dana.
Nego mi obaveze ne dozvoljavaju da odem sad do njih, posto sam uzeo telefon u VIP-ovom predstavnistvu u Knezu, a put me u skorije vreme, tamo ne navodi. Videcu da nesto iskombinujem... samo vise pizdim od svih ovih mobilnih operatera... izmenjao sam sva tri... i ne znam koji je od koga goril.
[ skymobile @ 06.11.2008. 23:59 ] @
1) Security code na Nokia telefonima je po defaultu 12345. Ako nije taj onda je promenjen od strane korisnika, svesno ili nesvesno.
2) Kod uparivanja uredjaja nesto ne radis kako treba.
[ ksalol84 @ 12.02.2009. 20:21 ] @
Da ne otvaram novu temu, da se nadovežem na postojeću.
Imam i ja jedno pitanje u vezi ovog tel.
Radi se o tome da gmail na njemu neće da šalje poruku, a hoće da skida poštu.
Zna li neko o čemu se radi?
Još da dodam da sam automatski dobio podešavanje parametra e-mail-a od telenora.
Molim ako je neko imao sličan problem da napiše kako ga je rešio, ili ko koristi gmail na ovaj tel, da napiše parametre ovde.
Hvala...
[ ksalol84 @ 13.02.2009. 15:37 ] @
Imam još jedan problem.
kada pokušavam da pokrenem operu mini,
ili neku drugu aplikaciju, dobijem error-subscribe to packet data first.
Šta li mu to znači?
Pomagaj te ljudi.
[ jorgos @ 13.04.2009. 08:37 ] @
i ja bih pitao ovde nesto a da ne otvaram novu temu...
zasto mi nokia 2630 dozvoljava da kada odgovaram na poruku imam samo 70 karaktera u prvoj poruci i odmah prelazi na drugu...?
hvala
[ Catch 22 @ 13.04.2009. 10:28 ] @
^ Nemoj da koristiš naša slova (šđčćž) u porukama, pa ćeš moći da šalješ duže poruke

*Standard 7-bit encoding = 160 slovnih znakova po poruci
**8-bit encoding = 140 slovnih znakova po poruci
***16-bit encoding = 70 slovnih znakova po poruci (ovo važi za naša slova)

[ jorgos @ 13.04.2009. 11:39 ] @
hvala puno, nisam imao pojma a taman je poceo da mi se svidja T9...
[ operic @ 17.07.2009. 20:44 ] @
jes da je proslo nekoliko meseci, ali ... :D

mozes ti da koristis t9 i bez nasih slova, tj da 'naucis' telefon da koristi nove reci koje mu definises (kada kliknes na spell). posle toga je dovoljno da jednom-dvaput kliknes na zvezdicu i on ce da izabere sledecu rec u nizu, koja je uglavnom ona koja ti treba :)

nego, mene zanima da li postoji mogucnost da se skroz iskljuce nasa slova u porukama, tj da se samo po potrebi ukljucuju?