[ soma @ 12.11.2003. 10:31 ] @
Evo odlicnog flash image faila koji prepravlja nokiu 3310 (koja je svima vec dosadila sa svojim klasicnim menijem) u 3325i, koja ima potpuno drugaciji i raznovrsniji meni.
Postupak flashovanja je standardan (Rolisom ili nekim drugim flasherom ubacite flash i onda Jordiko ili Knockom ili Eprom toolom izvrsute Update faid, Softvare reset i Clear SP loks). Kad se upali gle cuda ono sto je bilo bjelo to je crno i obrnuti (samo slovo i u imenu 3325i znaci invert) a tek tonovi ima 70 -ak razlicitih tonova tira Simpsons, Offspring, Pink i mnogi drugi. Sav meni je na interesantan i puno bolji nacin animiran i prosiren tako da ima puno vise opcija. Sve ostalo provjerite sami. Flash fail skidate na adersi http://www.unlockeasy.com (mislim da je jos u meniju Latest downloads a ako nije idite na downloads pa nokia pa flashes). Pozdrav!
Kod mene vec tri dana radi odlicno sa izuzetkom sto se ne moze igrati igrica Space Impact i jednom mi se blokirao od puno cackanja pa sam mu morao odraditi ponovo Update faid, Softvare reset i Clear SP loks i sve super funkcionise.
[ vladamob @ 12.11.2003. 15:13 ] @
al je z**ban onaj sajt a ja nevidim da ima prevod sajta na english..........
ajd posalji flash na [email protected] ako nije problem
[ soma @ 13.11.2003. 09:42 ] @
Evo direktan link l http://www.unlockeasy.com/modu...0%20a%20Nokia%203325i%20v.0.95 i samo kliknete na descargar este archivo ahora, i krece download. Pozdrav
[ vladamob @ 13.11.2003. 14:43 ] @
Ma ovo je mnogo sra**nje flash...guta bateriju ko lud i jako je zeznuto za koriscenje...jel ima neko noviji flesh za 3310 npr 5.87 ili tako neki..
[ soma @ 14.11.2003. 12:23 ] @
Iskljucis sat sa Screen Savera i sve je normalno. Nista vise ne trosi batriju nego prije kad su ukljucene iste ili slicne opcije.
[ Dejan Matijevic @ 14.11.2003. 16:10 ] @
Probao iz radoznalosti... glupost

ne svidja mi se sto je inverzno, a i svako malo poblentavi... jedino su melodije dobre, a to se moze izvesti i bez toga

[ soma @ 14.11.2003. 17:40 ] @
To je ipak pionirski pokusaj-Bice bolje. Ali ipak sluzi svrsi i zanimljivije je jer je onaj klasicni meni stvarno prep***io. Ali kod mene se desilo da nije invert nego normalno (a stvarno ne znam sta sam cackao i sada je jos bolje). Pozdrav
[ legija @ 14.11.2003. 19:20 ] @
Eh, vi se tek sada igrate . . .
Nekad, pre jedno godinu dve, i bilo je "cool" imati modifikovan soft u DCT3 nokijama.
Sad vec vise nije, ja sam prestao da se gram vec odavno.
Mozda, da napravim 3610 fles sa srpskim i hrvatskim? Jel neko spreman da plati?
[ Maniac @ 14.11.2003. 22:23 ] @
E ja bi da se igram sa softv.
sa cime se on modifikuje i da li je to zeznuto ciniti?
npr hteo bi da menjam datum proizv. ono kad se ukuca *#0000# i npr da mi pise v 5.89 ili tako nesto
jel moguce i kako tj cime?
[ NBG @ 15.11.2003. 00:55 ] @
Legija sto da pravis kad mozes da ubacis fles od 2100 puta 2 (4 mb) i to radi-jeste da nije3610 meni ali ko te pita:)
[ legija @ 15.11.2003. 20:59 ] @
Citat:
NBG:
Legija sto da pravis kad mozes da ubacis fles od 2100 puta 2 (4 mb) i to radi-jeste da nije3610 meni ali ko te pita:)

Sto je najzanimljivije, treba ga samo jednom otflesati, dakle nema potrebe upisivati dva puta. ja cak nisam morao upisati ne eeprom, to nikako da skontam.
Nije to to, ja naravno imam PPM sa Srpskim, ali hocu da ga naplatim.
Cijeli dan posla, nije to malo. :)
[ Dejan Matijevic @ 16.11.2003. 13:10 ] @
@Legija

Ajd napravi jedan PPM za 8210 sa Albanskim ;-) imam mušteriju koja dobro plaća

[ Maniac @ 16.11.2003. 19:47 ] @
@ legija
kako da se prepravi softv. za 3310 da bi kad se ukuca *#0000# pisalo neki drugi datum proizv.i verz.softv.?
[ jomaker @ 16.11.2003. 20:01 ] @
Mozda najkompletniji je PPMEdit

A pokusaj sa nekim editorom da potrazis to sto ti ispise na ekranu,
dobar je i NokHex :-)
[ vladamob @ 17.11.2003. 16:44 ] @
kako bi se to trebalo izvesti?
[ ognjenr @ 19.11.2003. 05:29 ] @
Probao sam da sa PPM Edit ubacim neke nove melodije u flash 5110 i izbrišem stare, medjutim kada god sam takav flash ubacio u tel pri uključivanju mi se pojavljuje Contact service. U čemu grešim !?
[ jomaker @ 25.11.2003. 22:24 ] @
pa postoji nekoliko sitnica na koje trebas da obratis paznju :-)
kao prvo ne diraj nista sto neznas za sta sluzi :-))

Ustvari sa PPM Managerom izbaci poneki jezik iz fls-a, cisto da napravis malo mesta!
zatim polako brisi stare pesme, pa onda ubacuj nove, mislim da mi ja na 5110 bilo stalo 64 naravno da su bile i duze od obicnih, takodje promeni i SMS melodije!

Zatim crtaj menije, bar duplo veci mogu biti, a FAVORITES, pa Securiti Code na messages inbox, promenjen redosled istih :-b

Mislim da negde mozes naci 5110_jozi.zip :-) ne skodi....

A i 3310 u 3315 pa isto izmenjen, ....
[ ognjenr @ 25.11.2003. 23:36 ] @
Obrisao sam SVE melodije i SVE jezike sem srpskog i ubacio melodije iz dotičnog flash fajla (jozi...) koji su manji od 6 kb (jer mi se u suprotnom blokira program i zatvori) i opet isti problem, u stvari čim promenim jednu jedinu melodiju meni telefon posle fleširanja izbaci contact service koji više ne mogu da rešim, da ne pričam o redosledu menija koje ne bih ni u snu znao da promenim...
Ukoliko možeš da u standardnom flash fajlu promeniš melodije i sms alarme molim te pošalji mi taj fajl na [email protected]... ili bar napiši postupak kako da rešim ovaj (za mene) ozbiljan problem

HVALA!!!
[ jomaker @ 27.11.2003. 19:45 ] @
Udjes u PPM Manager ucitas fls i explode(iras) text chunk
imas txt pfajlove gde izbaci sve sem SERB (ostavi i engl pleasee),
i u drugi isto, sad to lepo vratis u fls pa onda jedan Update ALL CRCs,
da bi to sve ferceralo, pokusaj sad s tim da flesujes telefon,
pa sredi i FAID i sve ono...
Ako radi Ides dalje, a ako ne iz pocetka dok ne proradi!!!!
u PPM Edit ucitas fls, pa na ringtones malo brisi malo ADDuj,
ne preteruj prvo samo zameni sve, a kasnije ces vec koliko moze!
Naravno snimi menjan fls pod drugim imenom i to fleshuj!
pa sredi i FAID i sve ono...

A onaj Jozi, :-) to sam ja pravio :-)