[ izida @ 01.11.2008. 10:51 ] @
imam problem sa konfiguracijom starom dva dana,kupio sam racunar,doneo ga kuci,podigao sistem,instalirao drivere i prilikom pokusaja da upalim komp izbacuje mi plav ekran sa porukom da je problem nastao zbog novog hardware-a i software-a,ova poruka mi nije bila strana zbog toga sto sam to isto imao i na proslom racunaru,odneo sam ga u servis i zamenili su mi HD posto je on bio problem.
medjutim,ovaj nov je totalna zagonetka,posto se to desilo sa glanc novom masinom,odneo sam ga u radnju i oni su mi dali nov racunar,dodjem kuci,opet ista procedura,podignem sistem...i OPET plav ekran...
jel ima neko neko ideju u cemu je problem
Socket AM2+ nforce 6100 pci-e/ddr2/sata/raid/glan/sb51
CPU socketAM2 AMD athlone 64 X2
2 x dimm ddr2 1gb 800MHz
VGA ati radeon 3470 pci-e 256mb/ddr3
sata2 7200 160gb 8mb

jos samo da dodam da se nesto preterano ne razumem u komp. tako da ako neko ima neku ideju nek mi malo detaljnije pojani...
hvala

[Ovu poruku je menjao izida dana 02.11.2008. u 17:02 GMT+1]
[ izida @ 02.11.2008. 16:03 ] @
juhuuuu...jel zna neko o cemu se radi>?
[ ljuba.micic @ 02.11.2008. 20:02 ] @
Pokušaj konkretnije: Da li si računar kupio bez instaliranog OS. S obzirom da se javlja plavi ekran biće da si instalirao windows ( čuveni bsod - plavi ekran smrti ). Da li je dotična konfiguracija probana tamo gde je kupljena? Šta konkretno javlja - koju grešku? Nije loše, ako imaš neki LIVE CD ( Linux ) da isprobaš komponente ( Hardware ).......
[ izida @ 03.11.2008. 10:57 ] @
racunar je kupljen bez OS. ne verujem da je windows problem posto mi na drugom racunaru radi kako treba,prvu konfiguraciju kad sam uzeo dali su mi je odmah,dosao sam kuci i podigao sistem i plavi ekran,odmah sledeci dan sam im vratio tu konfiguraciju,dali mi novu i opet plavi ekran
sto se tice poruke,koliko sam uspeo da procitam na brzinu posto cim se pojavi plavi ekran racunar se odmah restartuje,pise da je problem nastao usled novog hardvera i softvera i nesto tipa da ako prvi put vidim ovu poruku da prijavim tamo gde sam kupio racunar
sa linux-om nemam nikakvog iskustva
[ ptak 13. @ 03.11.2008. 11:53 ] @
Hm tvoj problem je ocigledno do tebe. Da li kada vratis racunar u servis, da li taj racunar kod njih radi normalno. Mozda je tebi problem u napajnju, odnosno uticnice gde ukljucujes komp, produzni kablovi, proveri to malo ako se razumes. Tvoj problem ocigledno da je komplikovan. Ja bi prvo posumnjao na struju ako u servisu sve radi a kod mene ne radi sve. Drugo ajde probaj da ti oni u servisu instaliraju neki OS pa vidi kako radi kod njih, pa onda uporedi sa radom tog istog racunara kod tebe kuci. Ako radi onda si ti zeznuo nesto dok si instalirao OS, a ako ne radi onda je problem struja, uzemljenje, faza, nula, produzni kablovi ........ svasta tu moze biti problem.
[ iMiki @ 03.11.2008. 12:08 ] @
Kada instaliras SATA drajvere?

Ako SATA drajvere instaliras posle instalacije Windowsa, pa onda u BIOS-u ukljucis SATA podrsku (AHCI) onda grdno gresis.
Drajvere za SATA instaliras na samom pocetku instalacije Windows-a kad ponudi F6, pa ubacis flopi sa drjverima (ako instaliras XP) ili drajvere ubacis u instalaciju XP-a. Kod Viste mozes da instaliras drajvere sa bilo cega, flopi, CD, USB.

A moze biti da ti se ne podnose ATI graficka i nForce chipset. Probaj da izvadis graficku i koristis integrisanu ili disejbluj integrisanu graficku, cisto da vidis kako se onda ponasa sistem. Pa ako je do graficke zameni je za neku GeForce.
[ fade @ 03.11.2008. 12:50 ] @
Skoro sam sredio jednu masinu sa istim problemom. Nije do hardvera niti do softvera ili bilo cega drugog. Sa linuxom radi bez problema. Jedini nacin je bio reinstalacija os-a, a kao da je problem nastao jer je windows radio svoj update, i nesto pokupio sto je bilo no no :)
[ izida @ 04.11.2008. 11:18 ] @
Citat:
ptak 13.: Hm tvoj problem je ocigledno do tebe. Da li kada vratis racunar u servis, da li taj racunar kod njih radi normalno. Mozda je tebi problem u napajnju, odnosno uticnice gde ukljucujes komp, produzni kablovi, proveri to malo ako se razumes. Tvoj problem ocigledno da je komplikovan. Ja bi prvo posumnjao na struju ako u servisu sve radi a kod mene ne radi sve. Drugo ajde probaj da ti oni u servisu instaliraju neki OS pa vidi kako radi kod njih, pa onda uporedi sa radom tog istog racunara kod tebe kuci. Ako radi onda si ti zeznuo nesto dok si instalirao OS, a ako ne radi onda je problem struja, uzemljenje, faza, nula, produzni kablovi ........ svasta tu moze biti problem.

kad sam im vratio prvi racunar odmah su mi dali nov,tako da ne znam da li kod njih radi,sto se tice struje ne verujem da je tu problem posto je sve to radjeno pre par meseci,mislim na instalacije...

Citat:
iMiki: Kada instaliras SATA drajvere?

Ako SATA drajvere instaliras posle instalacije Windowsa, pa onda u BIOS-u ukljucis SATA podrsku (AHCI) onda grdno gresis.
Drajvere za SATA instaliras na samom pocetku instalacije Windows-a kad ponudi F6, pa ubacis flopi sa drjverima (ako instaliras XP) ili drajvere ubacis u instalaciju XP-a. Kod Viste mozes da instaliras drajvere sa bilo cega, flopi, CD, USB.

A moze biti da ti se ne podnose ATI graficka i nForce chipset. Probaj da izvadis graficku i koristis integrisanu ili disejbluj integrisanu graficku, cisto da vidis kako se onda ponasa sistem. Pa ako je do graficke zameni je za neku GeForce.


ja sam do sada dizao sistem jedno dvadesetak puta na raznim racunarima i nikad nisam instalirao te SATA drivere,za sta oni sluze?


Citat:
fade: . a kao da je problem nastao jer je windows radio svoj update, i nesto pokupio sto je bilo no no :)

ovaj racunar uopste nije kacen na internet posto do tog dela jos nisam dosao :-)
[ Binary Mind @ 04.11.2008. 19:13 ] @
Ako koristis neku potencijalno bagovitu n-lite varijantu Windows XP-a (znam da imas takvu jer te se secam sa Windows podforuma "Zastita"), moze biti i do toga. Ako je odgovor potvrdan nadji negde neku netaknutu verziju Windows XP-a sa SP2 a ne Dark, Black, Phuck ili neki drugi edishn i probaj da sa takvim instalacionim CD-om dignes Windows...
[ izida @ 04.11.2008. 22:09 ] @
Citat:
Binary Mind: Ako koristis neku potencijalno bagovitu n-lite varijantu Windows XP-a (znam da imas takvu jer te se secam sa Windows podforuma "Zastita"), moze biti i do toga. Ako je odgovor potvrdan nadji negde neku netaknutu verziju Windows XP-a sa SP2 a ne Dark, Black, Phuck ili neki drugi edishn :D i probaj da sa takvim instalacionim CD-om dignes Windows...

imas odlicno secanje!
na svu srecu vise nemam tu n-lite verziju...
problem sam resio,zamenio sam i ovu konfiguraciju,dali su mi trecu,koja za sada radi odlicno,izgleda da je problem bio izmedju grafike i ploce...
hvala svima na pomoci
[ Binary Mind @ 05.11.2008. 00:12 ] @
Moguce je da se u takvoj kombinaciji kolje maticna ploca sa ATI grafickom karticom iz vise razloga. Nikad nisam probao neku mATX integrushu sa nVidijinim chipsetom sa nekom dodatnom grafickom karticom jer se takve ploce uglavnom ugradjuju u najjeftinije konfiguracije koje idu bez dodatne graficke karte iz cistog razloga sto maticna vec ima integrisanu graficku i sto fino radi sa istom ono za sta je namenjena.