[ zzviktor @ 01.11.2008. 22:27 ] @
Nove cene za pre pajd usluge:

min razgovora
5.4
uspostava veze
2.8
sms
1.9
Sve su ove cene zamaskirali promocijama kao i do sada sto je strasno bezobrazluk na kvadrat ...

Vip je najmladji ali i naj ne povoljniji operater u srbiji.
[ zzviktor @ 01.11.2008. 22:33 ] @
Izvinjavam se ali su cene bez pdv sto i ptice na grani znaju
[ m257 @ 01.11.2008. 22:33 ] @
Gornje cene su bez PDV-a. Plus racunajte na tarifiranje 60+30.
[ zzviktor @ 01.11.2008. 23:03 ] @
Da li je ova politika vipa ok?
Da li vip planira uvodjenje specijanlih tarifa za npr studente djake
penzionere i sl? Mozda ovo nekome deluje kao soc prica ali su ovo kategorije
koje bi zbog nize cene pristale na promenu broja... Biznismeni imaju u
glavnom telefone vec duze vreme i njihova opreddeljenja su uglavnom telenor
i u vecoj meri mts, mislim da za vip nema mesta u biznis sektoru, a i u
privatnom sektoru je tezi proboj u koliko imate iste cene kao mts telenor...
Zasto svaka promocija mora imaati neku nus ne povoljnost? Cija glupa
lopovska ideja je tarifiranje 60+30? Zasto ne primenite politiku mtel crna
gora?
[ m257 @ 01.11.2008. 23:15 ] @
Cene manje/vise, to mogu i da razumem. Ono sto je meni u celoj prici nejasno, a zbog cega verovatno imaju i ovakve cene i tarifiranje, je to sto guraju samo jednu tarifu, tj. sto ne ponude vise prepaid tarifa koje su posebno predvidjene za pricu, poruke, negde izmedju...
[ zzviktor @ 02.11.2008. 00:10 ] @
Ne razumem politiku vipa ali uopste mi nije jasno zasto se ovako ponasaju...
Katastrofa su.
[ Bik Koji Sedi @ 02.11.2008. 00:46 ] @
Meni ne ide u glavu kako dosad nisu nešto ozbiljnije napravili.

Ok, verujem da su prodali trista tona pripejd kartica, pa šta? Većina mojih prijatelja ih ima bar dve... Kupe, potroše kredit, bace, kupe novu. Služe im za plaćanje parkinga, švaleraciju, otkud znam. Da li VIP cilja na to tržište??

Ej bre, pa godinu i po dana su već tu i još uvek nemaju pristojnu mrežu, niti neke elementarne GSM servise kao što su call diverting.

[ zzviktor @ 02.11.2008. 01:33 ] @
Sve ste to u pravu ali vip nema ni nisku cenu koja bi pokrila sve te
nedostatke. Ajde da kazemo da nemaju pristojnu mrezu jer im je spora
procedura dobijanja dozvola, call diverting nemaju jer je skupa implentacija
usluge ali izvini zasto nemaju 5,6,7,ili vise pre pajd ili post pajd tarifa.
Upre pajdu ih 066 ubija, post pajd je odavno podeljen izmedju telekom
telenor bipola i tu vip ne moze nista, ali je vipu sansa da se fokusira na
mladju populacija kojima je cena usluga jako bitna, ili da ponudi jeftiniji
gprs... Njima coppy paste ne odgovara kao sto to cine telekom i telenor oni
moraju biti korak ispred svih ali oni zaostaju za pet koraka iza.

Marketing katastrofa kao telekom 1998 ali su to bila druga vremena.
[ Catch 22 @ 02.11.2008. 02:01 ] @
Vipove tarifne novotarije obično sa odobrenjem budu brzo prihvaćene i od strane "konkurencije"... valda prema zajedničkom dogovoru, koji su odavno napravili (pri tom niko ne može da ih optuži za monopolističko ponašanje)!
[ Slobodan Milivojevic @ 02.11.2008. 02:31 ] @
Sad kad mt:s ovo ne daj boze prekopira u KUL qq majko.
[ MP3MP3 @ 02.11.2008. 09:45 ] @
Jeste da menjaju cene ali imaju odlicne promocije. Sve do jedne su super. Samo se bojim da ce cena razgovora biti oko 20din za minut do nove godine uz tarifiranje 60+60 ali opet ako ima dobre promocije onda nema veze. Aktuelana promocija je izvanredna mms od 1.18din i minuti posle 1.
Ipak moraju da se ograde i da zarade nesto, ne mogu samo da poklanjaju i poklanjaju, ipak su i dalje povoljniji od telenorovog olimpijskog tj. Tako lako paketa, kome kao da teze, gledajuci cene.
[ bmarke @ 02.11.2008. 11:12 ] @
Citat:
zzviktor: Da li je ova politika vipa ok?
Da li vip planira uvodjenje specijanlih tarifa za npr studente djake
penzionere i sl? Mozda ovo nekome deluje kao soc prica ali su ovo kategorije
koje bi zbog nize cene pristale na promenu broja... Biznismeni imaju u
glavnom telefone vec duze vreme i njihova opreddeljenja su uglavnom telenor
i u vecoj meri mts, mislim da za vip nema mesta u biznis sektoru, a i u
privatnom sektoru je tezi proboj u koliko imate iste cene kao mts telenor...


Meni se čini da nova "Prepaid Plus" promocija i ide u tom pravcu.

Djak ili penzioner, dobija nov telefon za relativno male pare i ima mogućnost da naredne 2 godine uz mesečnu dopunu od 500 dinara troši dodatnih 500 (ukupno1000).

Po meni ovo je OK i za skromnijeg studenta, koji ne pati da šeta N95 od 350€, a sa druge strane bi hteo da priča džabe... :-)

[ agasoft @ 02.11.2008. 12:09 ] @
Molim?
Call diverting skupa implementacija?
Hahahahahahaha?
To na postpaidu imaju. Nemaju zabranu poziva, korisnik ne može sam da ugasi
govornu poštu, kredit im dolazi kao flash poruka...
Čist amaterizam, trebao sam to da im kažem kada sam se sastajao početkom
oktobra sa njihovim ševovima call centra...
[ zzviktor @ 02.11.2008. 12:14 ] @
Pa sada koliko je to isplativo ne znam
sa ovom promocijom se dobija i tarifiranje 60+30 sto i nije tako
isplativo... Bar ne za studente jer imaju npr etc net koji nudi sledece

Mts etc
minut u etc
1.17
minut ka mts
3.54
minut ka nacionalnom saobracaju
8.26
ssms
2.01
gprs
0.047
prerdplata
35
mb u predplati
10
sve cene su sa pdv i tarifiranje je po sekundi
[ zzviktor @ 02.11.2008. 12:20 ] @
Pa sto im nisi rekao ja da mogu da dodjem do njihovih sefova rekao bih im na
finjaka sve i svasta... Katastrofalna politika ali sto to mene boli uvo oni
gube a ne ja.
[ milanpavke @ 02.11.2008. 13:32 ] @
Citat:
zzviktor:
min razgovora
5.4
uspostava veze
2.8
sms
1.9


Je l' ovo za sve korisnike ili samo za nove i one koji su ucestvovali u novijim promocijama?!
P.S.
Zvao sam korisnicki i kazu da vazi samo za nove.
Tako da nije bilo potrebno otvarati ovu temu, samo radi kritika, jer znamo da su svi operateri isti i da gledaju uskljucivo svoje interese, pre svega zaradu!

[Ovu poruku je menjao milanpavke dana 02.11.2008. u 15:08 GMT+1]
[ bmarke @ 02.11.2008. 17:42 ] @
Ja imam jedan Vip prepaid broj, koji je na onoj njihovoj početnoj tarifi:

Cena 4,9 dina+PDV za minut.
Tarifiranje po minutu - prvi minut, posle po sekundi. 60+1
SMS 1,9 + PDV
uspostava poziva 1,5 din + PDV

Koliko ga koristim, mislim da mi je za sada najisplativije da ostane na njoj.

Mislim da bi me gadno razljutili, da mi svojevoljno promene tarifni profil, kako njima odgovara...
[ zzviktor @ 02.11.2008. 19:28 ] @
Pa sto lepo ne daju promocije bez povecanja cene minuta ne razumem sta
im ovo sve znaci, katastrofa su... Jedino im gprs radi ok ali je skup tako
da je tu telenor zakon, dokle vise vip da misli da ce visokim cenama i losim
uslugama da dobija korisnike hoceli se opametiti? Sve ove kritike su u
njihovu korist a ne u korist korisnika mi imamo kakvu takvu alternativu...
Jos jedna ne logicnost je da prvobitna tarifa vipa za pre pajd bude
jeftinija nego post pajd tarifa, ali su u post paid sekgmentu telekom i
telenor dleko ispred telekom nudi t.d. a telenor prenosenje a vip ne nudi
nista od ta dva...
[ burex @ 03.11.2008. 00:44 ] @
Ovo bi bilo kraj za mene što se tiče VIPa... Na početku sam bio veoma zadovoljan sa jednostavnim načinom tarifiranja i silnim dupliranjima/poklonima, ali preterali su!
Svaka promocija za bilo koji dodatan minut ili SMS/MMS poruku nosi posledicu u vidu povećanja cena usluga - promocija traje kratko, a posle toga - "profit", jel?! To se nigde ne spominje u reklamama, a ponavlja se veoma često, što mi daje osnov da sve to nazivam jednom rečju - prevara! (legalna jeste, ali je i dalje prevara)

E, nema više... Dosta mi je "promocija"...
Inače volim da surfujem na telefonu, a baš je odnedavno počeo GPRS da mi šteka, 3G pokrivanje je i dalje nepostojeće (mislim, aktivno postavljaju novu opremu po Srbiji, a ništa od 3G-a?), a cena po KB je statičnih 0,05din+PDV, i nema namere da se skoro menja. Štedim kroz Operu Mini sa učitavanjem stranica bez slika, čekajući barem neku naznaku o poboljšanju uslova za mobilni internet, i već mi je muka, jer jedino što su "uveli" je tarifni dodatak za postpaid od 10MB - hvala, ali ne hvala. (inače, šta je bilo toliko teško napraviti pakete od 5, 10, 15, 50, 100... MB)? Najverovatnije prelazim na MTS-ov 066 broj. 100MB data saobraćaja, nema ugovorne obaveze, tako da, čak i ako se oni povampire kao ove budale, mogu da im pokažem srednji prst i odšetam mirne duše.

Mislio sam da će da unesu promene na ovo tržište (u vidu boljeg naravno), ali sam se gadno prevario.
[ zzviktor @ 03.11.2008. 05:53 ] @
Samo se u Srbiji stranka smatra stokom koju treba drati drati drati i kojoj
treba uzeti sve i praviti je budalom kao da smo svi retardi i kao da ne
vidimo sta te iste firme rade u drugim zemljama... Pocevsi od ratela koji
je vlast i koji ovakvo ponasanje treba da spreci svi nas bre malo u zdrav
mozak.
[ max82 @ 02.01.2009. 20:19 ] @
Uporedite samo Vip u Makedoniji (www.vip.mk) i nas Vip... sramota koliko njihova mreza ovde izgleda neozbiljno... Vidite samo koliko telefona nude u makedoniji i na prepaid-u (http://www.vip.mk/cm/offer/handsets/packages/index.php), koliko usluga, povoljnijih cena, sajt je bogatiji i bolje uradjen, nude uslugu prenosivosti broja, web SMS, izbor 3 omiljena broja sa 0 den/min razgovora...

[Ovu poruku je menjao max82 dana 02.01.2009. u 21:34 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 01.02.2009. 08:47 ] @
Nove cene minuta i SMS poruka od danas za sve nove korisnike Vip prepaida (nazalost povecane):

Uspostava veze ostaje 2.8din
Minut ka svim mrezama ide sa 5.40 na 5.90din
SMS poruka je sa 1.90 poskupela na 2.20din

Ostale cene su ne promenjene.
[ zzviktor @ 01.02.2009. 09:55 ] @
Ovo me ucvrsti da bacim vip u fioku do neke nove promocije ili pametnije
smisljenje tarife...
[ BioSQUAD @ 01.02.2009. 19:36 ] @
Citat:
Uporedite samo Vip u Makedoniji


Ogromna je razlika. Iako je VIP usao ko treci operater u MK, isto kao i kod nas, tamo je sve drugacije, pocesvsi od usluga pa do telefona.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.03.2009. 14:48 ] @
Za sve ucesnike nove promocije od 01.04.2009. vaze sledece cene:

Citat:
Minut razgovora prema fiksnim i svim mobilnim mrezama - 6,9 din.
Uspostava veze - 4,6 din. (!!!)
1 SMS - 2,8 din.
Tarifiranje 60+60


Hvala AnaIvanovicFan na racunici
[ AnaIvanovicFan @ 23.03.2009. 15:26 ] @
Nema na cemu Poglavice :)

Primera radi, za razgovor od jednog minuta, placate 11,5 din. (minut razgovora + uspostava veze)

Hajde da napravimo jedan kratak rezime
Telenor Tako lako
Za razgovor od jednog minuta, placate 10,68 din. (minut razgovora + uspostava veze)

mt:s Kul
Za razgovor od jednog minuta, placate 10,30 din. (minut razgovora + uspostava veze)

Sve cene su sa PDV-om.

Ovo pokazuje da su izmedju Telenora i mt:s-a u pitanju nijanse. Inace, naveo sam Tako lako i Kul kao "najblize" Vipovoj tarifi. Na vama je da odlucite, a evo i pogodnosti:

Vip
Razgovarate gotovo besplatno sa Vip korisnicima zahvaljujuci promociji Svaka dopuna dobija. Traje 7 dana.

Telenor
1000-3000 besplatnih minuta u mrezi za 100-300 dinara. Traje 30 dana.

mt:s
Mozete koristiti uslugu Omiljeni broj pomocu koje pricate potpuno besplatno (placate samo uspostavu poziva) za stotinak dinara sa odredjenim mt:s korisnikom.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.03.2009. 16:30 ] @
Citat:
AnaIvanovicFan:
Telenor Tako lako
Za razgovor od jednog minuta, placate 10,68 din. (minut razgovora + uspostava veze)

Napravio si malu gresku: cena prvog minuta u paketu tako lako je: (2.9 + 5.5) * 1.18 = 9.91din, a ne 10.68. Takodje u ovom paketu je svaki treci minut razgovora besplatan.
[ AnaIvanovicFan @ 23.03.2009. 21:11 ] @
Izvinjavam se, brzo sam racunao pa nisam bio bas najprecizniji. Sto se tice stalne promocije "svaki treci minut je besplatan", to nisam naveo jer sam u obzir uzimao samo prvi minut razgovora. Hvala na ispravci.
[ AnaIvanovicFan @ 15.06.2009. 09:41 ] @
Vip je ponovo povecao cene -_-' !!!
Uspostava veze sa 3,9 na 4,9 din.
SMS poruka sa 2,4 na 2,9 din.

Cena minuta razgovora ostaje ista.
[ MP3MP3 @ 15.06.2009. 09:57 ] @
Uspostava veze na VIP prepaid je 4.9din
A cena sms-a je 2.9 din

a sa porezima je uspostava 6.27din da li je moguće ????????

Ko ostane na vipu je jako neobavešten ili potpuno lud.
[ Slobodan Milivojevic @ 15.06.2009. 10:10 ] @
Uh!!! Ovo vec boli!

Taman se probudim, Telenor mi kaze da danas imam besplatne razgovore i SMS u mrezi (vidi datum rodjenja u profilu), a Vip povecao cenu uspostave!!!

Sada sa porezima prvi minut razgovora kosta 13,82 dinara, sto je tacno 83% skuplje od njihove prve tarife.

SMS sa porezima sada kosta 3.71din sto je 65% skuplje od cene SMS-a u prvoj Vip tarifi.

offtopic:
Oni moram da kazem nisu normalni! Ko da koristi njih pored nove promocije 200din za 2000 SMS + MMS + din. Telenor sad ubija sve prepaid ponude... Cak na prepaid kartici imam 1500 minuta koji se danas ne trose jer mi je rodjendan! (registrovana prepaid kartica).

Neka hvala, Vip mi ne treba, a i ne treba mi ni njihov budjavi postpaid. Danas mi se ni stanje ne smanjuje na Prenesi paketu, za pozive i sms u okviru mreze... E to je postovanje prema korisniku.
[ MP3MP3 @ 15.06.2009. 10:34 ] @
SREĆAN ROĐENDAN SLOBODANE !
PUNO SREĆE, ZDRAVLJA I LJUBAVI U ŽIVOTU !


* ROĐEN SI ISTOG DANA I DATUMA KAO I MOJ NAJBOLJI DRUG. Bukvalno imate isto godina.


-----------------------------izvinjavam se za offtopic-----------------------------------

Izgleda da je vip očajan, pokušavaju na sve načine da dođu do novca a ako ovako nastave pući će brzo jer će i ovo malo korisnika otići od njih, jer nemaju ni JEDAN dobar razlog da ostanu.
[ svetozar @ 15.06.2009. 10:36 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Telenor mi kaze da danas imam besplatne razgovore i SMS u mrezi (vidi datum rodjenja u profilu)...

Srećan Ti rođendan

I mali off topic:
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Cak na prepaid kartici imam 1500 minuta koji se danas ne trose jer mi je rodjendan! (registrovana prepaid kartica).

Samo jedno pitanje: Da li to znači da Telenor i na prepaidu za rođendan časti sa besplatnim pozivima i sms-om u mreži?!
Ja sa mislio da se to odnosi samo na postpaid.
[ Slobodan Milivojevic @ 15.06.2009. 10:38 ] @
Odnosi se i na prepaid (registrovani) i na postpaid.
[ svetozar @ 15.06.2009. 10:41 ] @
^ Hvala!
[ srdjan_m @ 15.06.2009. 12:47 ] @
Sasvim je jasno da žele da se svi prebace na postpaid kao na daleko isplativiju opciju korisnicima, a njima mnogo sigurniju, naročito uz 24-mesečni ugovor. Možemo uskoro očekivati copy/paste od MTS-a i Telenor-a. Čudno da još nisu iskopirali nove VIP postpaid tarife.
[ Slobodan Milivojevic @ 15.06.2009. 14:57 ] @
"Vase reci vrede vise" - "Vase reci su sada jos skuplje"
[ m257 @ 15.06.2009. 15:14 ] @
Kad malo bolje razmisliš taj slogan im savršeno odgovara čm jedno "Halo" vredi skoro 14 dinara! :))) Meni je smešno, a u stvari je tužno...
[ VIDAKOVICV @ 15.06.2009. 16:41 ] @
Ovi stvarno nisu normalni, ne znam šta pokušavaju!!! SMS u Srbiji nikada nije bio 3,7 din čak ni kada je Mobtel tek počeo da ga naplaćuje, izgleda da pokušavaju da nametnu neke nove standarde.
A setite se svi kako smo bili optimistični kada je VIP dobio licencu radovali smo se svi i jedva čekali da počne da dobijemo neku zdravu konkurenciju i niže cene. A pogledajte sad. Da mi je neko rekao da će za dve godine ovo da se desi...strašno.
Tako su me razbesneli da ću da odštampam plakate i da nalepim na svim prodajnim mestima da se narod ne prevari kad kupuje, tj. da ne nasedne na markentiške fore.
[ Bockyman @ 15.06.2009. 21:46 ] @
Citat:
srdjan_m: Sasvim je jasno da žele da se svi prebace na postpaid kao na daleko isplativiju opciju korisnicima, a njima mnogo sigurniju, naročito uz 24-mesečni ugovor. Možemo uskoro očekivati copy/paste od MTS-a i Telenor-a. Čudno da još nisu iskopirali nove VIP postpaid tarife.

Polako,daj im malo vremena.... Sigurno neće dozvoliti da budu u suprotnosti sa trendovima na tržištu!
Slažem se sa Slobodanom,da su na VIP-u samo neobavešteni!
[ scylerx @ 23.06.2009. 22:53 ] @
Mene je najviše začudio potez da su sve prepaid brojeve prebacili na ovu tarifu iako im do sada to nije bila praksa, a taman sam počeo intezivnije koristiti karticu sa početnom vip tarifom 4.9din i 60+1 tarifiranjem. Naravno da je sad ta kartica u mračnoj fioci i da će se na njoj skupljati prašina dugo vremena.
[ svetozar @ 24.06.2009. 06:13 ] @
Čekaj, čekaj malo!
Citat:
scylerx: Mene je najviše začudio potez da su sve prepaid brojeve prebacili na ovu tarifu iako im do sada to nije bila praksa, a taman sam počeo intezivnije koristiti karticu sa početnom vip tarifom 4.9din i 60+1 tarifiranjem. Naravno da je sad ta kartica u mračnoj fioci i da će se na njoj skupljati prašina dugo vremena.

Da li je ovo siguran info?!
Imam jednu karticu sa tom početnom Vip-ovom tarifom, i koju ubacim sa vremena na vreme kada preteram sa mt:s postpaid brojem.
S obzirom na probleme mt:s-a i promociju Telenora, sve manje koristim mt:s a više Telenor, tako da mi je ta Vip kartica baš prašnjava.
No, iako je prašnjava, nebi mi se svidelo da me tek tako prebace na ovu novu tarifu.
[ Slobodan Milivojevic @ 24.06.2009. 11:09 ] @
Sve kartice su na novoj tarifi! :(

Kartica je sa brojem 061 132 xx xx (iz juna 2007.), nisam ucestvovao ni u jednoj promociji sem 1000 din poklona i dupla dopuna (prve dve akcije), i za razgovor ka Telenor mrezi je meni za minut i 5 sekundi skinulo sa 37.26 na 15,88 dinara. Razlika je 21.38 dinara sto je tacno (4,9 + 2*5.9) * 1.28 = 21.376 din.

Sa naj povoljnije tarife u Srbiji su me prebacili na naj nepovoljniju ikada! Hvala im, kartica ce da "odsluzi svoje" u fioci.

Evo i u slici:


Ovaj razgovor (65 sec) bi, da sam idalje na prvoj Vip tarifi kostao 8.72 dinara, a na novoj Vip tarifi kosta 21,38 dinara, sto je 2.45 puta skuplje, ili povecanje cene od 145%. Jeste da je ovo skoro pa naj gori slucaj, ali slobodno mozemo da racunamo da je nova tarifa za prosecne razgovore barem duplo skuplja od prve tarife.

Nastavimo diskusiju o ovom postupku vipa u novoj temi: http://www.elitesecurity.org/t...risnici-su-na-novoj-Vip-tarifi

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 24.06.2009. u 12:36 GMT+1]
[ trader6 @ 06.08.2009. 11:18 ] @
Na zalost upravo sam se vratio iz makedonije i tamo je sve sto je iz Srbije jeftinije nego u Srbiji, a slicno je i sa mobilnim uslugama. Kad smo kod VIP-a, daju recimo LG KP 100 za 1500 dinara sa 300 dinara za razgovore u pripejdu. Ovde toga nema :((
[ Slobodan Milivojevic @ 18.09.2009. 00:25 ] @
Od sada uspostava veze kosta citavih 7.55din, a SMS 4.35din!
[ svetozar @ 18.09.2009. 05:59 ] @
Neverovatno!
Sada "halo" u vip mreži košta čak 15.1 dinar!

Zaista neverovatno...
[ trader6 @ 18.09.2009. 08:51 ] @
Mede ovo nista vise ne cudi!!! Taman sam se pitao kako ce VIP da opravda novu kampanju gde se pri uplato 200 dinara kredita bira pri pejd promocija - ili 1000 minuta, 1000 sms i 1000 mms u mrezi sedam dana, ili 1000 sms ka svim mrezama ili prica upola cene - cena razgovora se smanjuje ali ne i uspostava veze otud i povecanje na 5.9 dinara.
[ zALFex @ 18.09.2009. 12:08 ] @
A 61 sekunda razgovora (do 2 minuta) - 22,66 dinara. (u pola cene 15,10)
Ispada malo jeftinije od telenora ili mt:s-a za ovaj primer ako je aktivirana ta tarifna opcija, ali kada se vidi cena poruke, onda vip gubi bitku potpuno!
U Makedoniji se na vipu uz dopunu aktivira tarifa 2 denara. Minut i sms su 2 denara, a uspostava 3!!!
[ MP3MP3 @ 18.09.2009. 17:41 ] @
Mts i Telenor tarife za sms su jeftinije od vipa za razgovor.
A za prvi minut od 15.xy dinara nemam reci, samo se cudim da li je moguce, horror.
Kao i SMS od 4.35 din
[ Krle @ 18.09.2009. 18:29 ] @
Malo korisnika, jadna mreža... a cene bezobrazno visoke... kakav operater...
[ agasoft @ 19.09.2009. 00:34 ] @
Šta reći a gorko ne zaplakati...
[ BioSQUAD @ 19.09.2009. 23:56 ] @
Danas sam aktivirao SMS poruke, uz dopunu 200 din. Dobio sam 1000 poruka, a kredit ostao nepromenjen. Sa cinjenicom da pisem puno por na sve mreze, ovo je nekako dobrodosao.
[ djordje1979 @ 21.09.2009. 00:34 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Od sada uspostava veze kosta citavih 7.55din, a SMS 4.35din!

Ovo sad verovatno mozemo ocekivati i od druga 2 operatera. Tradicija nalaze da to i konkurencija isprati.
[ scylerx @ 21.09.2009. 21:00 ] @
Sve mi ovo sliči na "Resavku prepisivačku školu".
[ v.e.lj.a @ 22.09.2009. 23:52 ] @
Kako je regulisano kod ovih novih tarifnih opcija trosenje kredita, konkretno za Besplatan SMS? Da li mi se prvo istrosi kredit koji sam uplatio, pa tek onda besplante poruke ili u tih sedam dana koje imam na raspolaganju trosim besplatne poruke, pa tek onda kredit kada taj period istekne?
[ Ozye @ 23.09.2009. 08:02 ] @
Prvo trošiš promotivni SMS, pa posle preostali iznos kredita. Pozdrav.
[ burex @ 24.09.2009. 03:01 ] @
Nema promocije bez eventualnog deranja u VIPu, to je valjda svima jasno. Ja kada nekom VIP korisniku kažem da mu je uspostava poziva 5.9din - on/ona me gleda bledo i ne veruje... barem znamo odakle im prihodi - samo zbog čiste neinformisanosti korisnika.
[ MaxM @ 27.09.2009. 18:42 ] @
Koliko vidim svi pljujete vip, a ne koristite njihove brojeve, nebuloza . Samo punopravan korisnik vipa moze da pise svoja misljenja ovde, jer ko ne koristi, ne zna.

Koliko vam god smetale tarife, opet su povoljnije nego kod ova dva ostala lopova, cak i sa tolikom uspostavom poziva.
Devojku sam odmah prebacio na 50% nizu cenu minuta. ZA tih 10 dana je uplatila 300 din. 7 dana je pricala sa bratom u vojsci za 50% nizom cenom i sada se prebacila na 1000 sms ka svim mrezama. Za 10 dana, trosila je 900 din kredita za istu stvar. Ovako je prosla sa 400 din i jos ima 4 dana da potrosi te poruke. Sto je najbitnija stavka, ne naplacuje se promena tarife, kao sto je slucaj kod ostala dva operatera. Znaci za neobaveznih 800 din mesecno, dobija se 4000 SMS ka svim mrezama. Malo li je. Tako da je ovaj paket ko salje SMS samo, idealan, a 50% niza cena za onog ko dosta prica. Definitivno su najpovoljniji na trzistu sa prepaidom.
[ zALFex @ 27.09.2009. 20:11 ] @
Evo, ja ne koristim vip, ali nikada i ne kritikujem pokrivenost ili kvalitet usluge, nego iskljucivo cene! Valjda znam da izracunam koliko bi me nesto kostalo kod drugog operatera! Vip moze da bude najpovoljniji samo u ekstremnim slucajevima (ako neko koristi sms, i to oko 1000 poruka mesecno, ako neko ima kontakte samo u vip mrezi...) i to pod uslovom da korisnik uplacuje 800 dinara mesecno.
A ako korisnik koji koristi sms tarifnu opciju odluci da pozove nekoga, kroz poziv ce platiti sve poruke, ako neko ko koristi 50%cene posalje poruku, kroz par poruka ce mu to biti naplaceno...A ako neko nakon 7 dana ne uplati bar 200 dinara, taj odmah moze da aktivira SOS kredit, jer ce mu sav kredit otici dok kaze "keks" (5,9+5,9+(PDV+PUMT)).
[ MaxM @ 27.09.2009. 22:43 ] @
Upravo tako. Ne koristis vip i ne mozes da predpostavis kako bi prosao kada bi npr pricao 50% nizom cenom. Ili slao 1000 SMS ka svim mrezama za neobaveznih 200din.

Svi operateri imaju i te kakvu korist od prepaida i nista vip ne zaradjuje vise od ostala dva operatera. Prvo ne bi telenor i mt:s dozvolili to, drugo sva tri operatera imaju tarife koje ce u psihologiji coveka izgledati jeftino i privlacno, a sa druge strane im ide jako lepa para u dzep, svima njima podjednako. Da li je kod teleora 3din min posle 4 sata, ili je u vipu 3,7 plus 5.9 uspostava poziva 24h dnevno, totalno je sve jedno. Svaki operater napravi vrhunsku kampanju koja u glavi korisnika ima cilj da predstavi sto jeftiniju i privlacnu ponudu, a sa druge strane da zarade veoma mnogo, jer korisnik misli da ima pravu stvar i uplacuje dopune non stop. Tako da ako moram izmedju tri zla da odaberem jedan, neka to bude vip, jer psiholoski mi deluju dosta jeftinije, a devojka trosi duplo manje kredita za pozive, pa i na mene isto, tako da sam i sa te strane miran.
[ srdjan_m @ 28.09.2009. 08:06 ] @
Citat:
MaxM
Devojku sam odmah prebacio na 50% nizu cenu minuta. ZA tih 10 dana je uplatila 300 din. 7 dana je pricala sa bratom u vojsci za 50% nizom cenom i sada se prebacila na 1000 sms ka svim mrezama. Za 10 dana, trosila je 900 din kredita za istu stvar. Ovako je prosla sa 400 din i jos ima 4 dana da potrosi te poruke. Sto je najbitnija stavka, ne naplacuje se promena tarife, kao sto je slucaj kod ostala dva operatera. Znaci za neobaveznih 800 din mesecno, dobija se 4000 SMS ka svim mrezama. Malo li je. Tako da je ovaj paket ko salje SMS samo, idealan, a 50% niza cena za onog ko dosta prica. Definitivno su najpovoljniji na trzistu sa prepaidom.


Lepo je tih 4000 SMS za 800 din, ali isto su tako mogli dati i 15000 SMS za 500 din. Stvar je u tome da ni jedno ni drugo ne može da se iskoristi. Možda bi bila bolja opcija da je poruka 1 din ili 0.5 din pa da se plati koliko se potroši (što izađe skuplje 5x od trenutne ponude) ili da ponuda važi mesec dana, a ne samo 7. Naravno to bi bilo bolje korisnicima, a ne operaterima.
U svakom slučaju ta SMS ponuda je verovatno najisplativija na tržištu trenutno. Što se tiče "Priča u pola cene", nije loše ali je isplativo prva 2 min. posle toga daleko isplativije izađe Telenor-ov paket "Tako Lako" kod kojeg je svaki treći minut besplatan. O opciji "Besplatno u mreži" je i dalje iluzorno govoriti jer je malo ljudi kojima to koristi.
[ MaxM @ 28.09.2009. 14:44 ] @
Citat:
posle toga daleko isplativije izađe Telenor-ov paket "Tako Lako" kod kojeg je svaki treći minut besplatan.


Da li je?

Kod Telenora 7.04 din minut plus uspostava poziva od 4.9 din * 10 minuta razgovora iznosi 75 dinara sa sve PDV. Oduzmi svaki treci minut besplatni i to ti dodje 54 din

Kod Vipa sa 50% nizom cenom 3.77 din minut plus uspostava poziva 7.55 * 10 min razgovora iznosi 45 din

Mozemo i da uporedjujemo i kratke razgovore i opet ispada tako lako i jeftinije kod vipa.

[ scylerx @ 28.09.2009. 18:02 ] @

MaxM, po tebi,...
Znači, ako nisam aktivan korisnik Vip-a, ne smem sa izrazim mišljenje o toj dotičnoj mreži ?!

mod: Molio bi bez politike

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 28.09.2009. u 20:40 GMT+1]
[ MaxM @ 28.09.2009. 23:22 ] @
Taman posla da ne smes :D , ne mogu ja da branim to : Zezam se

Nego sam samo hteo da naglasim da je vip u ovom trenutku najpovoljniji, bar za mene jer ga i koristim.
[ agasoft @ 28.09.2009. 23:41 ] @
MaxM
Kod Vipa sa 50% nizom cenom 3.77 din minut plus uspostava poziva 7.55 *
10 min razgovora iznosi *45 din*



Mozemo i da uporedjujemo i kratke razgovore i opet ispada tako lako i
jeftinije kod vipa. :D


Da li je?
Neće biti tako.
Telenor prepaid tarifa tako lako me ne uslovljava da na svakih sedam dana
uplaćujem harač od dve stotine dinara, ili mesečno 800 900.
U ovoj tarifi ja ću stalno bez obzira na moje uplate imati ovakve cene, a
plus neću morati da pijem aspirin, jer cena SMS-a nije 4.35 dinara...


:)
[ Slobodan Milivojevic @ 29.09.2009. 10:57 ] @
A sto kod Telenora i mt:s-a uz cenu prvog minuta od 13.31 din imate cenu SMS poruke od samo 1.28din, ili na mt:s 066 prepaida za cenu prvog minuta od takodje 13.31 din imate cenu SMS poruke od 0.84din. Kod Vipa sa tim popustom je cena prvog minuta 11.32din (ako ste platili harac od 200din), sto ce reci razlika u ceni minuta je 1.99 din u koristi Vipa sa popustom, a razlika u ceni SMS-a je 3.07 din u korist Telenora odnosno 3.51 din u korist mt:s 066 prepaida.

Ne znam zasto ljudi uporedjuju Vip prepaid, mt:s Kul i Telenor Tako Lako, kad mt:s i Telenor imaju jos prepaid tarifa.

Da ne pominjem dodaj internet kod Telenora gde za samo 290din (sa porezima) dobijate citavih 50MB saobracaja koji vaze 60 dana i eventualno preostali saobracaj se produzava (sabira) sa novom uplatom. To vam je 25MB interneta za 185 din mesecno u proseku. A 25MB po cenama Vipa i mt:s-a kostaju u prepaidu 1638 dinara! Dakle uz Telenor dodaj internet najmanji dodatak dobijate 8.4 puta manju cenu interneta uz mogucnost da uplatite kad god vam zatreba!

Tako da Vip bas i nema neku ponudu sem 1000 SMS poruka za 7 dana, ali to ako je neko voljan da mesecno trosi 800-900din i kuca ko lud, ali ne namerava bas da zove.

MaxM, ne znam zasto ne vidite raznovrsnost ponude mobilnih operatera, vec samo gledate osnovnu tarifu recimo Tako Lako ili Kul, a ne vidite 066 prepaid, Tipi, Poruke, dodaj SMS kod Telenora i dodaj internet.

Nije sve tako prosto. Trenutno pored prenesi koristim Telenor poruke (uz bonus minute - promocija za pojedine korisnike) i tarifni dodatak dodaj internet 50 tako da na 2 telefona imam sve. A sa Vipom ne bi imao nista.
[ zzviktor @ 16.11.2009. 16:19 ] @
Da li neko moze da postavi cene:
1. sa kreditom +25%
2. sa kreditom+50%
Ovo su nove tarife ili tarifni profili, ili nesto sto lici na to, pa stoga bi bilo dobro da budu i cene u ovim tarifnim opcijama.
[ MP3MP3 @ 01.10.2010. 10:45 ] @
Nova akcija VIPa nosi poskupljenje cena minuta sa 4,9 din koliko je bilo juče na 5,9 din bez poreza. Sms je sada 3,4 din a sa porezima iznosi 4,352 din. Uspostava ostala 5,9 din bez poreza.
[ freeworld @ 06.11.2011. 18:04 ] @
Primetio sam na sajtu da je vip opet povecao cenu minuta za 1 dinar i da sada minut razgovora kosta 8.9 prema sviom mrezama i zajedno sa uspostavom mreze od 6.9 dinara cena za prvi minut je 15.8 dinara.Skoro sam uplatio 50 dinara kredita na pripaidu da bi produzio vazenje kartice,pored tog redovnog kredita koji vazi 6 meseci dobio sam i 2 puta po 50 dinara nekog bonus kredita koji vazi mesec dana ka svim mrezama :).Zvao sam vip broj i za 2 minuta i 37 sekundi skinulo mi je 27,85 dinara umesto 33.60 dinara po ovom cenovniku sa sajta.Posle 20 minuta proracuna dosao sam do zakljucka da je meni minut razgovora 6.96 dinara umesto 8.9 a uspostava veze je 6.96 umesto 6.9 koliko pise na sajtu.Minut razgovora mi nije promenjen zato sto bar godinu ipo dana nisam prihvatao neku novu promociju.Moje pitanje ima li neko nizu cenu od ovoga,tj. neko ko nije prihvatao promocije duze i koja je ta cena?
[ freeworld @ 01.10.2012. 14:30 ] @
Haha.al sto racunaju pdv,strasni su,umesto 2 posto,povecali su 12 posto tako da je sad uspostava vece i minut 9.9 dinara,znaci prvi minut je 20 dinara,strasni su,a poruka je 5 dinara.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.10.2012. 14:32 ] @
Mašala!
[ freeworld @ 01.10.2012. 14:44 ] @
Jedina dobra stvar je da rodjendansku pripaid promociju gde se dobija 5000 minuta,5000 sms i 50 mb koje vaze mesec dana nisu ukinuli,na sajtu je pisalo da vazi do 30 septembra a na moje 2 kartice (od koju sam jednu kupio iz ove promocije,a drugu prebacio tako sto sam zvao korisnicki servis) jos vazi.
[ bmarke @ 01.10.2012. 14:48 ] @
Usluga:

Uspostavljanje poziva - 8,9 din
Pozivi prema fiksnoj i svim mobilnim mrežama u Srbiji - 8,9 din/min
SMS - 4,5 din
MMS - 11,8 din

Jedino što sad ima promocija "Sa Vip Štekom, nema štekanja!" gde je "Svaka dopuna tri puta veća!"
U toj promociji se ranije dopuna duplirala...




[ freeworld @ 01.10.2012. 16:31 ] @
Ma to je stari cenovnik,vidi na sajtu.
[ bmarke @ 01.10.2012. 16:43 ] @
Pa gledam na sajtu...na dve web strane :)

http://www.vipmobile.rs/privat...ekom,-nema-stekanja!.1641.html
http://www.vipmobile.rs/privatni/prepaid/tarifa.7.html

EDIT:
Sad tek vidim da ima i obaveštenje ovde:
http://www.vipmobile.rs/privatni/prepaid/obavestenje.1895.html

Izmena cena u prepaid tarifi
Obaveštavamo prepaid korisnike da će od 1. novembra doći do promene cena u prepaid tarifiranju.
Cena uspostave poziva će iznositi 9.9 dinara dok će cena SMS poruke iznositi 4.9 dinara od navedenog datuma.

[ synn @ 26.12.2012. 14:22 ] @
Ali ovo je cirkus:

"Od 6. novembra novim Vip postpaid korisnicima biće naplaćivana jednokratna naknada za priključenje na mrežu u iznosu od 200 dinara, kroz prvi mesečni račun. Naknada obuhvata administrativne i troškove izrade SIM kartice, kao i troškove priključenja na mrežu koji su promenjeni usled povećanja nabavnih cena i negativnih promena deviznog kursa.

Naknada se neće naplaćivati:

Poslovnim korisnicima
Korisnicima koji prenose svoj broj u Vip mrežu
Korisnicima koji prelaze sa pripejda na postpejd račun
Svim postojećim korisnicima (obnova ugovora, dodavanje uređaja, promena tarife)

Vip ostaje posvećen pružanju najboljeg kvaliteta mreže, konkurentskih cena i jedinstvenih usluga za svoje korisnike."

Ovo treba ocekivati i kod drugih operatera. Vip uvek prvi patentira ovakve stvari.
[ avala100 @ 26.12.2012. 22:09 ] @
^ Ovo bas nema veze sa temom.
Ovih 200 dinara je za post paid, a ne pre paid.
A i staro je, a i prvo je ovih 200 dinara uveo Telenor, a VIP samo prati trendove, ovaj put.
[ freeworld @ 31.08.2016. 18:33 ] @
Stigla mi je poruka da se od prvog septembra ukida naplacivanje uspostave veze i naplacivanje zvanja korisnickog servisa,takodje i vracanje zaokruzivanja na 60 sekundi,na sajtu nista nema,sta li ce sada da izmisli 20 dinara minut?
[ trader6 @ 03.09.2016. 18:40 ] @
ne znam za pripejd ali za novu tarifu na sajtu vip stoji tarifiranje na minut bez uspostave veze