[ somicom @ 01.11.2008. 23:32 ] @
Ono sto mene zanima je da li graficka moze uticati na brzinu renderovanja DV Avi materijala u Adobe Premiere 2.0 ? I kol'ko uopste graficka ima uticaja na rad u premieru i photoshopu. Nacitao sam se svega i svacega pa me zanima konkretno iskustvo nekoga ko se bavi i radi u ovim programima. Takodje, 256bit ili 320bit-ne graficke za ovaj posao?

I jos nesto: da li utice na brzinu rada premiera to da vezem dva harda u RAID?


[Ovu poruku je menjao somicom dana 02.11.2008. u 10:54 GMT+1]
[ Shon3i @ 02.11.2008. 11:44 ] @
Ne mogu da budem bas precizan ali mislim da ni Photoshop ni Premiere ne umeju da koriste hardwersku akceleraciju, moguce da neki filter zna i sl. ali u glavnom ne. Zato je preporucljivo da imas sto jaci CPU, Quad Core po mogucnosti.
[ Cileinteractiv @ 02.11.2008. 22:59 ] @
U Premiereu postoji opcija Accelerated GPU Effects ali šta će se desiti uključenjem te opcije nije mi poznato jer gde god sam radio ta opcija je bila zasivljena, verovatno jer GPU nije dovoljno moćan da bi ta mogućnost bila dostupna.
Bio bih ti vrlo zahvalan da ti to isprobaš i napišeš ovde imali neke rarzlike i poboljšanja u brzini renderiga ili prewiev-a videa.

Do opcije se dolazi: glavni meni Project, Project Settings, General u prozoru koji se otvari, u gornjem desnom uglu postoji dugme Playback Settings kliknuti da bi se otvorio novi prozor, u odeljku Desktop Display Mode kao treća opcija je Accelerated GPU Effects. Meni je uvek zasivljena i nedostupna a tebi?

Vezivanje diskova u RADI 0 matricu je vrlo poželjno-svaka operacija u kojoj je uključeno pisanje i čitanje sa diska obavljaće se duplo brže: Strl+S, Rendering, Compiling, Audio Prewiev, Preparing to Export (to tape),Conforming, Building Peaks, indeksiranje videa i audia radi prikaza wave form-a za zvuk i frejmova videa na delu sekvence koji trenutno gledamo itd.
[ somicom @ 03.11.2008. 11:21 ] @
Cileinteractiv,
nasao sam tu opciju i kod mene radi, samo sto nisam primetio bas nikakvu razliku - ni u preview ni u renderingu, nigde. Ne znam sto kod tebe nece, ali evo orijentacije radi kod mene je CPU Atlon64 X2 4100, 2Gb DDR2 800Mhz...

Hvala za savete oko RAID-a, danas cu da probam.
[ Cileinteractiv @ 06.11.2008. 22:19 ] @
Hvala i tebi na informacijama. Verovatno kod tebe radi jer imaš dobru graficku kartu koja bi trebala odrađuje deo posla, napiši molim te koju grafičku imaš na mašini?
Što se RAID-a tiče tu ćeš definitivno primetiti i bukvalno dvostruko kraće vreme za operacije koje sam naveo u prethodnom postu.
[ somicom @ 14.11.2008. 09:19 ] @
Pa i nije neka graficka: GIGABYTE ATI HD 2400XT 256MB GV-RX24T256H

[ Stranger2 @ 15.11.2008. 12:32 ] @
jedna zanimljiva graficka kartica, ako nekog zanima:

Saphire Radeon HD 4670
http://www.sapphiretech.com/us...products_overview.php?gpid=253

http://ati.amd.com/products/Radeonhd4600/index.html

Cena je oko 80 evra. U svim casopisima je hvale da je fenomenalna za taj novac. dva do tri puta snaznija od prethodnih kartica u tom cenovnom nivou.

Proizvodjac je predstavlja kao odlican izbor za rad sa videom.
Citat:
Unified Video Decoder 2
UVD 2 frees up your CPU for other tasks so you get The Ultimate Visual Experience™ for the most processing- intensive content. Take full advantage of Blu-ray functionality with dual-stream, picture in picture capabilities.
Accelerated Video Transcoding(AVT)
Edit and transfer your videos to a portable video player with new Accelerated Video Transcoding (AVT) technology.1
Upscale Beyond 1080p
Watch the hottest Blu-ray movies or other HD content at full 1080p display resolution and beyond.2
Enhanced DVD Upscaling
Watch standard DVD movies in near high-definition quality with DVD upscaling.3 The GPU uses post processing algorithms to enhance standard and low resolution videos and movies on your HD display.
Dynamic Contrast
Dynamic Contrast automatically adjusts the contrast and brightness during scenes to consistently deliver a crisp, vibrant picture.
HDMI
Enjoy the latest audio technologies using HDMI with 7.1 digital surround sound support. Also, xvYCC support allows the user to enjoy a wider range of color when connected to a capable HDTV.
[ Shon3i @ 16.11.2008. 22:53 ] @
Citat:
somicom: Pa i nije neka graficka: GIGABYTE ATI HD 2400XT 256MB GV-RX24T256H
Nije neka, ali dovoljno mocna da renderuje High Definition film u punoj rezoluciji 1920x1080 :) Vise je nego ocigledno da Adobe nema dovoljno dobru akceleraciju, odnosno nema dovoljno dobar algoritam koji zna da koristi graficku.

To mozes veoma lako zakljuciti kada renderujes, lepo otvoris task manager i ako CPU stoji na 100% zakucan, onda znaj sigurno da graficka ne radi nista :)