[ WhiteAngelBoy75 @ 02.11.2008. 01:39 ] @
Posle 10 dana download-a svega i svcega da bi konacno instalirao SQL 2008 Express i navodno sam uspeo u tome. Ali
kad pokusam da kreiram bazu on mi kaze da nemam prava da to radim. Server pokrenem manuelno i lako se logujem ali
Sta god da krenem on mi kaze da nemam pravo da to radim. Server pokrecem u Windows a ne mesovitoj autorizaciji i
kod instalacije SQL-a on mi je dao dva necega za logovanje, jedno se od njih zove ' sa ... ali ni jedno od njih nema
nikakva prava osim ' public i stim ne mogu nista da uradim. sa ima sysadmin ali kako da se mesovito konektujem na
server, kad ne znam lozinku, novu ne prihvata a i to mi kaze da nemam pravo da uradim.
Nedozvoljava mi da im stavim nalog da mogu koristiti recimo sysadmin ili nesto sto bi mi dozvolilo da radim sa sql-om a
ni da napravim novi login !!! Cak mi kaze da moj Gender ( ime mog kompjutera ) nema prava osim public sa kojim
pokrecem server !!! Inace ja koristim XP i stvarno ako se neko razume u taj SQL autorizacije... H E L P !!!
Mozda je nekom ovaj problem jednostavan ali meni je kao bezkonacna petlja? Jel neko imao posla sa ovim?

Jos da dodam!

Pre 2008 sam koristio 2005 i nisam imao nikakvih problema osim sto se takodje nisam mogao logovati sa mesovitom
autorizacijom!

[ mmix @ 02.11.2008. 17:37 ] @
Ti si zapravo zaboravio koji SA password si postavio i zaboravio si da tokom setup-a dodas svoj windows nalog/grupu u sysadmin role.

Imas dve opcije:

1. Reinstall SQL-a
2. Da pokrenes SQL server servis u "single user" modu. Tada se useri iz Administrators grupe privremen tretiraju kao sysadmini. Vise detalja o izvlacenju iz ovogg problema ovde. Samo pazi, tvojs servis ce se verovatno zvati nesto kao MSSQL$SQLEXPRESS ili slicno (zavisi kako si instalirao)

[ WhiteAngelBoy75 @ 02.11.2008. 22:42 ] @
Hvala Vam gospodine Mitrovicu. Deinstalirao sam sql 2008 Express a onda sam ga ponovo instalirao...!
Javio mi je greske kod ponovne instalacije povodom Reportsa koji navodno postoje... pa sam to iskljucio da instalira!
Pritisno sam neko dugme Use Current User... i rekao mu da koristim mesovitu autorizaciju i postavio novu lozinku prilikom
instalacije. Medjutim konektovao sam se kroz Windows autorizaciju i radi. Napravi mi novu bazu od prve! Hvala !!!