[ bungee @ 02.11.2008. 15:21 ] @
Prelistao sam teme u kojima je pisano o ovim monitorima, ali niste imali puno prilike u to vreme da se susretnete sa njima (shto beshe od prilike pre godinu ipo) , pa me interesuje da li u ovom trenutku ima neko ko bi mogao da okarakterishe i preporuchi jednu od ove dve opcije. Shto se tiche cene chini mi se da je razlika nekih 5 eura izmedju ova dva modela, jedino ako neki od njih ne idu u paru a drugi po komadu, i krece se oko 370 evara.

Inache ovi bi se monitori koristili u varijanti sobnog "studija", koji za sada ima RODE NT2-A mikrofon (hvala svima koji su mi ga preporuchili, mikrofon je fantastichan), Behringer xenix802 miksetu, EMU 1212m (koju drzhim u kutiji, jer ni jednom nisam uspeo da provalim na shta treba da kliknem u onom nesrecnom PatchMix-u da bih bilo shta snimio u CuBase-u SX3, ali to je posebna pricha, pa ako neko ima znanja i volje da pomogne neka se javi na private), trenutno u upotrebi neki Creative SB, i prosechnu P4 konfiguraciju. Opremu planiram da koristim za snimanje "narodnih" instrumenata (klarinet, harmonika, kontrabas, gitara, flauta, violina, truba, udaraljke) i vokala, i to kanal po kanal.

Da li su mozhda bolja opcija od ovih monitora Tannoy 6p reveal ili Alesis M1 MKII?

Zaboravih da napomenem da su i Prolinear i Adam 7 aktivni.

[Ovu poruku je menjao bungee dana 02.11.2008. u 17:41 GMT+1]
[ wolfgang @ 11.11.2008. 09:26 ] @
Posto vidim da nemas odgovora u veli zvucne kartice,a ja imam 1820m,i verujem da je patch mix ako ne isti onda slivan,pa se javi na pp da ti objasnim kako da podesis karticu i za snimanje i reprodukciju!