[ twiddle @ 12.11.2003. 14:10 ] @
Ovo je tema koja služi za diskusije u vezi sa načinom rada UKT. Pomozite konstruktivnim kritikama i upotrebljivim savetima da udruženje bolje funkcioniše u interesu korisnika telekomunikacionih usluga.
[ Logicno @ 29.10.2004. 10:07 ] @
Predlažem da, za početak, UKT pokrene akciju u vezi fiksne telefonije a u smislu redovnog objavljivanja tačnog broja:
- zahteva za zasnivanje pretplatničkog odnosa (novih tel. brojeva)
- zahteva za razdvajanje od dvojnika
- reklamacija telefonskih računa
i sve to po pojedinačnim Opštinama i pripadajućim tel. centralama.
Telekom te podatke sigurno ima (bar bi bilo elementarno normalno da ih ima).
Ne vidim razlog da ti podaci ne budu javni, kao što nema razloga ni da Telekom i država malo pogledaju istini u oči gde smo i na čemu smo u tom osnovnom vidu telekomunikacija.
Na godišnjoj konf. za štampu, Telekom je objavio da je prošlu godinu okončao sa profitom od 11 milijardi dinara.
Meni se već preko 4 godine objašnjava da nema tehničkih mogućnosti za telefon iako sam u zgradi u kojoj su i posle mog zahteva mnogi dobili telefone. O okolnim kućama, novim i dogradjenim i da ne govorim...
Ipak je to sramota za toliku firmu kao što je Telekom Srbija a samim tim i za Srbiju.
[ berekin @ 25.02.2006. 11:58 ] @
@Logicno

Ja sam imao slican problem koji je otprilike isto toliko trajao. U kraju u kom zivim u zadnjih 5-6 godina izgradilo se dosta zgrada na divlje (sto je slucaj i sa mojom zgradom). Urbanistickim planom one tu nisu bile predvidjene nego samo porodicne kuce. Problema je bilo sa prikljucenjem na struju vodu itd.. Iz Telekoma su stalno stizale informacije da u centrali nema dovoljno kapaciteta a da planirana prosirenja idu predvidjenim tempom. Onda je investitor povukao neke veze pa smo dobili telefone ali nije bilo dovoljno parica pa su nam ugradili PCM. Jedino su telefon brzo dobili oni koji su imali tzv preseljenje tj koji su se doselili iz nekih drugih stanova. Tako je meni veza funkcionisala preko PCM-a sve do kraja prosle kada su nas sve skinuli sa PCM-a. Dakle ima nade :)

btw ja sam na Zarkovackoj centrali.