[ zonic @ 03.11.2008. 10:51 ] @
Moze li mi neko pomoci da od malog *.mov filma napravim interaktivni film koji ce se moci pokazivacem misa pokretati levo ili desno kao sto je slucaj kod panoramskog prikaza u QuickTime Player-u koji mogu da odradim u nekom softveru i tada na ekranu dobijem pokazivac levo ili desno tako da se mogu kretati kroz panoramu , e sad bih hteo da rucno prevlacim mali film na kome je recimo rendovan deo masine okretanjem u x osi 360 stepeni , ali ne bih hteo da ga pokrecem klizacem vec rucno misem postoji li nacin da to radi u QuickTime Player-u ili postoji neki softver koji to moze da odradi ili neki drugi Player . Nadam se da sam bio jasan sta zelim u prilogu stavljam probni film sa elementom koji se okrece da bih pojasnio e pa ako to moze rucno misem da se gura levo i desno na ekranu player-a bez klizaca u pleyer-u .
[ Stranger2 @ 05.11.2008. 22:24 ] @
Pa to bi mogao uraditi u programu MultimediaBuilder ali treabs znati malo programirati. Trebas napraviti plejer koji ne pusta video nego odmah po otvaranju postavlja video na Pause. Komandom revind multimedia builder postavlja video na zeljeni vremenski trenutak. Napravis plejer koji recimo svakih 100 milisekundi proverava polozaj kursora i ako je recimo kursor na polovini ekrana on postavlja video na sredisnju poziciju itd.

E sad da bi to sve delovalo glatko najbolje je da MOV fajl konvertujes u AVI sa MJPEG codecom. Tako ce svaka slicica u videu biti kljucni frejm i onda ce ga plejer savrseno glatko premotavati...

ukratko sam objasnio koncepciju. ako imas malo znanja o programiranju uspeces jer multimedia bulder je stvarno jednostavan.

p. s.
ince ne vidim, sta je lose u koriscenju klizaca. ovaj tvoj snimak koji si prikacio se dobro okrece koriscenjem klizaca u KMplayeru...